Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Sayı 072 - Uzun Saçlı Kahraman 16.06.1965

12 Şub 2010
15,006
543,719
file

Karaoğlan'ın değişik bir macerası. Maceranın bu ilk sayısına Karaoğlan ile babası Baybora'nın müthiş duygulandırıcı bilek güreşi damgasını vurmuş.
Sadece bu sahne bile, Suat Yalaz ve Karaoğlan'ın neden alemin 1 numarası olduğunu açıklamaya yetiyor.

Saygılarımla.​

Moderatör tarafında düzenlendi:

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
bir hazine daha bizlerle ben her zaman diyorum bizim kahramanlar mukemmel...evet güzel bir macera daha bizlerle teşekkurler...

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Karaoğlan'ın değişik bir macerası. Maceranın bu ilk sayısına Karaoğlan ile babası Baybora'nın müthiş duygulandırıcı bilek güreşi damgasını vurmuş.
Sadece bu sahne bile, Suat Yalaz ve Karaoğlan'ın neden alemin 1 numarası olduğunu açıklamaya yetiyor.

Anılarımda yer alan kapaklardan biri.
Aklımdan geçenleri Haluk Bey yazmış.
Bilek güreşinden sonra Baybora'nın içine kaygı düşer. "Karaoğlan ataya saygı nedeniyle tüm gücüyle yüklenmedi mi" diye.
Sonra Karaoğlan ağrıyan sağ kolunun üstüne yatınca Baybora'nın kuşkusu dağılır.
Olay örgüsünü böyle anımsıyorum.
Bakalım hafızam beni yanıltmış mı.
İndirince göreceğim.

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,731
25,953
ordu-turkey
O yiğitler bugün olsa da şu terörü bir çırpıda bitirebilse değerli büyüğüm her zaman ki tarih derslerine devam ediyorsunuz.Sağolun.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Üstadım arada dokuz tuğlu kahraman atlanmış oluyor (!) ama çalışmanıza ve bulunmazları bulup arşiv etmenize hayranım doğrusu. Açıkçası bu nadir eserleri bulacağınızı dahi ummuyordum.

Bu ara sevgili karaoğlanda sayfada merhaba demiş sevincim katlandı. Anlattığı Karaoğlan estantanesi aynen öyle. Aynen öyle benim de hafızamda.

Her tamamlanan karaoğlan serisi nedenle güzel dostlardan kopuyoruz bu beni üzüyor. Tüm karaoğlan dostları ve Karaoğlana emeği geçen insanların bu hasretliğine izafeten;

"O güzel insanlar
O güzel atlara binip gittiler" (Y: Kemal) demeyi hep aklıma getiriyorum.

Üstadım tüm güzel günleriniz bu paylaşımların mutluluğuna tanıklık olsun...

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,183
8,060
Bu duygu yüklü sahne demek ki herkesi aynı şekilde etkilemiş.
Okuduğum anda hatta daha sonraları defalarca yaptığım
tekrar okumalarında bile ben de hep aynı yoğun duyguları yaşamıştım.
Sevgili KARAOĞLAN dostumun da yazdığı gibi;
"Sonra Karaoğlan ağrıyan sağ kolunun üstüne yatınca Baybora'nın kuşkusu dağılır."
Bu sahnede Baybora'nın rahat bir nefes alması gibi ben de rahat bir nefes almıştım.
Teşekkürler sevgili profesör dostum.
Ellerine ve emeklerine sağlık.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Karaoğlan; sadece çizgi olarak değil, emsalsiz öyküsü, okuyucuyu diğer çizgi romanlara göre daha doyuran çeşitliliğe ve şiirsel bir akıcılığa sahiptir. :)

Haluk abinin de dediği gibi, Karaoğlan her zaman bir numaradır. :)

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,983
Teşekkürler sevgili profesör..Arşivlik bir paylaşım daha..Ellerinize emeklerinize sağlık..

büyük beyaz

Yönetici
Çeviri & Balonlama
E-Dergi Takımı
17 Ağu 2009
17,733
44,000
denize sıfır
Ben en çok hakem Çalık'mı diye merak ediyorum.:)
Çıktığı dönemlerde en az okuyabildiğim kahraman buydu.
Şimdi keyfini süreyim hemen.
Teşekkürler büyük şef.:)