Kara Murat (Dolgu Derleme) Tolga - Jakarta Büyücüsü

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Tolga’nın maceraları “Fatih'in Fedaisi Kara Murat Haftalık Gençlik Dergisi” nde genelde “Uzun Kılıçlı Kahraman” olarak yayınlanmıştır. Maceraların tekrarında bazen “Tolga” olarak yayınlanmıştır. Tolga maceraları 8 Haziran 1977 tarihinde çıkan 176. sayıda yayınlanmaya başlamıştır. İlk yayınlanan maceranın ismi verilmemiştir. “Tolga” dergilerinden bu maceranın “Jakarta Büyücüsü” olduğunu biliyoruz. Son bölümü 21 Eylül 1977 tarihinde çıkan 191. sayıda yayımlanmıştır. Macera dergilerde 90 sayfa olarak yer almıştır.
3741inciy3062200.jpg

Keyifli okumalar!

Son düzenleme:

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
Sayın reader20 çok güzel ve tam benim hoşlanacağım türün paylaşımlarını yapıyorsunuz ama ne hikmetse ben sizin paylaşımları defalarca indirmeme karşın dosyalar benim pc de açılmıyor sorunu anlayamadım....genede teşekkür.

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Sayın reader20 çok güzel ve tam benim hoşlanacağım türün paylaşımlarını yapıyorsunuz ama ne hikmetse ben sizin paylaşımları defalarca indirmeme karşın dosyalar benim pc de açılmıyor sorunu anlayamadım....genede teşekkür.

Dostum,
Aynı sorunu bazen ben de yaşıyorum. Proplem neden kaynaklanıyor bilemiyorum. Paylaşımı rar'dan çıkarıp, tekrar sıkıştırarak cbr ye dönüştürerek sorunu çözüyorum. Belki aynı metot sende de işe yarayabilir.

dıgılmıgıl

Kıdemli Üye
2 Mar 2016
186
580
Sıkıştırma programlarının versiyon çakışmasından kaynaklanıyor genelde bu tür sorunlar.
Ben free bir program olan bandizip kullanıyorum.reader20 dostumuzun paylaşımlarını bandizip ile açıp rardan çıkardıktan sonra tekrar aynı programla cbr olarak arşivliyorum.Bu vesileyle de teşekkürlerimi sunuyorum.

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,464
26,954
91 sayfalık derleme için teşekkürler.
Dosyalarınızı jpeg olarak winrar da sıkıştırılmış veriyorsunuz.İndirdikten sonra daha rahat okuyabilme anlamında cbr olrak çeviriyorum.Bende bir sorun görünmüyor.
Tekrardan teşekkür ediyorum...

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,511
sonunda bandizip işe sorunu çözdüm ama tüm ayarlarım değişti.Başka bir çözüm gerek...

hozkoca

Aktif Üye
29 Nis 2009
361
717
Ben, sıkıştırma programı olarak winzip ile açıyorum. Daha sonra winzip ile açtığım klasörü winrar ile sıkıştırarak dosya haline getirerek uzantısını CBR yapıyorum. Çözümü böyle buldum.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,325
Böyle değerli bir çalışma olunca gerekirse çilingir çağırır yine açarım.
Emekleriniz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla.

OZERTOPSOY

Onursal Üye
6 Tem 2016
1,280
4,310
Üstadım şimdi arkadaşların tavsiyesi olan bandizip ile rardan çıkarıp tekrar sıkıştırıp cbr yaptım çalıştı. ilginiz için çok teşekkürler. Nihayet bu harika paylaşımlarınızı okuyabileceğim.

reader20

Onursal Üye
23 Kas 2011
849
18,578
Denizli
Üstadım şimdi arkadaşların tavsiyesi olan bandizip ile rardan çıkarıp tekrar sıkıştırıp cbr yaptım çalıştı. ilginiz için çok teşekkürler. Nihayet bu harika paylaşımlarınızı okuyabileceğim.

Dostum,
Bu habere sevindim. Ne yapabileceğimi düşünmekten kurtuldum. Keyifli okumalar...