Kara Murat'ın Maceraları (Liste)

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
“Fatih'in Fedaisi Kara Murat Haftalık Gençlik Dergisi” 30 Ocak 1974 tarihinde yayın hayatına başlamıştır. 11 Mart 1992 tarihinde çıkan 946. sayı ile yayın hayatına son vermiştir. Maceralar 18 Mart 1992 tarihinde ilk sayısı çıkan “2 Dergi Bir Arada Tarkan-Kara Murat” dergilerinde kaldığı yerden devam etmiştir. Ancak bu dergi de 1 Temmuz 1992 tarihinde çıkan 16. Sayı ile yayın hayatına son vermiştir.
“Fatih'in Fedaisi Kara Murat Haftalık Gençlik Dergisi” ve “2 Dergi Bir Arada Tarkan-Kara Murat” dergilerinde yayınlanan “Kara Murat” maceralarının listesi yayın sırasına göre aşağıya çıkarılmıştır.

001-022 Aşk ve Kan
460 yılları. . Eflak’ta dehşet saçan Voyvoda Fatih’e vergi vermemek için plan kurar, Hamza Paşa ve adamlarını sarhoş ederek esir alır.

022-047 Vahşi ve Güzel
“Altın Çekiç Hanı”na ata binmiş bir kız korkuyla gelir. Peşinde kovalayan üç atlı vardır. Kapera adlı bu kardeşler hana dehşet saçarlar.

048-059 Ölümün Gölgesinde
Vahşi ve Güzel macerasının devamı

059-086 Ölüm Emri
Laybah halkı, bir gece, tüyler ürpertici çan sesleriyle uyandı ve herkes korku içinde evlerinden dışarı fırladı. Kiliselerin çanları acı bir ıstırap gibi öterek yaklaşan büyük tehlikeyi haber veriyordu: “TÜRKLER GELİYOR!” Bu müthiş haber şehirde bir dinamit fitili gibi hızla ağızdan ağıza yayıldı. Halk dehşet içinde haykırıyordu: “Türkler geldi… Türkler geldi…”

086-114 Kardeş Kanı
Sırbistan’da yaşayan Şehzade Davut, Fatih’in kardeşi olduğunu ve Osmanlı tahtında hakkı bulunduğunu iddia eder. Ülkenin bölünme tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu gören Fatih, Kara Murat’ı özel bir görevle Sırbistan’a gönderir.

114-149 Kızlar Manastırı
Başlarında Leonard ve Stefanos’un olduğu 50 kişilik silahlı bir grup, Kara Murat’a Silivri yolunda korkunç bir tuzak hazırlar. Uzaktan, üç atlı ile bir araba görünür.

149-177 Cenneti Satan Adam
Şeyh Gaffar, kendisinden vergi istemeye gelen Osmanlı elçilerine cevap vermeden bir adamını çağırı ve “Pencereden atla” der. Adam tereddüt etmeden atlar ve ölür. Bir kadın çağırır “Kendini öldür” der. Kadın derhal emri yerine getirir.

177-207 Pekin Celladı
Cinsel güçten yoksun olan Çin İmparatoru’nun güzel ve ateşli karısı, uzun süredir ilişkisi olduğu yakışıklı Türk elçisi Tuğrul Bey’i sevişmek için saraya çağırır.

207-239 Radenpur Bakiresi
Kara Murat ile Durakoğlu, özel bir görevle Hindistan’a giderken yolda rastladıkları Brahman rahiplerinin genç bir kadını kocasıyla birlikte yakacaklarını öğrenirler…

239-268 Deniz Aslanı
Düşmanlarının gammazladığı Sadrazam Mahmut Paşa, Fatih Sultan Mehmet’in gözünden düşer. Padişah zindana atılmasını emreder. Bu sırada Kara Murat gelir…

268-298 Kanlı Akın
İşkodra kentinin Venedikli Valisi Antonyo De Leçe karşısında diz çökmeyen gence çok kızar. Halkın önünde ona bir ders vermek isteyerek genci kırbaçlar…

298-334 İntikam Kılıcı
Kanlı Akın macerasının devamı.

334-372 Ölüm Yolu
Sadrazam Rum Mehmet Paşa, Batı’daki Türkleri kan, ateş ve zulüm içinde kıvrandıran Zigetvar Kontu Labadan’a gereken dersi vermek üzere Kara Murat’ı görevlendirir. Kara Murat bu çok tehlikeli görevi kabul eder.

372-414 Türk Kılıcı Yunanistan'da
İstanbul’un batakhane semti Galata’daki meyhanelerin birinden fırlayan Kara Murat çılgın gibi koşar, rıhtımdaki bir sandala atlayıp Sirkeci tarafına geçerek Topkapı Sarayı’nın önüne gelir.

414-466 Kralın Gözdesi
Paris’te sabaha karşı meçhul bir adamın zorla darağacına astığı genç ve güzel bir kadını Kara Murat son anda yetişerek kurtarır. Kadın tek başına karanlık sokaklara dalar. İki serseri onun yolunu keserler…

466-491 Vahşi ve Güzel (Tekrar)
491-503 Ölümün Gölgesinde (Tekrar)

503-553 Aşkım Kılıcımdır
Uzun Hasan, Falcı Margot’a fal baktırmıştır. Margot, Uzun Hasan’ın batıda ki genç hükümdara yenileceğini söyler. Bunun üzerine Uzun Hasan falcı kadını yakarak idam ettirmesi için oğlu Şehzade Halil’i görevlendirir.

553-584 Roma'daki Şeytan
Roma’yı Borgia ailesinin kanlı elleri yönetmektedir. Papa Alonso Borgia kendisine gönderilen Türk elçilerine zehirli şarap ikram eder.

584-613 Çöl Kartalı
“Kızıl Prenses” adıyla tanınan Mesrure Sultan, Arabistan’da hazine peşinde bulunan yüz Türk akıncısına tuzak kurar.

614-634 İntikam Günü
Kara Murat babası Ömer Bey’in mezarı başında geçmişi hatırlamıştı. Ömer Bey, Bizans komutanı Karlos’un kılıç tutan elini bir darbe ile kesip atmıştı. Ömer Bey, savaş sonrası çiftliğe ailesine dönmüştü. Eşi Bilge Hatun ve ikiz çocukları Murat ile Saruhan onu sevgi ile karşılamışlardı.

634-650 Korsan Aşkı
Rodos’taki Rum meyhanesinde korsan reisi Barba Yani ve adamları eğlenmektedir. Birden içeriye belinde kılıcı, erkek gibi giyinmiş bir kadın girdi. Adı Maria olan bu genç kadın, güzel fakat bir kaplan kadar yırtıcı ve tehlikeliydi.

651-685 Prensesin Aşkı
Genç Sultan Mehmet, yağmurlu nisan gecesinde, yanında üç fedaisiyle birlikte dörtnala at koşturuyordu. Tarabya kasrında ise Prenses İren aşık olduğu Sultan Mehmet’in gelmesini dört gözle bekliyordu. Prenses Elen ise bir Türk’e gönül verdiği için kardeşi İren’le tartışıyordu…

686-713 Kralın Sevgilisi (Tekrar: Ölüm Emri)
713-743 Kanlı Aşk (Tekrar: Pekin Celladı)
743-771 Kanlı Prenses (Tekrar: Kardeş Kanı)

771-794 Dişi Şeytan
Rodos adasını Mili ailesi yönetmektedir. Prens Jak Dö Mili, oğlu Şövalye Ursino ve kızı Prenses Friyole gaddarlık ve zalimlikte birbirleriyle yarışıyordu. Şövalye Ursino, Meliza isimli kızı aklından çıkaramıyordu.

795-815 Kızlar Manastırı (Tekrar)
815-836 Ölüm Yolu (Tekrar)
836-853 Kanlı Akın (Tekrar)
853-874 İntikam Kılıcı (Tekrar)
874-895 Sonsuz Kin (Tekrar: Cenneti Satan Adam)
895-920 Deniz Aslanı (Tekrar)
920-944 Çöl Kartalı (Tekrar)
944-TK13 Aşk ve Kan (Tekrar)
TK13-TK16 Kardeş Kanı (Tekrar)

Son düzenleme:

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Çok değerli bir çalışma olmuş bence içeriği ile sabitlenmesi gereken konu başlıkları arasında yer alması gerektiğini düşünüyorum.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.Bir kültür tarihi el birliği ile yeniden yazılıyor.
Katkılarınızdan dolayı şükranlarımı sunarım.

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,119
1,357
Harika bir çalışma, hemen dosyalamanın başına koyuyoruz, eline koluna sağlık...

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Çok değerli bir çalışma olmuş bence içeriği ile sabitlenmesi gereken konu başlıkları arasında yer alması gerektiğini düşünüyorum.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.Bir kültür tarihi el birliği ile yeniden yazılıyor.
Katkılarınızdan dolayı şükranlarımı sunarım.

Ben çalışmamı yapıp, paylaşıma açtım. Artık takdir yöneticilerin.
Kara Murat dergilerindeki serüvenim hemen hemen bitmek üzere. Uzun soluklu bir çalışma oldu. Hiç bir şeyi kaçırmamaya çalıştım. Yine de hatalarım olabilir.
Tüm Kara Murat severlere teşekkür ederim.

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,119
1,357
Üstad herşey mükemmel ötesi olmuş, ufak bir isteğim olacak eğer mümkünse tekrar da olsa Kara Murat ların sayılarının Kapak sayfalarını sadece atabilirmisin, çok makbule geçecek, teşekkürler....

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Üstad herşey mükemmel ötesi olmuş, ufak bir isteğim olacak eğer mümkünse tekrar da olsa Kara Murat ların sayılarının Kapak sayfalarını sadece atabilirmisin, çok makbule geçecek, teşekkürler....

Kapak sayfalarını paylaşmıştım. İndirmede falan bir sıkıntı mı oldu? Yoksa ne istediğini ben anlayamadım mı, acaba?

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Gayet derli toplu bir halde codex haline getirilmiş çok özel bir çalışma olmuş emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Umarım başka konulara da bu şekilde el atarsınız.
Derli toplu bir halde ulaşmak gerçekten çok mühim.
Diğer taraftan aşağı yukarı hiç bir ayrıntıyı kaçırmamışsınız.
Gazete tefrikaları , romanlar , farklı yayınlar.
Gerçekten tebrik ederim.

Birde Yüzbaşı Volkan'ları bir dostumuz ele alıp düzenlese harika olacak.

senefru

Süper Üye
14 Eki 2010
1,119
1,357
Kara Murat 795 başlayan TK16-466,503-686,771- tekrar olanların da kapak fotoğraflarını rica etmiştim.....

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Gayet derli toplu bir halde codex haline getirilmiş çok özel bir çalışma olmuş emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Umarım başka konulara da bu şekilde el atarsınız.
Derli toplu bir halde ulaşmak gerçekten çok mühim.
Diğer taraftan aşağı yukarı hiç bir ayrıntıyı kaçırmamışsınız.
Gazete tefrikaları , romanlar , farklı yayınlar.
Gerçekten tebrik ederim.

Birde Yüzbaşı Volkan'ları bir dostumuz ele alıp düzenlese harika olacak.

Bizim kahramanlarımız ayrı. Diğer çizgi romanları da okuyorum. Ancak bizim kahramanlarımızdaki tadı bulamıyorum. Kara Murat düzenlemeleri epey vaktimi aldı. Yorucuydu ama bir o kadar da zevkliydi. Şimdi "Tolga" dergilerine göz atıyorum.
Hatır için çiğ tavuk bile yenirmiş. Söz vermeyeyim ama "Yüzbaşı Volkan"lara da sıra gelir elbet. Eğer Rabbim ömür verirse... Saygılar...

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Kara Murat 795 başlayan TK16-466,503-686,771- tekrar olanların da kapak fotoğraflarını rica etmiştim.....

Sevgili Kardeşim!
Her maceraya ait kapakları paylaşırken, tekrarlarının da kapaklarını paylaştım. İlgili maceraların kapak paylaşımı sayfalarında ilk yayın ve tekrar yayınların kapaklarını bulabilirsin. Saygılar...

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,278
Bütün seriyi yeniden indirdim üstadım çok teşekkür ederim.Yeniden tam macera olarak okumak çok keyifli olacak.
Selamlarımla.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,170
7,981
Ben çalışmamı yapıp, paylaşıma açtım. Artık takdir yöneticilerin.
Kara Murat dergilerindeki serüvenim hemen hemen bitmek üzere. Uzun soluklu bir çalışma oldu. Hiç bir şeyi kaçırmamaya çalıştım. Yine de hatalarım olabilir.
Tüm Kara Murat severlere teşekkür ederim.

Müthiş güzellikte harika bir emek ürünü ortaya çıkarmışsınız.
Ellerinize,kollarınıza emeklerinize sağlık.