Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 005 - Yeşil Ejder (04.03.1964)

12 Şub 2010
15,006
543,709
file

HAM TARAMA :

BEYAZLATILMIŞ :

Bir işe kalkıştım, Yeşil Ejder'i tarayıp beyazlatayım diye, haftaya dedim.
Ama haftayı beklemeden bismillahla başladım ilk sayıya.Dün geceye yetişmedi beyazlatması.
Sabahleyin Bay_x dostumun mesajını gördüm. Benim bildiğim tüm taramaları yüksek çözünürlüydü. Ama nedense renklendirilmekte olan beyazlatılmış nüshanın çözünürlüğünün düşük olduğu sali38tr dostumuz tarafından belirtilmiş olduğundan ben de yeniden taramaya soyunmuştum.
Meğerse sorun beyazlatılmış nüshadaydı. Bay_x dostumuzun taramasında çözünürlük sorunu yokmuş. Bu arada Yeşil Ejder'in ilk sayısının beyazlatılmasını da tamamlamış olduğumdan emek boşa gitmesin diye paylaşıyorum.

Gayet kaliteli olan Bay_x dostumuzun taramalarının yeni bir beyazlatma işlemi ile renklendirmeye esas alınacağı anlaşıldığından benim Karaoğlan tarama faaliyetim halen paylaşımı yapılmamış sayılara münhasır olacaktır.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
İletime olanağı nedenle çizgiroman dostluk ve güzelliğinin nelere muktedir olduğu bu tür keslerce olan gayretlerle taçlanmaktadır.

Saygılar. esenlik dileklerimle...

Son düzenleme:

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,431
hiçbiryerde :)
Nacizane görüşümü belirteyim madem
yeri gelmişken, tarama çok önemli, ham
taramaları mümkün olduğunca yüksek
çözünürlüklü yapmak ve saklamak gerek.
Son aylara kadar hep yeni şeyler öğrendim
tarama konusunda. Aslında dil öğreniyorum
son aylarda ve şunu öğrendim: öğrenme
ömür boyu sürüyor...Relax :)...
Teşekkür ederim sevgili profesör, her
zamanki gibi çok özel bir çalışma olmuş
bu dergi de...

Son düzenleme:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,638
Gaziantep

Alttaki iki adet orijinal kapaktaki ayrıntıyı farkettiniz mi. Biri "Suat Yalaz" imzalı.
Oysa bu kapağın çizeri Faruk GEÇ'tir.

Çizerin ismi için Lal Kitap Yeşil Ejder 13. sayının iç kapağına bakınız.

Son düzenleme: