KARAOĞLAN Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 14

12 Şub 2010
15,006
543,776

14kanlsaltanat00.jpg
14kanlsaltanat33.jpg

Sevgili mudi şahsında
tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,069
Sarıyer
13. sayıda akrep ve dağ aslanını takiben ortaya çıkmasını umduğum ahtapot, Cavit'in meze tabağından önce 14 sayıda gösterdi kendini. Geçen sayının okuyucu mektuplarında atlamışım, Suat Yalaz üstad, okuyuculara yaz kampı düzenelemeyi düşünüyormuş, bu sayıda da aynı mevzuya değinmiş. Bana iyi fikir gibi geldi de, o zamanki çizgiroman ilgisini-sevgisini göz önüne alırsak üstadın koca bir kamping kiralaması gerekirdi herhalde şayet bu fikir gerçekleşseydi. İlerki sayılarda bu konunun takipçisi olacağım.

Teşekkürler üstadım. Kazasız belasız iyi yolculuklar dilerim.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Dostum ufak bir değişiklikle
cavitin tabağından vaz geçip
asmalıhane ocağının başında
cızbız keyfi olur mu olur dedim..
Ağabeyime teşekkürler,
iyi yolculuk dileğine katılmamak ne mümkün..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,187
Teşekkürler sayın "profesör...
Ellerinize, gözlerinize sağlık.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Ele aldığımız bir çizgi romanı (Karaoğlan'ı), okumadan önce kapağını bir iyice izleriz. Bu, hemen tüm okurların yaptığı bir uygulamadır.

Resimin ifade şeklinden tutun da, üst kapak yazılı ifade şekillerinden renklerin tonuna kadar ve o kahramana değin kahramanın sizde birikmiş çağrıştırıcı algılarıyla o kapağı bir güzel içselleştirirsiniz. Bu size değişmezlik duygusuyla, değişmeyi kabul edememezliğin direncini verir!

Artık 30 -40 yıl sonraki baskılar bu ilk algılarınıza göre kıyaslanışla genellikle sizde buruk bir tepkiye neden olurlar.

Sözün kısası kapak resimleri bize nostaljiyi yaşatmaktadır. Değerli Profosör bunu da hakkıyla başarmaktadır.

Son düzenleme:

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,734
44,020
denize sıfır
hımm..bu ahtapot yenmez abiler kayış gibidir bunun eti.:)
biz maceraya dalalım öyleyse .
teşekkürler muhterem..