Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 098 Kızıl Kule (15.12.1965)

12 Şub 2010
15,006
543,776
file

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Abi sen ciddi ciddi tüm serileri tek başına bitirmeye karar verdin galiba yok böyle birşey tüm nadir yayınların serileri o muhterem ellerinde son bulacak bu gidişle allah sana sağlıklı ömür versin abim.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Gerçekten Karaoğlanın dediği gibi birilerinin kulakları çınlasın. Zaten kulağı çınılayacak kişinin tavrı bende şunlar var ama tarama olanağım yok deyip tarayabilecek biri var mı? demiyor şu sayılar şu macera olarak bende var bilginiz olsun diyor. İki kez de sen gönder biz tarayalım yollu çağrı yapıldığı halde sesi soluğu kesildi. Bu nedenle pek iltifat göremedi.

Boş ver olduğu kadarla profesör ve verdiği emek bizim bu değer bize yeter.

Teşekürler üstadım...

12 Şub 2010
15,006
543,776
Dostların bilgisine sunulur

Sevgili Hakan Alpin üstadımız listelediği kitaplarla çizgi roman tarihimize, ansiklopedimize en büyük katkıyı sağlayan ilk ve en önemli kişisidir.

Hakan Alpin üstadımız ilk günden beri tarama yapma imkanı olmadığını açık bir şekilde beyan etmiştir.
Katkısının ancak listelemeyle, fotoğraflamayla olacağını da baştan beyan etmiştir.
Yani yapacağını ve yapamayacağını net olarak açıklamıştır.
Yapacağını söylediğini de fazlasıyla yapmış ve yapmaktadır.
Bu nedenle kendisine şükran borçluyuz.

Listelediği Karaoğlanları taradıktan sonra iade etmek veya satın alarak taramak istediğimizi beyan ettiğimizde de tereddütsüz olarak ne şekilde istiyorsak göndereceğini de ifade etmiştir.

Kendisine bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, katkılarının devamını diliyoruz.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli

Sevgili Hakan Alpin üstadımız listelediği kitaplarla çizgi roman tarihimize, ansiklopedimize en büyük katkıyı sağlayan ilk ve en önemli kişisidir.

Hakan Alpin üstadımız ilk günden beri tarama yapma imkanı olmadığını açık bir şekilde beyan etmiştir.
Katkısının ancak listelemeyle, fotoğraflamayla olacağını da baştan beyan etmiştir.

Listelediği Karaoğlanları taradıktan sonra iade etmek veya satın alarak taramak istediğimizi beyan ettiğimizde de tereddütsüz olarak ne şekilde istiyorsak göndereceğini de ifade etmiştir.

Share
|
Yani taradığınız çalışmalar değerli Alpin'in mi? Değerli Alpin bunu belirtebilirdi! Sevgili Karaoğlan da kitapları taramak istediğini taleple belirtip, kitabı istedi; bir cevap olmayınca form takipçilerinde de ister istemez yanılmalar kaçınılmaz oluyor.

Ama siz değerli profesörümüz bu konuda böyle diyorsa bizim için de mutlaka öyledir. Eğer öyle ise bunu belirten yazısının altına teşekkür de yazmalıyız.

Saygılarımla.

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,166
Sanırım bir söz hakkı doğmuş.. Elimden geldiği kadar Çizgi Diyarı'ndaki "paylaşım ruhuna", ki bu kavrama ömrüm boyunca çok değer verdim, katkı sağlamak.. Birilerine hava atma ihtiyacı ise hiç duymadım, bu sitedeki çizgiroman dostları ve dostlukları çok önemli benim için.. Bu bana yeter.. Buradaki paylaşım ruhunun mimarları ve üstad-ı azamları olan dostlara keşke daha fazla yardımcı olabilsem.. Dokuzuncu Sanatı hep sevdim, yaygınlaştırmaya çabaladım elimden geldiğince.. Ancak yıllardır gördüğüm ve mümkün mertebe uzak durduğum sığ çatışmalar beni hep yordu..

Buradaki güzelliklerin kıymetini bilmek bana yetiyor..
Bu nedenle başta sevgili Haluk abi olmak üzere, tüm site yöneticilerimize, paylaşım ruhunun yılmaz uygulayıcılarına, takipçilerine sevgi ve selamlarımı iletiyorum.. İyi ki varsınız, ve buradasınız :)

prestij16

Süper Üye
9 Ağu 2010
2,585
3,389
değerli üstadım yıllanmış şaraplarla bizi tadına doyulmaz bir yolculuğa bırakıyosun
teşekkürler

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey

Hakan alpin bu diyarın en büyük değeridir.Ve eminim daha çok uzun yıllar da burada olacaktır.Bilgi birikimiyle de çok katkısı olmuştur.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,954
ordu-turkey
Sanırım bir söz hakkı doğmuş.. Elimden geldiği kadar Çizgi Diyarı'ndaki "paylaşım ruhuna", ki bu kavrama ömrüm boyunca çok değer verdim, katkı sağlamak.. Birilerine hava atma ihtiyacı ise hiç duymadım, bu sitedeki çizgiroman dostları ve dostlukları çok önemli benim için.. Bu bana yeter.. Buradaki paylaşım ruhunun mimarları ve üstad-ı azamları olan dostlara keşke daha fazla yardımcı olabilsem.. Dokuzuncu Sanatı hep sevdim, yaygınlaştırmaya çabaladım elimden geldiğince.. Ancak yıllardır gördüğüm ve mümkün mertebe uzak durduğum sığ çatışmalar beni hep yordu..

Buradaki güzelliklerin kıymetini bilmek bana yetiyor..
Bu nedenle başta sevgili Haluk abi olmak üzere, tüm site yöneticilerimize, paylaşım ruhunun yılmaz uygulayıcılarına, takipçilerine sevgi ve selamlarımı iletiyorum.. İyi ki varsınız, ve buradasınız :)
Sayın alpin bu sığlığın en büyük sebebi olayı sadece maddi boyutta düşünen geleceğe yatırım yapma ileri görüşlülüğüne sahip olamayanlardır.Tekrar saygı ve hürmetlerimle.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Değerli Alpin

Sığlık sözcüğünü anlayamadım. Bir haksizlık yapmak istemem. Siteye emek verdiğinizi Sevgili profesörde öğrendim. menmun kaldım. Sağol.

Ancak sizin yazınızda da "açıklayıcı" bir derinlik bulamadığım gibi sığ olan noktamı da belirtmemişsiniz.

Değerli dostum, siz elinizde kitap olduğunu söylediniz. Bizde buna beğeni yaptık. Kitabı tarayıp siteye ekleme yapamadığınız için üzgün olduğunuzu belirtmişsiniz. Tarayamadığınız kitapları ben tararım diyen iki değerli ses çıkmış.

Ancak siteye girmemiş olmalısınız ki istekten haberiniz olmamıişki, yanıt veremememişsiniz. Yanıt gelmeyince insansınız, haliyle bu ne anlama gelebiliyor gibisine bir istifham (sorular) akla geldi. Durum bu. Bu sığlıksa diyecek bir şeyim yok.

Ve her adınızı andığım yerde "değerli" diye hitapetmek mi sığlık anlayabilmiş değilim. Sizi kıracak ne söylemiş olabileceğimi düşündüm. istifham (soru) arz eder cümlem dışında aklıma bir şey gelmiyor. Burada ne hakaret var ne de sığlık.

Hakikaten ve sizden hiç bir mecburluğu olmadan; yapılanı başa kakmadan; sizin dediğiniz gibi "Buradaki güzelliklerin kıymetini bilmek" adına beklediğim şu duyurusunu yaptığınız paylaşımdaki sorunu aşmak için size yapılan iki isteğe sığlık olmayacaksa cevabınız ne? Bu sadece bir merak ve lütfen bir rica.

"Paylaşım ruhuna" da, ne yaptığımı bilmek istiyorum ki yaptığımdan cayayım. Bende buradaki bu paylaşımların kıymetine istinaden paylaşımları kaale aldığımdan yazışma insicamı içinde paylaşımlara muhatap oluyorum. (hiç bir kastilik ve hakaret yokken bu rahatsızlıksa bir daha yazmam)

Oysa aevgili profesör durumu etraflıca belirtti. Buna istinaden sanırım kitaplar sevgili profesörümüze geçmiş olmalı ki " kitap gönderildi" gibi bir paylaşıma da memnuniyetimden ötürü teşekür yazısı yazalım dedik. Bu sığlık mı?

Değerli profesörün yaptığı açıklaması öncesine kadar bir cevap olmayınca istifhamdan ötürü yanılmamız kaçınılmaz dedim. Sığlık bu mu? Hakaret yok, talep ve paylaşım var. Bunca yıl yazarım ne sığ oldum ne polemiğe girdim.

İlk kez anlayamadığım bir nedenle sığlığımı öğrendim. Bir şey paylaşıyorsak paylaşımcılar muhatabımız. Kitaplarla ve kitaplara talep çağrılarıyla ilgili sizin açıklamanız olmadığı için hala sığlığım da israrlıyım.

Geleceğe dönük kimin nerede neye katkı verdiğini kimse bilmez! Sizin yazım paylaşımınızda okunuyor benimki de.

Sığ demeden sığlığı göstererek, hakaret etmeden tevazu ile yazışmak dileğiyle.

Takdir paylaşıcıların.

Saygılarımla

Son düzenleme:

Hakan Alpin

Çizgi Roman Ustası
Onursal Üye
24 Şub 2015
1,783
15,166
Sevgili Bes5uc3, açıkça belirteyim ki, "sığlık" ifadesinden kastım şahsınıza veya mesajınıza yönelik değildi.
Geçmişte kimin, neyi, ne kadar yaptığı ya da yapmadığını yargılayan veya buna cevaplar üreterek sürdürülen, karşıtlıklar yaratmaktan başka bir işe yaramayan o kadar çok sığ tartışmaya şahit oldum ki. Sayısız kırılganlık, gereksiz iddialaşmalar, hakaretler, acı sözlerle birbirini yıpranma ve yıpratmalar, forum sayfalarından sitemlerle ayrılmalar, kopmalar gördüm. Sadece böyle bir ortama ne sizi, ne bir başkasını, ne de kendimi sürüklemek istemediğimi dile getirmeye çalışıyordum o ifademle.
Şahsen tanışıyor muyuz bilemiyorum, ancak zaman ve emek ayırıp yazdığınız mesajlar ve beğenileriniz çizgiroman sevginizi ve duyarlılığınızı ortaya koymaya yetiyor benim nezdimde. Hatta burada üye olmanız bile yeterli bana kalırsa.
Bu arada takdir edersiniz ki, siteye yazılan her mesajı (maalesef) takip edemiyorum. Ancak arkadaşlardan gelen fotoğraflama veya listeleme talepleri de mümkün olduğunca geri çevirmiyorum. Fırsat buldukça, karşıma çıktıkça, en azından bunları siteye ekliyorum.
Sevgili Haluk abi, hatırlayacaktır, beni bu siteye üye olmaya davet ettiğinde kendisine aktardığım yegane tedirginliğim de yine bu konuyla ilgiliydi. Buradaki herkes içinden geldiği gibi çizgiroman sevdasını yaşıyor ve paylaşıyor. Bunun bir parçası olmak bana da büyük keyif veriyor. En büyük üzüntülerimden biri ise, 20-25 öncesinde olduğu kadar Türk Çizgiromancılığının gelişimi için çam sakızı kabilinden ve arzu ettiğim kadar zaman ayıramamam.
Ama zaman ayıran tüm çizgiroman dostlarını her daim takdir ediyor ve elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Her birinin bilgi ve paylaşımlarından da istifade ediyorum.
Sağolsunlar :)

Bence bu muhabbeti kararında bırakıp, çizgiromanların arasına dalalım. Orası hepimize yeter :)