KARAOĞLAN - Bir Yudum Su İçin (Milliyet Gazetesi)

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,646
Gaziantep

Milliyet Gazetesi'nde 22 Haziran / 14 Eylül 1975 Tarihleri arasında günlük olarak yayınlanan Karaoğlan'ın "Bir Yudum Su İçin" adlı macerası Lal Kitap'tan çıkan "Delice'nin Dört Kızı" nın ilk çizimi. Kızlar yok, yalnız onlardan son sayfalarda söz ediliyor. 2.çizim 125 sayfayken bu macera sadece 85 sayfa.

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,657
Kasımpaşa
..
Milliyet Gazetesi'nde 22 Haziran / 14 Eylül 1975 Tarihleri arasında günlük olarak yayınlanan Karaoğlan'ın "Bir Yudum Su İçin" adlı macerası Lal Kitap'tan çıkan "Delice'nin Dört Kızı" nın ilk çizimi. Kızlar yok, yalnız onlardan son sayfalarda söz ediliyor 2.çizim 125 sayfayken bu macera sadece 85 sayfa.

Bütün bu farkları, çizgilerde yaşanan değişiklikleri hep bu forum ve siz dostlar sayesinde öğrendim. Yaşasın araştırıcı çizgi romanseverlik... Ahmet abi sana teşekkürlerim..

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Gerçek bir dipnot. Ve gerçek bir dipnotlu arşiv paylaşımı.

Bu sayfalar kuru kuru çizgi roman arşivi olmayıp; bu kabil pek sayın katılımcı katkılarıyla da çizgi roman evrimindeki tarihsellik serüveninin arşivi olmaktadır.

Selam ve teşekürlerimle...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,144
Yine şık ve kalıcı paylaşım.
Kapak kitap kadar güzel olmuş.
Eline sağlık,teşekkür ederim.

dedo11

Onursal Üye
8 Nis 2013
1,867
5,091

Sayın Tex ;

Bu kez Baybora ve Karaoğlan Urfa'ya gidecek kervana rehberlik ediyor. Biz de onlara katılıyoruz ( sayende ) ..........

Emeğine ve paylaşım isteğine teşekkür ederim.

( *Not : "Delice'nin Kızı" macerasında da verdiğin tamamlayıcı bilgi gerçekten de çok gerekliydi. Bunun için de taktir edilesi bir konumdasın. )

Son düzenleme:

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,186
Paylaşım harika,
kapak harika,
açıklayıcı bilgi daha da harika...
Sayenizde bilgi dağarcığımızı geliştirmeye devam ediyoruz.
Teşekkürlerim yürekten;saygılarımla...

bayrakzaf.gif