KARA MURAT - 07 Pekin Celladı - TAM MACERA

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
000ewe.jpg
001zgz.jpg

236 sayfa TAM MACERA.

Moderatör tarafında düzenlendi:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Vefalı dostumuzdan bugünlerde Ken Parker beklerken Kara Murat geldi, olsun o da güzeldir, teşekkürler..

Sevgili İskenderunlu Güneş renkli KARAOĞLAN Cengizin Gazabı adlı macerayı tarıyorum,paylaştığımda KEN PARKER'in 19.sırada olan''Kahraman Çavuş''adlı macerasını yine yerli(aslan şükür) ve yabancı kapaklarıyla paylaşacağım.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Pırıl pırıl tarama ve düzenleme.Nerden nereye .Bir zamanlar bir yaprak bile olsa bulunca sevindiğimiz günlerden ,şimdi kalite gözetir olduk...Çok emek var bu eserlerde çok.Bir ara kampanya başlatmış ve karamuratların basılmasını istemiştim bir platforumda.Olmadı ama sağolsun 'vefalı' bey çığlıklarımızı duymuş olmalı ki kalite mükemmel diyerek bu paylaşımlara başladı.Sağolun dost yürekli helal edin hakkınızı.
sevgi & saygıyla
Not:Bu arada karamuratların basılmasının hala taraftarıyım...

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Teşekkürler Sayın "vefalı" kardeşim;
emekleriniz
ve de bu güzel paylaşımınız için;
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,078
36,676
İstanbul
Üstadım, epey emek gerektiren bu derlemelerin çok kıymetli.

En çapkın kahramanlarımızdan olan Kara Murat bakalım bu sayıda neler yapmış?

Ellerine ve yüreğine sağlık, üstadım.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Bir solukta okudum, bu düzenlemeleri çok başarılı buluyorum, kesintisiz ve tam macera.. Teşekkürler sayın vefalı..

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,338
hiçbiryerde :)
Ne kadar şanslıyız vesselam!
Yıllarca kısa kısa dergileri okumaktan, hikayelerine çok
vakıf olamadığım Kara Murat maceraları "tam"
olarak bir bir geliyor önüme.
Hazırlayan,getiren vefalı üstada çok teşekkürler...

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,876
Eline sağlık değerli dostum.
Tam macera olarak okumak gerçekten çok zevkli.
Emeklerin için teşekkür ederim.

bigmaster

Onursal Üye
21 May 2010
356
1,844
Sayın Vefalı çok teşekkürler eline emeğine sağlık bu macerada taramaların büyük bölümü bana ait olması beni de ayrıca gururlandırdı çok teşekkürler.

Beydaba

Süper Üye
7 Mar 2010
92
444
Macerayı tam olarak okumak ve muhafaza etmek çok daha kolay şimdi..

Çok teşekkürler üstad...

Diğer maceralarıda böyle tek dosya halinde görürüz inşallah...

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
kara muratın en güzel maceralarından biri olan pekin celladı macerası tekrar da kanlı aşk olarak yayınlanmıştı.kara muratın çinde geçen macerasında kahramanımız yine boş durmuyor ve sırasıyla anthai-orkide-sarıçiçekle birlikte oluyor.şimdiki dizilerde ki gibi....neyse kardeş emeklerin için çok teşekkur ederim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
BU güzel çalışmalarınız ve verdiğiniz emekler için çok teşekkürler.
Ellerinize sağlık.
Kolay gelsin kardeşim.
Selam, sevgi ve saygılarımla.
Ahmet ERDEN

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
İlkokul beşe geçtiğim yıl, babamın işi nedeniyle İstanbul'dan Anadolu'nun bir köyüne gitmek zorunda kalmıştık. Köy ilçeye 20 km. uzaklıktaydı. Bakkalı, manavı, gazete bayiini geçtim elektriği bile yoktu. Geceleri gaz lambasıyla oturur, saat dokuza geldiğinde de tavuklarla birlikte yatardık. Yokluk, yoksulluk diz boyu idi. Köyün çocukları "kara lastik" giyerlerdi ve benim ayakkabılarıma uzaydan gelmiş gibi bakarlardı!

Ben ayakkabılarımdan utanırdım...

Öğretmen 2-3 ayda bir sınıftaki bütün çocukların saçlarını, elleriyle tek tek kontrol eder, bit taraması yapardı. Yalnız bende bit bulunmayacağını bildiği için ayırır, kontrol etmezdi.

Başımda bit olmadığı için değil, yapılan o ayrıcalıktan utanırdım...

O günden beri ne zaman bir reklam metni duysam; "falan markayı giymek, filan bankayla çalışmak, feşmekan GSM hattına geçmek.... AYRICALIKTIR" diye....

Taaaaaaaaaaaaaa anasına avradına dümdüz gidiyorum!

Ulan insanlar arasındaki eşitliğin güzelliğine kıran mı girdi?

* * *
(Devam edecek)

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
Böyle bir köyde on yaşındaki bir çocuk nasıl vakit geçirir? Ben bol bol kitap okudum...Dünya klasikleri, Tarkan, Kara Murat, Tolga...
Kara Murat çarşamba günleri yayınlanırdı ama ben onu ancak cumartesi günü okuyabilirdim.
Her cumartesi ilçenin pazarı kurulurdu ve köylüler kamyon kasalarında ilçe merkezine giderek ihtiyaçlarını alır, öğle namazını kıldıktan sonra, aynı kamyonlarla saat ikiye doğru köye dönerlerdi... Babam her cumartesi ilçeye indiğinde bana diğer kitaplarla birlikte Kara Murat da getirirdi. O yıl Kara Murat'ın "Pekin Celladı" yayınlanıyordu ve hep en heyecanlı yerinde bittiği için bir sonraki Cumartesi gelmek bilmezdi...Cumartesi günleri öğle ezanı okunduktan sonra gözlerimi köyün ufkundaki yola diker, kamyonu beklerdim...

Kamyon, benim için Kara Murat demekti!

Bazı haftalar, koşa koşa kamyonun yanına gittiğimde babam şöyle derdi:
- Oğlum, Kara Murat kalmamış!

O an ki ruh halimi anlatmıyorum, çünkü Dostoyevski'nin bile anlatabileceğini zannetmiyorum...

* * *
(devam edecek)

Son düzenleme:

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
O çocuk, Bakunin, Bigmaster, Erdal, Ertuğrul, Neptunn, Tiltmahmut, Vefalı ( adını unutuklarımdan çok çok özür diliyorum) gibi tarayan, yayınlayan, derleyenler olmasaydı, "kalmayan Kara Muratları" nasıl okuyabilir, aradaki boşlukları nasıl doldurabilirdi?

Buralara ne yazsa sevincini ifade etmiş olurdu?

O çocuğun etmek isteği teşekkürleri karşılayabilecek kelime hazinesine sahip, dünyada her hangi bir dil var mıdır? Varsa da ben bilmiyorum!..

O halde en sade haliyle....O çocuk;
Hepinize çok teşekkür eder!

Julien Sorel

Kıdemli Üye
10 Eki 2010
177
937
Kara Murat üç Çinli silahşörle karşı karşıyadır...
Hatırladığım kadarıyla şöyle bir diyalog geçer:

Orkide (Sarıçiçek de olabilir) isimli Çinli bayan: Dikkat et Kara Murat, bunların hepsi karate bilir...
Kara Murat: Ben karate marate bilmem ama belimde sallanan kılıcı iyi kullanırım.

Cüneyt Arkın'ı düşünüyorum gözlerim kapalı...