Kara Murat İçin Teşekkür

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,875
946 Sayılık dev bir serinin bitmiş olmasının keyfiyle yazıyorum.
Bu seride çok insanın,çizgi roman sevdalısının emeği var,teşekkür etmeden seri tamamlandı demek yanlış olurdu.
Bundan beş sene evvel böyle bir şey olacağı söylense herkes gülerdi.
Ama zaman içersinde herkes arşivini açtı ve bu harika iş başarıldı.
Tek tek isim yazmadan, paylaşımlarda emeği geçen tüm çizgi roman sevdalı dostlara minnetle teşekkür ederim.
Ben inanıyorum, birlikte daha çok seriler tamamlarız.
Herkese selamlar,sevgiler.
ÇİZGİ ROMAN HEPİMİZİN...

12 Şub 2010
15,006
543,642
Muhteşem sözcüğü anlamlı, somut hale geldi

Kara Murat serisinin tamamlanması karşısında daha azı söylenemez. Çok, çok büyük bir olay bu, dile kolay geliyor, hızlı hızlı saymaya başlayalım da kolay mı görelim

Onbinlerce sayfanın taranması değil,
Tam dokuzyüzkırkaltı fasikülün temini
Ne çabalar, ne emekler verildi

Temin edenlerden, tarayanlardan, karınca gibi sabırla emek verenlerden Allah razı olsun
Ama ertuğrul gibi bir çizgi roman sever dostumuz olmasaydı daha yıllarca beklerdik
Sözle anlatılamaz bir enerji ve sevgiyle, coşkuyla, azimle yaptıklarının belki de en yakın tanıklarından biriyim
Kara Murat üzerine balıklama atladığım çizgi romanlardan değil, itiraf ediyorum
Ama sevgili ertuğrul ve diğer tüm emek veren dostları gördükten ve başardıkları işten sonra
Kara Murat gözümde büyüdü, devleşti
Böyle güzide dostlar için ne kadar önemli olduğunu gördüğüm Kara Murat'ta, benim farkına varamadığım özelliklerini keşfetmeye karar verdim
Hazır seri tamamlanmış, tam maceraları da var
Okumamın tam zamanı
Önce pazar pragramına aldığım sevgili odenat paylaşımlarını bitireyim, sonra sıra Kara Murat'ın abc'sinden itibaren:)..

Emek veren tüm dostlara şükranlarımı sunuyorum.

silence

Süper Üye
26 Mar 2009
2,346
1,721
Gerçekten büyük bir iş başarıldı.

Kara Murat sevenler için çok değerli bir arşiv.

Kim bilir bu kitaplar kimlere ne heyecanlar yaşatacak?Kim bilir bu kitaplar hangi araştırmalarda kullanılacak?

Keşke elimizde Hititlere ya da bu topraklarda var olmuş uygarlıklara ait kitaplar olsa idi.

Yapılan iş bu kadar değerli.

Emeği geçen herkese tekrar teşekkür ediyorum.

uzung

Yönetici
Yönetici
14 Ağu 2009
3,396
26,011
İstanbul
946 sayının tamamlanması olağanüstü. Emeği geçen dostlara candan teşekkürler.
Bir teşekkür de seriye yaptığı müthiş katkının yanında bir sayının düzenlenmesi ve paylaşımını
benim yapmamı ve bu olağanüstü başarıda bir sayılık da olsa pay sahibi olmamı sağladığı için BayX dostuma.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,482
Gerçekten müthiş bir azim ve sabır gerektiren bir olaydı, dün akşam itibarıylada noktalandı. Emeği geçen tüm dostlara teşekkürler. 2014 bereketli bir yıl olacak demiştim kendi kendime yanılmıyorum, daha nice nice seriler ve diğer planlananlar elbirliği içinde tamamlanacak.

Türkiyede yayınlanmış tüm çizgi romanları forumumuzda aşivlenecek vaziyette görmek ümidiyle tekrar seriye emeği geçen tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkürler.

tappers

Onursal Üye
24 Eyl 2013
637
2,217
emeği geçen herkese sayın ertuğrul'un şahsında teşekkürlerimi ve minnettarlığımı saygıyla ve sevgiyle sunuyorum..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Yavrukurtlar dolaşmaya çıktı:D
Sevgili Ertuğrul üstat şahsında
tüm emeği geçenleri tebrik ederim.
Alkışlıyorum bu muazzam arşivi
oluşturan dostları ve
saygıyla selamlıyorum.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
hayalini bile kuramadığımız bir olay noktalandı dile kolay 1974 senesinden itibaren 18 yıl yayınlanmış bir seri 40 sene sonra toplu bir şekilde arşivlerimizde herkese çok teşekkürler.....

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Neptunn ilk sıralı listeyi hazırlarken belki de ümitsiz bir hayal kuruyordu bundan 4 sene önce... Ama çizgi roman sevgisinin her şeyin üstesinden gelebileceğinin bir kez daha ispatı bu seri.
Emeği geçen ve bugün bir şekilde aramızda olamayan tüm dostlara da gönülden teşekkürler.

timed

Onursal Üye
19 Eki 2009
2,330
9,482
Sevgili dostlar ,
Zagor ' un fasikül serisinin bitmesinden bu yana ilk defa bir serinin bitmesine bu kadar sevindim.
Kimlerin emeği yok ki bu seri de .
ertuğrul , erdalll , palio68 , bigmaster ilk akla gelenler de , elbette daha onlarcası var.
2012 ' nin Aralık ayında yayınladığım bir Kara Murat sayısında "Bu seriyi bitireceğiz" diye
yazmıştım.
Bugün bu serinin bitmesi demek , burada bulunan elit insanlarla birlikte oldukça güzelliklerin devam etmesi manasına geliyor.
İyi varsınız dostlar .

raziel69

Kıdemli Üye
3 Tem 2010
151
124
Serinin tamamlandığını görmek çok güzel.Bir kaç sene önce bir hayaldi.Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim....

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Serinin tamamlandığını görmek çok güzel.Bir kaç sene önce bir hayaldi.Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ederim....

Bu seriye büyük emek veren isimlerden bir tanesi de raziel69. Pek çok Kara Murat taramasında bu imzayı görmek mümkün. Bu büyük katkı için ben teşekkür ederim.

Sizi burada aşina olduğumuz isminizle görmek de ayrıca güzel.