Kara Murat Koleksiyon Rehberi

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir

Bir süre önce Yüzbaşı Volkan’ın yayınları ve maceraları hakkında hazırladığım derleme rehber tahmin ettiğimden daha fazla ilgi görünce başka kahramanlar hakkında da rehber hazırlamaya beni teşvik etti. Peki koleksiyon rehberini hazırlayacağım yeni kahraman kim olacaktı? Tarkan, Karaoğlan, Tolga, Kaptan Venüs gibi pek çok seçenek arasından Kara Murat’ı seçtim. Kara Murat’ı seçmemde iki etken rol oynadı. Birincisi Türk çizgi roman tarihinin en uzun soluklu haftalık yayını olması, filmlere uyarlanması, karikatürlere, fıkralara hatta reklamlara konu olacak kadar tanınmış olmasıydı. İkinci sebep ise adaşım olmasıydı. Meşhur ‘Kara Murat hanginiz?’ sorusuna rahatlıkla ‘benim’ diye cevap verebiliyorum.

Bu kitapçıktaki yazılar, resimler ve listeler Çizgi Diyarı forumdan; reader20, bakunin ve erdalll’ın konularından alınmış, bir sıraya konulması amacıyla yazılara ufak müdahaleler yapılmıştır. Kara Murat filmleri ile ilgili bilgiler ve Kara Murat hakkında bulunan gazete haberleri kitapçığın sonuna eklenerek rehber tamamlanmıştır.

Bildiğim en büyük Kara Murat hayranı olan Özer abim nezdinde tüm sevenlerine;

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ellerine ve emeklerine sağlık değerli dost.
Çok çok değerli ve de kıymetli işlere imza attığınız bir gerçek.
Selam, sevgi ve saygılar.

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Ellerine ve emeğine sağlık sevgili The_DarknesS
Çok güzel bir çalışma olmuş. Benzer çalışmaların devamını bekliyoruz.
Saygılar!..

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Bu çalışmalar çizgi roman tarihimiz açısından ansiklopedik nitelikte eserler.
Bu şekilde devam ederseniz büyük bir ansiklopedik esere imza atmış olacağınız aşikar.
Değerli katkılarınız için çok teşekkür ederken kitap çalışmasının ön aşaması olarak gördüğümü belirtmek isterim.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,066
tatil dolayısıyla takip edemiyorum bu aralar güzel bir çalışma olmuş bende Kara Murat üzerinde çalışma yapıyorum bitirince inşallah sizlerle paylaşacagım tüm dergi kitap tefrika resim reklam hepsini inceleyerek güzel bir Kara Murat yıllığı hazırlıyorum bol görselli bir çalışma yapıyorum bir yandanda kendi arşivime tam macera şeklinde kitap haline getirmeye çalışıyorum şimdilik 8 macerayı hazırladım.tekrardan teşekkur ederim.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,364
141,466
Konu hakkında, bildiğim kadarıyla bu eser güncel olarak tekrar taranıp bizlerle buluşturulacak diye biliyorum.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Konu hakkında, bildiğim kadarıyla bu eser güncel olarak tekrar taranıp bizlerle buluşturulacak diye biliyorum.
Evet üstadım, ben elimdeki tüm Kara Murat fasiküllerini Dr Zeko üstadımıza tarayıp paylaşsın diye yaklaşık bir sene önce gönderdim, tüm külliyat var. Fakat araya pandemi vb aksilikler girdi ondan dolayı herhalde üstad taramasını yapamadı. Bende dört gözle bekliyorum, inşallah bir an önce kavuşuruz kara Muratlarımıza.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
tatil dolayısıyla takip edemiyorum bu aralar güzel bir çalışma olmuş bende Kara Murat üzerinde çalışma yapıyorum bitirince inşallah sizlerle paylaşacagım tüm dergi kitap tefrika resim reklam hepsini inceleyerek güzel bir Kara Murat yıllığı hazırlıyorum bol görselli bir çalışma yapıyorum bir yandanda kendi arşivime tam macera şeklinde kitap haline getirmeye çalışıyorum şimdilik 8 macerayı hazırladım.tekrardan teşekkur ederim.

Harika bir haber. Şimdiden yıllığı merak ettim.
Çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.

GüvenGüven

Süper Üye
19 Ocak 2010
1,093
5,322
Bandırma
Forumdan uzak kaldığım dönemde paylaştığın çalışmanı geç kalmış bir teşekkür ile tebrik ederim değerli dostum. Özverili alışmaların ve hassas detayları yakalama azmin ile her çalışmak Diyar'a farklı bir değer, yepyeni renkler ve zenginlik katıyor. Çalışmalarının basılı kitap hâline geldiği günleri görmek dileklerimle...