Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 065 - Çayır Korsanları 28.04.1965

12 Şub 2010
15,006
543,642
file

file
file

Okuyucularla Başbaşa köşesi, Bobizoros, Radyolu Polisler, ve Red Kit.
Suat Yalaz çizimi kapak ve kapakta bir cümle durum özeti.

Benim Karaoğlanlarım böyleydi.
Sonraki serilerin hiç birisi bu serilerin yerini tutamadı.

Bu sayıda Ustura Kemal'in yazar ve çizeri büyük usta Haldun Sevel 'in Karaoğlan okuyucusu olarak Suat Yalaz'a yazdığı mektup ile Suat Yalaz ustanın cevabını bulacaksınız.

Yine büyük usta Abdullah Turhan'ın, Kanlı Rüya öyküsüne çizdiği illüstrasyon var.

Gelecek sayılarda, Karaoğlan filmi için Karaoğlan adaylarının yarışması ile ilgili haberler var. O günleri canlı olarak izleyeceğiz.

Her üç ustaya da uzun ve sağlıklı ömür dileyerek saygılarımı sunuyorum.

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
Paylaşım tarih kokuyor,
Ustaların yazıları ve paylaşılan kitap kendini belli ediyor.
Ben de dört ustaya uzun ve sağlıklı ömür dilerim.
Teşekkürler abi.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,043
20,204
Kamlançu
Profesör üstadım öyle güzel anlatmış ki, o yılları yaşamadığım halde benzer bir hikayeye sahip olduğum için içimde bir tuhaf sızı oldu. Şimdiki dergiler ve yayınlar cocukluk ve gençliğimizde yaşadığımız o güzelliklerin tadını asla vermiyor, vermez...
Çok teşekkürler üstadım. Hayat katıyorsunuz siteye.. Sağ olun..

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Sunum harika...
Paylaşım harika...
Paylaşan harika...
Teşekkür ediyorum Sayın "Profesör";
saygılarımla...

Moderatör tarafında düzenlendi:

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Harikasınız sevgili Profesör... Mükemmel paylaşımlarınız bize mutluluk veriyor... Elinize sağlık...

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
bu emek bu çaba bu uğraş neden sadece bizim gibi çizgi roman sevdalılarını sevindirmek ne buyuksun üstad o kadar emek veriyorsun saygılar...

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Bir elinde tevazuu, bir elinde iş görürle yola revan oluşu. İşte profesör bu. Kibir yok, bana ne yok. Boş ver el alemin akıllısı ben miyim deme yok.

Sağolasın değerli dost profesör.

abdullahersoy

Aktif Üye
19 Ocak 2012
311
667
Eskiden 50 kuruş, bir lira bulunca kitap alırdık. Daha fazlasını bulamazdık. Bazan ciltli kitap alınca öyle sevinirdik ki sormayın . Bir seferinde Teksas Akbat hazinesinin cildini almıştım. İlk iki sayı yanlışlıkla basıldığından dört yerine üç kitap okumuştum. Aradan 45 yıl geçti hâlâ unutamam. Hemde en sevdiğim sayısıdır. Şimdi pırıl pırıl hemde renkli dostlar indiriyor. Ne diyelim ellerine sağlık.