Karakalem Dergisi Sıralı Listesi

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Karakalem

"2007 - 2009 arası önce Altay Öktem ve Güven Erkin Erkal tarafından 8 sayı, daha sonra da Mehmet Turgut ve Altay Öktem tarafından 2 sayı olmak üzere toplam 10 sayı çıktı. The Crow ve Sandman gibi çizgiromanların kapsamlı araştırma dosyalarının yayınlandığı dergi, her iki dönemde çizgiromanlardan da beslenen bir edebiyat dergisi oldu. Hayko Cepkin, Pelin Batu, Okan Bayülgen ve Fikret Kuşkan gibi bir çok ünlü; Mehmet Turgut'un objektifi önünde çizgiroman ve fantastik temalı çalışmalarda poz verdi. Gustave Dore ve Bahadır Baruter gibi ressamların çizgi hikayeleri bu dergide yer aldı."

Alıntı:
Bilinmeyen En İyi Mizah ve Çizgi Roman Dergileri - aksamsefasi

Yüxexes Karakalem - Sayı 1 - Sonbahar 2007 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 2 - Mart 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 3 - Nisan 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 4 - Haziran 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 5 - Temmuz 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 6 - Ağustos 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 7 - Eylül 2008 tayyare
Yüxexes Karakalem - Sayı 8 - Ekim 2008 tayyare

Kırkaltı Karakalem - Sayı 1 - Nisan 2009 tayyare
Kırkaltı Karakalem - Sayı 2 - Mayıs/Haziran 2009 tayyare

B O N U S :

Yasakmeyve Karakalem - Sayı 1 - Eylül Ekim 2009 tayyare
Yasakmeyve Karakalem - Sayı 2 - Kasım Aralık 2009 tayyare
Yasakmeyve Karakalem - Sayı 3 - Ocak Şubat 2010 tayyare
Yasakmeyve Karakalem - Sayı 4 - Mart Nisan 2010 tayyare

Moderatör tarafında düzenlendi:

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Bir başka müjde daha... Üzerimize düşeni yapıp alt yapıyı hazırlamış olalım.

Teşekkürler, hocam.

Esas yardımlarınız için ben teşekkür ederim hocam. Biraz vakit alacak yalnız. Elimde 60 civarı Limon var once taranacak. Arada Atılgan'ları da bitirmeyi düşünüyorum. Sonra sıra bunlarda. :)

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,669
İstanbul
Esas yardımlarınız için ben teşekkür ederim hocam. Biraz vakit alacak yalnız. Elimde 60 civarı Limon var once taranacak. Arada Atılganları'da bitirmeyi düşünüyorum. Sonra sıra bunlarda. :)

Hiç acelesi yok, hocam. Sağlığımız, sıhhatimiz ve keyfimiz yerinde olsun da... Sırası gelir nasıl olsa...

Sevgiler, saygılar.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
müjde için çok teşekkürler üstadım.
elinizde picus dergileri var mı acaba?

Ne yazık ki hocam. Daha çok çizgi roman/mizah ile direk (ya da dolaylı olsa da yoğun) olarak ilgilenen dergiler giriyor benim ilgi alanıma. :) Bir de tabi bilim kurgu yayınları. :D

Son düzenleme:

KHANN

Kıdemli Üye
19 Ara 2012
126
277
Esas yardımlarınız için ben teşekkür ederim hocam. Biraz vakit alacak yalnız. Elimde 60 civarı Limon var once taranacak. Arada Atılgan'ları da bitirmeyi düşünüyorum. Sonra sıra bunlarda. :)

Teşekkürler Sayın Tayyare , her sözünüzün eri olmanız bizi şu soğuk günlerde gelecek Limon dergileri için umutlandırıyor . Karakalem zamanında çok merak ettiğim ama alamadığım bir dergiydi şimdi okuyabilecek olmaktan dolayı çok mutluyum . Sevgiler , saygılar .

ertuga

Onursal Üye
5 Mar 2011
1,802
28,148
Benim için çok güzel bir sürpriz daha oldu. Artık takipteyim. Hepsi de çok güzel, faydalı paylaşımlar.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,201
Teşekkürler Sayın Tayyare , her sözünüzün eri olmanız bizi şu soğuk günlerde gelecek Limon dergileri için umutlandırıyor . Karakalem zamanında çok merak ettiğim ama alamadığım bir dergiydi şimdi okuyabilecek olmaktan dolayı çok mutluyum . Sevgiler , saygılar .

Çok teşekkürler. :)

Şu an "üzerinde çalışmakta" olduğum üç ayrı dergi (SFX, Karakalem, Davetsiz Misafir) var, buna Mağara da eklenecek (sadece 3 sayı mevcut, kısa sürecek bir liste). Limon'lar (59 sayı) da sonunda elime geçti. Sıkıcı olmaması açısından birer sayı dergiler, bir kaç sayı Limon şeklinde gitmeyi düşünüyorum vakit buldukça.

Bir de Otlak, Rh+ ve Zeplin ile ilgili "tek elden çıkmış liste" sözüm vardı önceden. Onları da araya sokmam lazım bir şekilde. :)

Kısmetse hepsini tamamlarım uygun bir süre içinde. :)

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
eLM6x5.jpg

Günlerdir aklımda ama paylaşmak bugüne kısmetmiş...

Stuart Kamil

Yeni Üye
18 Tem 2009
56
34
Yasakmeyve Karakalem 4 için yeni link atabilirseniz çok sevineceğim. Buradan siteye yıllardır emek veren herkese sonsuz ve tarifsiz teşekkürler.