KARAOĞLAN 1. SERİ (Yeni Düzenleme) SIRALI LİSTE (TAMAMLANDI)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep

1 Nisan - 22 Temmuz 1963 Tarihleri arasında yayınlanan ve 1. Seri olarak adlandırılan, 17 sayılık serinin yeni düzenlemesi.

Karaoğlan paylaşımında emeği geçen ve tüm Çizgi Diyarı üyeleri için...

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
listelerin arasına kapak resimleri eklemek ayrı bir güzellik olmuş.
Ayrıca liste takibi için de çok yararlı. Teşekkürler Ahmet ağabey.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ellerinize emeklerinize sağlık.
Arşivimde ayrı bir kıymet olarak yerini alıyor.
Tüm maceralarının okumuş olmama rağmen tekrar okumak için sabırsızlanıyorum.
Teşekkürlerimle.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Ellerine sağlık, Ahmet ağabey. Liste görsel olarak mükemmel olmuş. Konuyu sabit konu haline getirdim.

Lakin benim kafam bu Karaoğlan listeleriyle ilgili en başından beri biraz karışık. Bu listenin sevgili Savaş üstadımın açtığı şu listeden içerik olarak farkı var mı?:

http://www.cizgidiyari.com/forum/karaoglan-haftalik-bastanbasa-resimli-kahramanlik-dergisi-serisi/80899-karaoglan-haftalik-bastanbasa-resimli-kahramanlik-dergisi-sirali-liste.html

Teşekkürler.

Sevgili Nihat; Savaş Arkadaşımızın düzenlediği liste ile, sıra olarak aynı. Haluk Bey'in taramaları ve M.Yavaşça serisi esas alınmıştır. Yalnız o taramalarda bazı kapaklar yok. Bir sayıda da sayfa sırası karıştırılmış. Yeniden düzenlerken kapakları ve başlıkları yeniden düzenledim. Orta sayfalardan başlayan maceraları, tam macera haline getirdim. M.Yavaşça serisinde epey eksik sayfa var, onları Sevgili profesör'ün taramalarından tamamladım. Kısacası-bana göre- tüm seri eksiksiz ve "görsel olarak" son şeklini aldı

12 Şub 2010
15,006
543,638
Karaoğlan sevgisi yaptırıyor böyle güzel işleri
Ahmet bey dostumun içine sinene kadar devam edecek bu
Eline sağlık sevgili dostum

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
karar verdim şimdiki listeyi baştan indiriyorum hazırca arşivdeki yerine koyacam böyle muhteşem kkaraoğlanları karaoğlan üstadımızdan düzenleyip bizler için yeniden paylaşıma açması takdire şayandır.tekrar teşekkür ederim.

evet en güzeli baştan indirip 'tekmili birden' usulü okumak..
teşekkür ve saygılarımı sunuyorum sayın karaoğlan..

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,972
Kırşehirli
Kılı kırk yararcasına Karaoğlan sayfalarına verilen emek, gerçekten takdir olunucu.

üstelik bu kabil Karaoğlan çalışmalı titizliğe şahit olmak, duygusal bağlamda bana da bu konudaki hassas oluşum hususunda yalnız olmadığımı hissettiresi türünden, bana ayrıca bir değer ve önem atfetmektedir.

Şuna da eminim ki, sevgili Prfesör'ümüz de bu menmuniyeti izhar ediyordur.

Çok teşekürler değerli karaoğlan. Şaşırtmaya ve bu alanda başarınızı egale etmeye devam ediyorsunuz.

Selam ile...

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,131
20,696
güzel çalışmaların ürünü Karaoğlan sıralı listeyi şahsen ben çok sevdim.Kapaklar da ayrı bir güzel.tekrar çekip arşivime katacağım.Bu listede emeği geçen sevgili karaoğlan ve arkadaşlarına teşekkürler.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Dış klasör numarası ile iç klasör numaraları 9. klasörden sonra biraz karışmış gibi.
Örneğin 10. sayı klasörünün içi doğru olmasına rağmen dış klasörle uyumsuz.
10 içinde 9 yazıyor... ( Ama kapak ve macera 10.sayı)
Çok da önemli değil de indiren arkadaşlar karıştırmasın diye belirtiyorum.

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
"KARAOĞLAN" Üstad, boşuna bu adı almamış... Eline, emeğine ve yüreğine sağlık... KARAOĞLAN adlı Milli Çizgi Romanımızın diğer serileri için de böyle kaliteli bir şekilde devamı mümkün olursa, tüm Karaoğlan'ları arşivlemek güzel olacak..:)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,444
8,362
İzmir
Siyah-Beyaz olmalarına rağmen tüm sayfalar usta işi bir çizim tekniğiyle, "Beni Oku" diye haykırıyor adeta. Suat Yalaz ustamızın ne denli büyük bir çizer olduğu gün gibi aşikar. Onun gibi bir çizer hiç gelmedi, gelmeyecek de. Çizgi tarihimizin bence en büyük ustasıdır. Diğerleri de onu taklit etmiştir. Buradan değerli ustamıza saygı ve sevgilerimi gönderiyorum.

Paylaşım ve düzenleme için çok teşekkürler, Ahmet abi. Umarım yine görüşürüz İzmir'de.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu ilk maceralar bende de mevcut. :)
Suat Yalaz usta, Karaoğlan çizerken fırça kullandığı için, diğer yerli çizgi romanların, çizgisi, Karaoğlan'a göre belki daha detaylıdır fakat, öykü, senaryo ve anlatım olarak, Karaoğlan onlardan çok daha öndedir, bu nedenlerden dolayı, Karaoğlan yerli çizgi romanların arasında her zaman birinci sırada ve en iyisidir.. teşekkürler KARAOĞLAN. :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
harika 50 sene geriye götürdün eline sağlık ayrıca bir ricam var yeşil ejder in orjinal olarak tamamını ve suat yalaz ın 9adet kaan maceralarını sitenize koyabilirseniz çok çok mutlu olacağız saygılar

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
harika 50 sene geriye götürdün eline sağlık ayrıca bir ricam var yeşil ejder in orjinal olarak tamamını ve suat yalaz ın 9adet kaan maceralarını sitenize koyabilirseniz çok çok mutlu olacağız saygılar

Tahsin kardeş; İstediklerin dahil, forumumuzda aklına gelebilecek her türlü çizgi roman var
Aramaya "Kaan sıralı liste" yaz, istediklerin orada. Yeşil Ejder için ana sayfadaki Çizgi Roman Dünyası'ndan Karaoğlan'ı tıkla "Karaoğlan Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi" nde

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
karaoğlan üstadıma

yeşil ejder ve kaan,lar konusun da bilgilendirmenize çok çok teşekküler.hele kaanlara kavuşuca okadar çok mutlu oldum,ki anlatamam hemen indirdim ve büyük bir zevkle okudum ve suat yalaz hastası iki kardeşime sürpriz yaptım onlarda çok mutlu oldular ve çok teşekkür ediyorlar ayrıca ilk 4 macerayı,da sizin düzenlemizden indirmiştim onlarada çok teşekkürler kaan olarak aradığım için akbulut kaana bakmamıştım emeğine çok saygılar

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
789
karağlan üstadıma yeşil ejder ve kanlar hakkındaki bigilendirdirmenize çok teşekkürler karaoğlanın ilk 4 macerasınıda sizin düzenlemenizden indirip okumuş ve çok mutlu olmuştum karaoğlan hastası iki kardeşimde kaan ve karaoğlan,lar için çok teşekkür ediyorlar. büyük özveri ve emeğine saygılar üstadım