Asya Kaplanı

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,638
Gaziantep

Eksiksiz...
Ön ve arka kapakların düzenlemesi bana ait.
Sevgili dostum profesör bu maceranın eksiklerini tamamlamak için "kolibri"nin gazete taramalarını gönderdi. 2 eksik sayfayı oradan aldım. Net bir tarama-düzenleme olması için G.Yavaşça serisi (büyük boy), Yener Çakmak'ın 1999 baskısı ve kolibri'nin gazete taramalarından en net basılmış sayfaları seçerek Karaoğlan'ın bu ilk macerasını 1 aya yakın bir zaman içinde bitirdim.

Formumuza katkıları nedeniyle bu çalışmamı Bay_X şahsında Çizgi Diyarı üyelerine armağan ediyorum.

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,634
Kasımpaşa
İşte araştırmacı, geliştirmeci çizgi roman sevdası budur..
Ayrıca her türlü ayrıntının düşünüldüğü bir profesyonellik..
Emeği ve adı geçen tüm ustalara saygı ile sevgilerimi sunarım.
Büyük emek için sevgili karaoğlan'a teşekkür ederim.
sağol Ahmet Abi..

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,224
Kamlançu
Bu yorucu mesainin sonunda ortaya harika bir eser çıkmış. Zahmetinizin sonunda paylaşarak bir oh çekmişsinizdir umarım :) Ben böyle uzun süreli çalışmalar yapamıyorum. İpin ucu bir yerde kaçıyor. Teşekkürlerimi sunuyorum. Ellerinize sağlık.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,126
Teşekkürler Sayın "kARAOĞLAN",
teşekkürler Sayın "Profesör",
teşekkürler Sayın "kolibri"
ve tüm önemli katkıları için teşekkürler Sayın "Bay_x"...
Teşekkürler dostlar;
gönülden teşekkürler...
Sevgi ve saygılarımla...

bayrakzaf.gif

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,840
4,956

Sayın Karaoğlan ( biz dostları ona kısaca "Che" deriz. ) ;

Bir karakter analizi yapmaya çalışacağım.

Demişsin ki :

"Eksiksiz...
Ön ve arka kapakların düzenlemesi bana ait.
Sevgili dostum profesör bu maceranın eksiklerini tamamlamak için "kolibri"nin gazete taramalarını gönderdi. 2 eksik sayfayı oradan aldım. Net bir tarama-düzenleme olması için G.Yavaşça serisi (büyük boy), Yener Çakmak'ın 1999 baskısı ve kolibri'nin gazete taramalarından en net basılmış sayfaları seçerek Karaoğlan'ın bu ilk macerasını 1 aya yakın bir zaman içinde bitirdim
."

Şimdi senin dediklerini irdelemeye çalışalım :

1 - Ön ve arka kapakları düzenlemişsin.

Dedo11'in çıkarsaması : Var olanla yetinmiyorsun. Bu nedenle yaratıcı insan tipine giriyorsun.

2 - Bu zorlu düzenleme işi için Sayın profesör'ün de yardımınına baş vurmuşsun.

Dedo11'in çıkarsaması : Tam bir toplumcu karaktere sahipsin. Hem emeğini verdiğini topluma sunuyorsun , hem de emeğinde yardımlaşmaya önem veriyorsun. Elbette bu karakter Sayın Profesör için de geçerli ( Hatta tüm diğer sunanlar için de )

3 - "...bu maceranın eksiklerini tamamlamak için "kolibri"nin gazete taramalarını gönderdi."

Dedo11'in çıkarsaması : "Eksikleri tamamlamak" , "eksiklere tahammül etmemek" bunlar senin "mükemmeliyetçi" olduğunu göstermektedir. Bakma sen bunu eleştirilenlere. Eğer "mükemmeliyetçi"ler olmasaydı şimdi "Her açıdan yalap şap bir dünyada yaşıyor olurduk."

4 - "...Net bir tarama-düzenleme olması için G.Yavaşça serisi (büyük boy), Yener Çakmak'ın 1999 baskısı ve kolibri'nin gazete taramalarından en net basılmış sayfaları seçerek"

Dedo11'in çıkarsaması : İyiyi , güzeli ve eksikleri en aza indirecek çabayı göze alabilmek ; bu da senin çok iyi bir "araştırmacı - düzenlemeci" , "kendini amacına adayabilme" ve "Amaç için kendini feda edebilecek kadar ego denen , bencillik denen illetten kurtardığını" göstermektedir.

5 - "...Karaoğlan'ın bu ilk macerasını 1 aya yakın bir zaman içinde bitirdim."

Dedo11'in çıkarsaması : Amacına ulaşmak için gerekli tüm zamanı ve emeği vermeye hazırsın. "Hedefine kilitlenme" özelliğine sahipsin. Ne kadar zor olursa olsun hedefine varmaktan vazgeçmeyen bir karaktersin.

Daha yazılacak çok şey var. Ama burası için şimdilik bu kadar yeter sanırım.

Başta sen olmak üzere "senin sunumunda adı geçen" tüm insan oğlu insanlara en içten teşekkürlerimi sunarım. Esen kalınız....

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Sadece ben kendimi koleksiyon titizliğine sahip sanırdım. Değerli Karaoğlan bunu fazlasıyla ortaya koyup üstelilk genel yararlanıma da sunmuş ve bile genel yararlanıma sunmanın erdemini de göstermiştir.

Emeğin görkemine mi, yoksa bu özel ve özgün çalışma kendisine kalabilecekken; hiç bir zorlama ve mücbir neden yokken; dahası zaten birkaç taraması web sayfasında varken; yüce gönüllülüğün paylaşımına mı teşekkür etsem bilemedim.

Özellikle Karaoğlan'a olan özel mesai, benim bakış dikkatimde bir başka tutku ve hafıza edindiriciliktir.

dedo11 adata bu çalışmanın bir anotomisini yazmıış. Pek te harika olmuş. Aynen katılıyorum.

Bu analiz (sadece Karaoğlan sayfalarındaki takibim kadarla) sevgili profesöre de diğer dostlara da ara sıra vakit olanda ifa edilmelidir bence...

Teşekürler değerli Karaoğlan

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,084
Eksiksiz harika paylaşım olmuş.
Eline sağlık değerli dostum.
Zevkle okuyacağım.
Emeklerin için teşekkür ederim.

12 Şub 2010
15,006
543,709
Sevgili dedo11 bilimsel analiz yapmış; ben de aynen katılıyorum sevgili dostumun mükemmel ötesi paylaşımına ve özellikle kişiliğine yönelik sözlere

Benim bir fazlam var, sevgili dostumu daha yakından tanımak avantajına sahip olduğumdan kaynaklanıyor bu fazlalığım

Ve sevgili dedo11 in söylediklerini, bu avantajım sayesinde tebessümle okurken fazlası da olduğunu bilerek okuyorum

Karaoğlan'ın isimsiz olarak yayınlanıp, o zamanki) Türk geleneklerine göre kahramanlığını kanıtlayarak isim hakkı elde eden bu ilk macerasında son noktadır bu paylaşım

Hiç bir yayınevince tam sayfalı olarak basılmadı bu macera; kiminde 2, kiminde 4 sayfası eksiktir; sadece gazetede (Akşam) tam ve eksiksiz yayınlanmıştır

Daha sonra sevgili kolibri üstadımız, gazete derlemesi olarak eksiksiz olarak paylaştı

Bu kez Karaoğlan dostumuz hem o paylaşımdan, hem de diğer paylaşımlardan yararlanarak ve en güzel, net baskıları büyük emekle elden geçirerek bu harikayı tamamladı ve bizlerle paylaştı

Rüzgara göre yön değiştirmeyen, rüzgarlara karşı dirençli adam gibi adam olduğunu savok üstadımın, ertuğrul'un, yeryüzü'nün ve diğer dostların kendisi hakkındaki söylemlerine bakarak da gözleyebilirsiniz

Yaptığım hayırlı işlerden birisi varsa o da, sevgili tex'i 7. yıl kutlamalarına davetteki ısrarımdır:)

Bu ısrar neticesinde tex kaybetti ama Karaoğlan kazandı
Laf aramızda tex yine de kaybedecekti ama konjonktüre göre kazanan Hızlı Gazeteci olacaktı
Kısmet Karaoğlan'ınmış:)

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,595
Abi emek ve yorucu bir iş neticesinde tas tamam bir ölümsüz Karaoğlanın macerasını kazandırdığınız için teşekkürler. Ellerinize gönlünüze sağlık.

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,996
Teşekkürler sevgili dostum,bu paylaşım suat yala'zın bile bana hediyemi ediyorsun dediği kitabın orijinal düzenlemen olduğunu sanıyorum.Yüreğine sağlık.Nick'ine yakışan bir çalışma olmuş tüm maceraları hazırlamayı ihmal etme bekliyoruz. :5:

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,638
Gaziantep
Teşekkürler sevgili dostum,bu paylaşım suat yala'zın bile bana hediyemi ediyorsun dediği kitabın orijinal düzenlemen olduğunu sanıyorum.Yüreğine sağlık.Nick'ine yakışan bir çalışma olmuş tüm maceraları hazırlamayı ihmal etme bekliyoruz. :5:

Hüseyin Bey,Sevgili Dostum; Beğendiğinize sevindim. 2.kitabı (Baybora'nın Oğlu) daha önce aynı şekilde düzenlemiştim.3.kitabın orijinal kapaklarını bulabilirsem -eksikler var- sırada.
4.kitabı düzenlemiştim (Semerkand Casusu)orijinal kapaklar var ama güzel değil, tatmin olmadım.
Suat Yalaz Usta'ya imzalattığım Baybora'nı Oğlu ile Yeşil Ejder'di (Bu da hazır)
Asya Kaplanı'nı kitap olarak Sevgili "profesör" ümüz istemişti. Onu hazırladım. Şu an preste. Salı günü kargoya vereceğim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,044
75,424
hiçbiryerde :)
Kitabı indirirken büyük keyif alarak yorumları okudum.
Ahmet ağabeyi her gördüğümüzde yeni özelliklerini,
güzelliklerini öğreniyoruz, mutlu oluyoruz...
Emek verenlere, her zamanki keyifli analizi ile sevgili
"dedo 11" ve tüm dostlara teşekkürler, sevgiler, selamlar...

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Asya Kaplanı'nı kitap olarak Sevgili "profesör" ümüz istemişti. Onu hazırladım. Şu an preste. Salı günü kargoya vereceğim.

Ne inanılmaz yeteneklere dostluklara tanık oluyorum. Ne harika bir kitap oluşturma yeteneği. Hayranlıkla helal olsun demekten gayrı bir şey yapamıyorum.

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,185
Sınırsız emek verdiğiniz bu paylaşımla, adımı özdeşleştirmenizden büyük bir onur duydum ağabey. Ellerinize ve kocaman yüreğinize sağlık. Çok teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
940
Şu an ilk cildi indirdim, harika olmuş. Ben bu macerayı altı-yedi ay evvel düzenlemeye çalışmıştım ama iyi bir sonuç alamamıştım.
Bu arada yeni isminiz hayırlı olsun.