KARAOĞLAN Kızıl Tuğ'un Öfkesi - Yeni Asır Gazetesi (04.08.1985-12.10.1985)

12 Şub 2010
15,006
543,719
file
file

file

Karaoğlan'ın bu macerası, Yeni Asır Gazetesi'nde 04.08.1985 ila 12.10.1985 tarihleri arasında yayımlanmıştır.

Yayından önce gazetenin ilkinden son sayfasına kadar küçük reklam anonsları ve sonraki günlerde de büyük boy reklamları yapılmış olup birbirine benzese de tümünü bu paylaşıma ekledim. yine Suat Yalaz'ın tanıtıldığı bir makaleyi de ekledim.

Sayfa numaraları arasında boşluk veya tekrar eden numaralar yanıltmasın. Bir de son kısımda 5 veya 6 sayfalık bir boşluk görünüyor. Ama gazete tarihlerinde atlama yoktur ve gazetede ne yayımlanmışsa tamamı bu paylaşımın içinde eksiksiz vardır. Sanırım Suat Yalaz ustanın uçakla veya başka vasıta ile gazeteye ilettiği çizimlerden kayıp olsa gerek. Bunu bir ara Suat Yalaz ustaya soracağım.

Saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
Üstad kısa bir süre önce izmir sancağından bu sayı için yeni asır arşivinden tarama şansları olup olmadığını sormuştum.siz çok geçmeden bu paylaşımı yapınca hani hızır gibi yetişti derler ya aynen öyle oldu.Çok zağolun.Çok önemli bir paylaşım bu...Ardından gelen alangoyanın intikamı macerası ile yanılmıyorsam karaoğlan macerası son buluyor.Suat usta bir daha karaoğlan çizmiyor.

Son düzenleme:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
değerli üstad ım, yapmış olduğunuz paylaşım,sizin kadar değerli bir paylaşımdır. çok çok teşekkür ediyorum, sağolun varolun saygılar.

bes5uc3

Süper Üye
11 Ara 2011
965
1,975
Kırşehirli
Bir ara altay 1944 arkadaşımız bu maceraların bilgilendirmesini yapmıştı. Hiç bilip duymadığım Alagonyanın öcü ve Kızıl tuğun öfkesi maceralarının bendeki merakı hayli bir heyecan uyandırma olmakla birlikte bende okuma isteği heyecanına dönüşmüştü. Bu nedenle Altay arkadaşta arşivi olup olmadığını sormuştum.

O günden beridir bu macera bende hep bir ukteydi.

Ne mutluki bugün sizin sayenizde web ve kendi kişi arşivimiz bununla anlam bulacak. Çok kıymetli bir emek.

Üstadım teşekkürler. En içten sağlık mutluluk dileklerimle...

Son düzenleme:

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Karaoğlan, renkli ve bulunmayan. Şimdi bu güzel maceralar bizde. Teşekkürler, Profesör.:)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Ne denebilir,ne söylenebilir? Gönül dolusu teşekkürden başka.Hoş o da çok çok eksik kalacak ya.
Harikasın üstadım.Gözlerim kapanıyor,silah çekseler bile kapatır gözlerimi uyur kalırdım ama...
Sabırla inmesini bekleyeceğim,koyu bir kahve eşliğinde de okuyacağım.Bir tek ateşim eksik,eh onu da mevsimler aratmıyor zaten.
Teşekkür ediyorum üstadım,saygılar sunuyorum...

murtaza5

Yönetici
15 Tem 2009
12,033
317,792
Ulaşamayacagımız tozlu arşivlerden alıp,
göznuru ve emeklerinizle yayınladıgınız için
gelecek nesiller adına
teşekkür ederim.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
ne diyeceğimi bilemiyorum haluk bey ellerinize sağlık.hafta sonu anonsuyla pür dikkat bekliyorduk daha önce bir kaç kesitini gördüğümüz maceranın tamamını bizlere sundunuz ne desek azdır.Gazete tefrikaları hep benim için önceliklidir umarım bu şekilde diğer kahramanlarımızında birçok macerasına ulaşma şansımız olur.Gazete arşivlerini tarama izni veriyorlarmı bilmiyorum ama Eskişehir de Sabah gazetesi arşivi olduğunu yazmıştı bir arkadaş mesela onu tarama şansımız olsa Burakbey maceralarının nerdeyse tamamına ulaşabiliriz.Ayrıca yine Suat Yalaz üstadın çizdiği Son Osmanlı maceralarınıda alabiliriz.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,096
Yine bir ilk paylaşım,arşiv yapan dostlar için önemli.
Eline sağlık başkanım.
Gözümüz,gönlümüz şenlendi.
Keyifle okunacak paylaşım için teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Şu sıcak yaz günlerinde dil damağa yapışmışken ikram edilen buzlu gazoz gibi bir paylaşım...
Ne kadar teşekkür etsem kelimeler yetersiz kalır...
Sağ olun Sayın "Profesör"...
Saygılarımı iletiyorum.
İyi ki varsınız!...

52308R.gif

Abdülhamit68

Yeni Üye
19 Haz 2017
12
26
Keşke şu an hayatta olan üstadlar, sağlıkları elveriyorsa yine / yeniden bir şeyler çizseler...

Ve o işleri şimdiki android nesilleri de o android aletlerinden başlarını kaldırıp bir görseler, tanısalar...

seneca66

Kıdemli Üye
18 Haz 2009
189
594
Tebriklerimle

Sözün bittiği yer. Sağolunuz.

Büyük gazetelerden biri Karaoğlan mcerasını

verse .Ne hoş olurdu.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
sayın üstad, eksik sayfalar konusunda ilk duyurunuzda açıklama yapmıştınız gazetede bu şekilde diye. başka arkadaşlarda dile getirince ,şöyle seslice düşündün kendi kendime. eğer çizilmemişse SUAT YALAZ ustamız çizgi diyarı ailesi için çizebilirmi ? diye. benimki sadece sesli düşünmek. saygılar

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
Adını duyup, birkaç sayfasını gördüğümüz bu macerayı uzun süre İzmirli dostlarımızdan bekledim.
M.C.Yerlikaya Yeni Asır Gazetesinin tomar tomar resimlerini facebookta paylaştı.
Karaoğlan'ın Y.A. da yayınlanan bu macerasından birkaç örnek paylaşmasını istedim aldırış bile etmedi.
ÇD'nın kuruluşundan beri en önemli paylaşım.
Bunu ancak değerli profesörümüz başarabilirdi ve öyle de oldu.
Binlerce teşekkürler Haluk Bey.

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
sayın üstadım yapmış olduğunuz nadide gazete bantları paylaşımları, 2veya 3 bant hangisi uygun olursa ,üst üste tek bir dergi sayfası olarak düzenleme yapılabilrmi ? bu şekilde düzenlermisiniz vaktiniz yoksa resimli olarak anlatırmısınız? sanırım bu konuda Karaoğlan üstadımızın da yardımı olabilirmi acaba .saygilar

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,645
Gaziantep
sayın üstadım yapmış olduğunuz nadide gazete bantları paylaşımları, 2veya 3 bant hangisi uygun olursa ,üst üste tek bir dergi sayfası olarak düzenleme yapılabilrmi ? bu şekilde düzenlermisiniz vaktiniz yoksa resimli olarak anlatırmısınız? sanırım bu konuda Karaoğlan üstadımızın da yardımı olabilirmi acaba .saygilar

Kolsuz Kahraman için.
Benimde aklımdan geçti.
Paylaşılınca bir bakayım, kareler bütün sayfalarda bölmeye uyumlu mu?

Son düzenleme:

baybora

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 Şub 2012
893
4,656
İzmir
Bulunmazları gerçek yapan azminiz, çabalarınızın sadece bir parçası bizim yayıncılarda olsa, bu değerli çizgi romanımızı daha güzel, yabancı yayınlar gibi kaliteli yaparlardı. Ne yapalım. Buna da razı oluyoruz.
Teşekkürler,sağ olun, var olun.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
587
KARAOĞLAN-KIZIL TUĞ'UN ÖFKESİ...
Rahmetli HALUK YÜCESOY'un değerli araştırmaları sonucunda bulup, bizlere kazandırdığı bu güzel eserin gazetede yayınlanmış renkli nüshalarının siyah-beyaz olan 59-65-69 ve 70'inci saifhelerini renklendirerek, yüce üstatın anısına itafen, değerli okuyucularına sunmaktayım..

76Oy9a.jpg
]
PlRO87.jpg
gON9db.jpg
OoWol5.jpg

KARAOĞLAN-KIZIL TUĞ'UN ÖFKESİ çalışmasını, [bu çalışmadan; 6 yıl önce] siyah-beyaz olarak (kendim için) kitaplaştırıp, baskıya hazır hale getirmiştim, bazı nedenlerden dolayı, paylaşım yapamamıştım. İleriki zamanlarda da, kendi çalışmam olan bu macerayı da siz değerli okurlara sunacağım...

Son düzenleme:

tahsin

Aktif Üye
10 Kas 2015
334
792
teşekkürler üstad, renkli sayfalar çok başarılı , karaoğlnın ilk macerası asya kaplanı'ndan başlayarak renklrendirmeyi düşünürmüsün acaba ? saygılar.

CAMOKA

Süper Üye
13 Ocak 2010
177
587
teşekkürler üstad, renkli sayfalar çok başarılı , karaoğlnın ilk macerası asya kaplanı'ndan başlayarak renklrendirmeyi düşünürmüsün acaba ? saygılar.

KARAOĞLAN maceralarını bende renkli görmek isterim, lakin böyle bir çalışma için vakit olması lazım, o da bende yok. (zaten; iş yerinde yapmışolduğum küçük bir çalışma)