KARAOĞLAN Baştanbaşa Resimli Kahramanlık Dergisi Sayı 04

12 Şub 2010
15,006
543,755

file

Arka kapakta Karaoğlan'ın, Gurhan'ın attığı oku kılıcıyla biçtiği o ünlü kare, sonraki sayının kapağı olarak bulunmaktaydı. Meçhul bir vandal:) da arka kapağı biçmiş

Paylaşımları ile bila istisna tüm Çizgi Diyarı üyelerinin gönlünde taht kurmuş olan sarkomer hocamızın şahsında tüm çizgi roman tutkunlarına armağandır.
Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,174
Sayın "profesör" Kardeşim,
şu anda uygun kelimelerle anlamlı birkaç cümle yazarak, göstermiş olduğunuz nezakete ve teveccühe layık olmak istiyorum ama inanın şahsımı onure eden bu güzel sunum karşısında ne uygun kelimeleri bulabiliyorum ne de kurmayı arzu ettiğim cümleleri kurabiliyorum.
Ben sadece ve özetle şunu belirtmek istiyorum; gerçekten çok sevindim ve gurur duydum.
Mütavaziliğiniz, nezaketiniz, güzel gönlünüz ve samimiyetinizden dolayı da can-ı gönülden size teşekkürlerimi sunuyorum.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,517
Gönüllerde taht kuranlardan biride sizsiniz değerli dostum.Karaoğlanları ardı ardına sıraladınız .Sonsuz şükran.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,653
Kasımpaşa
Gerçek söylüyorum, çok güzel tarama
bayılıyorum bu kitaplara
eskiden pek bir bakmazdım bunlara
şimdi başka bir güzel geliyor..
İyiki bunları okuyabiliyorum, hala zevk alabiliyorum..
Üzülüyorum çizgi roman okumayanlara..
Sağolunuz sevgili üstadım, ellerinize sağlık..
Sevgi ve saygılarımla..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,141
Peş peşe gelen harika kitaplar...
Taramaya bir başladın pir başladın...
Çok güzel açıklamalar,güzel taramalar...
Tek kelime ile teşekkür ederim.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,345
1,724
Sevgili profesör'e bu güzel eserler için teşekkür ederim.

Bir de önerim olacak..

Bilgisayarı çok iyi bilen dostlar biraraya gelip bu güzel kitapları renklendirse..

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,294
4,474
Sevgili Profesör kardeşim,kitabı parçalama pahasına yaptığınız bu paylaşıma nasıl teşekkür edilir inanın bilmiyorum.Şahsen ben böyle bir fedakarlıkta bulunabilirmiydim,vallahi emin değilim.Emin olduğum tek şey sizin cömertliğiniz,mütevaziliğiniz ve iyi niyetiniz.Bunlardan emin olmak için de illa ki sizi şahıs olarak tanımak gerekmiyor,icraatlarınız buna fazlası ile yeter.
Değerli kardeşim herşey için çok çok teşekkür ederim,herşeyin gönlünüzce olmasını dilerim,hoşçakalın.

akyıldız

Süper Üye
15 Nis 2010
1,778
2,635
harika paylaşımlar okurken çok mutlu oldum çünki ilk okuduğum çizgiromanlar Karaoğlan serisiydi 1964-65 yıllarıydı rahmetli duran dayım alırdı bende her haftasonu onların evine gider orda okurdum , Heygidi günler hey.

scanfan

Yönetici
25 Eyl 2013
7,211
75,318

Sevgili "profesör" üstadım. Paylaştığınız Karaoğlan'ın arka kapağını meçhul bir vandalın parçaladığını belirtmişsiniz. Baktım gerçekten hoş durmuyor. Benim eskiden taramış olduğum aynı sayıyı buldum. O da biraz defoluydu. Ama ikisini Photoshop'ta birleştirince daha düzgün bir "arka kapak" elde etmiş oldum. Hem görüntüsünü, hem de 1910 px'lik büyük boyutlu olanın linkini veriyorum. İndirip dergiye ekleyebilirsiniz. Gerçi sayın "KARAOĞLAN" da farklı bir arka kapak sunmuş, ama bu kapak sizinkiyle birebir aynı.

04_Karaoglan_Kapaklar.jpg

12 Şub 2010
15,006
543,755
Defolu 2 parçadan sağlam bir kapak elde etme imkanını veren teknolojiyi sevmemek mümkün mü:)

Ama en hoş tarafı, çizgi roman sevgisinin nelere kadir olduğunu görmek.
Hele kapak söz konusu olduğunda hiç bir sınır tanımıyor çizgi roman sevenler.
Bir çizgi roman kapağı kadar, çocukluk anılarını geri getiren ne vardır?

Sevgili Karaoğlan dostumuz da bu kapak için az kafa yormadı, az uğraşmadı
Kapağın yırtık olması, sanki çocukluk anılarıma zarar vermiş gibi kızdırmıştı beni ve kapağın yırtılmasına sebebiyet veren tanımadığım kişiyi Vandal olarak nitelendirmiştim. Şimdi ise o kişiye haksızlık yapmış olabileceğim düşüncesindeyim. Büyük olasılıkla bir kaza neticesi kapak o hale gelmiştir.

İlk serilerden Karaoğlan kapakları olsun, Samim Utkun imzalı Teksas, Tommiks, Tex, Kinova kapakları olsun da benimle beraber veya benden az önce ve çok sonraki kuşaktan çizgi roman severlerin yüreğini hoplatmasın, olacak şey değil:)

Bu zevki tatmış olan çocukların Edirne, Kars, Trabzon, Antalya, Nevşehir veya Mardin'de de olsalar aynı beğeniye sahip olduklarını gözlemliyorum.

Bazen Türkiye'deki çizgi roman severlerin sadece bir kaç yüz kişiden ibaret olduklarını sanıyoruz. Bu hükme de çizgi roman forumlarında aktivite gösterenlerin sayısına bakarak varıyoruz.

Ama kişisel gözlemlerim ve bizzat tanık olduğum olaylara bakarak bu sayının çok daha yüksek olduğunu söyleyebilirim. Çizgi roman forumlarından bihaber olan binlerce çizgi roman sever var ve aralarında muhteşem hazineleri olanlar da var.
Bu iletişim çağında çizgi roman forumlarından bihaber olmaları ne kadar şaşırtıcı değil mi?

Bir yarım kapağın çenemi bu kadar düşürmesi kadar şaşırtıcı değil ama:D

Çok teşekkür ediyorum sevgili scanfan dostum. Adını bile bilmiyorum ama aynı yüreğe sahip olduğumuzu biliyorum:88:

emekli

Aktif Üye
17 Eki 2015
267
569
karaoğlanın ham taramaları gerçektende çok mükemmel olmuş. ellerinize sağlık değerli üstadım. benim gibi birçok üyelerinizde bütün çizgi romanların her zaman ham tarama olarak sitenizde yayınlanmasını isteriz.