KARAOĞLAN Haftalık Baştanbaşa Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 17

KARAOĞLAN Haftalık Baştanbaşa Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 17

Karaoğlan Haftalık Baştanbaşa Resimli Kahramanlık Dergisi (1. Seri)

Like Tree79Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13.Ocak.2012, 15:41   #1

profesör - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 2697659
•Rep Seviyesi :
profesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond reputeprofesör has a reputation beyond repute
Yeni KARAOĞLAN Haftalık Baştanbaşa Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 17

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

Elimdeki 1963 Yılı baskısı şahıs cildinde, Karaoğlan'ın ilk dört macerası
Asya Kaplanı, Bayboranın Oğlu, Altaydan Gelen Yiğit ve Semerkand Casusu isimli maceraları var.

Şimdi paylaşmakta olduğum 17. sayı ile Semerkand Casusu'nun sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Gazete basmak için gerekli olan kağıdın devlet tekelinde olduğu ve gazetelerin kağıt için devlet kurumlarında sıraya girdiği; rica, minnet, politik tavassut peşinde koştuğu yıllar. Kağıt temin edemediği için çıkamayan gazetelerin olduğu dönemler...

Bulunabilen kağıtlar da kötü, baskı makineleri köhnemiş, yenilerini ithal edebilmek her babayiğidin harcı değil, ithalat yapabilmek için gerekli kırtasiye ve mevzuata dalmak Viyana'yı fethetmek kadar zor.

Bu ortamda hele kendi kıt imkanları ile ve amatör bir ruhla Karaoğlan'ı basmak için nelere katlandığını tahmin etmek güç değil büyük usta Suat Yalaz'ın.

Lafı uzatmamın nedeni, kötü kağıda basılmış olan bu Karaoğlan'ların mürekkebin az olması nedeniyle öte yandan aradan geçen yılların etksiyle kimi sayfaları oldukça solmuş, neredeyse zor okunuyor. Ben ham olarak taradım ve olduğu gibi paylaşıyorum.

Bundan sonra paylaşmayı düşündüğüm bir başka şahıs cildinde
15 Nisan 1964 yılı tarihli 11. sayıdan başlayan " Haftalık Resimli Kahramanlık Dergisi " adıyla " Kanlı Saltanat ", " Bizanslı Güzel Vasilisya", " Tek Gözlü Albız " ve " Asyayı Titreten Korku " isimli dört macera var. Semerkand Casusu'ndan sonraki macera olan ve benim çok sevdiğim " Buzlu Çöller Tilkisi " ne yazık ki bu seriden elimde bulunmuyor. Bu macerayı Akşam Gazetesinde okumuş olmam nedeniyle ayrı sevgim var.

Bir başka şahıs cildindeki maceralara şimdilik girmiyorum.

Ancak bundan sonra paylaşılacak fasiküllerde " Radyolu Polisler ", Suat Yalaz okuyucu köşesi, tefrika romanlar, spor sayfası,
" Red Kit ", " Bobizoros " dolgu olarak yer alıyor.

Karaoğlan'ı Türk çizgi roman okurlarına kazandıran
SUAT YALAZ şahsında
Türk çizgi roman yazar ve çizerleri ile
tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır
Saygılarımla

Konu direnc11 tarafından (24.Ekim.2020 Saat 12:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: Görseller yenilendi
profesör isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 17:44   #2
Onursal Üye

kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 47476
•Rep Seviyesi :
kartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond reputekartal has a reputation beyond repute
Canım kardeşim sağolasın,varolasın,senin zengin gönlüne nazar değmesin,ellerin dert görmesin.
Sevgili kardeşim herşeyin gönlünce olmasını dilerim,hoşçakal.
KARAOĞLAN, profesör ve Ramo1507 bunu beğendi.
kartal isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 18:05   #3
Onursal Üye

KARAOĞLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1093710
•Rep Seviyesi :
KARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond reputeKARAOĞLAN has a reputation beyond repute
Suat Yalaz Usta kadar sizde saygıyı haketmiş bulunuyorsunuz.Emeğinize sağlık.Bu arada "küçük" bir istek;Yeşil Ejder'i(orijinal haliyle) proğramınıza almanız mümkün mü?
profesör ve Ramo1507 bunu beğendi.
KARAOĞLAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 19:53   #4
Yönetici

Gulyabani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 651986
•Rep Seviyesi :
Gulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond reputeGulyabani has a reputation beyond repute
Değerli üstadım, eline sağlık. Ben okumakta herhangi bir zorluk çekmedim, belki de taraması orjinalinden daha iyi olmuştur. Böyle bir dergiyi yaklaşık 50 sene sonra ilk halindeki gibi okuyabilmek için Vatikan'ın meşhur ışık, ısı ve nem korumalı kütüphanesinde saklanmış olması lazım.

Teşekkür ederim.
Gulyabani isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 20:02   #5
Administrator

savok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1320861
•Rep Seviyesi :
savok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond reputesavok has a reputation beyond repute
"Buzlu Çöller Tilkisi"
ne kadar güzel bir macera ismi ve
ne yazık ki ben okuyamayacağım..
Benim için artık hiç bir şey eskisi gibi değil..
İlle de Buzlu çöller tilkisi..
Sen bir tanesin..
Sevgiler, saygılar..
savok isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 22:27   #6
Onursal Üye

ccahitkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 32879
•Rep Seviyesi :
ccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond reputeccahitkar has a reputation beyond repute
Bu açıklamalardan sonra söylenecek söz bulamıyorum.Profesör abimize gönül dolusu sevgilerimi sunarım.

Tohumdur.

Bire kırk verir.

Verdiği kırkın her biri

bir tohumdur ki

o da bire kırk verir.

Bilgi

de tohumdur.

Bire yüz verir.

Verdigi yüzün her biri

Bir tohumdur ki;

sana bilgelik, torunlarına da ilham verir.
KIZILDERİLİ KİTABESİNDEN
ccahitkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 13.Ocak.2012, 22:31   #7
Onursal Üye

altay1944 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 107958
•Rep Seviyesi :
altay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond reputealtay1944 has a reputation beyond repute
altay1944 - MSN üzerinden mesaj gönder
Kaç kişide kaldı bu sayılar,
Kaç kişinin gönlüne düştü paylaşmak?
Kaç kişi sevindi deliler gibi...
Üstad!
Ellerine sağlık.seri sayende çok uzun bir yol aldı.
Teşekkürler her şey için..
(savok gibi mi yazdım ne!)

Hz. Mevlânâ

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]
altay1944 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Ocak.2012, 00:14   #8
Administrator

ertuğrul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1887191
•Rep Seviyesi :
ertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond reputeertuğrul has a reputation beyond repute
Derin bir ah mı çeksem,bu kitabı geç gördüğüme...
Yoksa bulduğum için oh mu desem...
Sendeki bu hazine hiç bitmesin...
Eline sağlık abi,teşekkür ederim.
ertuğrul isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 14.Ocak.2012, 23:04   #9
Süper Üye

bes5uc3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 39257
•Rep Seviyesi :
bes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond reputebes5uc3 has a reputation beyond repute
emeğinizi, azim ve gayretinizi ve paylaşma duygunuzu takdirle karşılayıp, teşekür edeim.

şu bir gerçek ki ortamınız bu kabil koleksiyonları elde etmeye uygun. ya da bu tür koleksiyonlara ulaşmakta hayli mahirsiniz. bu da biz okurlar adına bir sevinçtir.

bu koleksiyonlar bir değerdir. ne var ki içeriklere bir şekilde başka yayın evlerinin kitaplarında da ulaşılmaktadır. ancak o orjinalliğin kapak resimleri bir başka.

Sonraki yayınlar kapağında eski çizimler olsalar bile o nostaljiyi ve güzelliği vermiyorlar. olası oldukça edine bildikçe bu kapklı içerikleri yada sırf kapak koleksiyonları özellikle sizin başaracağınızı ummak ve beklemek istiyorum.
bes5uc3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 16.Ağustos.2012, 12:30   #10
Onursal Üye

sali38tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 177633
•Rep Seviyesi :
sali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond reputesali38tr has a reputation beyond repute
Bir başka şahıs cildindeki maceralara şimdilik girmiyorum demişsin üstad ama o sayıları sabırla bekleyenlerden biride ben olacağım ellerine sağlık çokteşekkürler
sali38tr isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil