1-aşk ve kan

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
Kara Murat dergilerinde 30 Ocak 1974 de 1.sayıyla yayına başlayan macera yaklaşık beş ay yayınlanarak 26 Haziran 1974 de 22.sayıyla son bulmuştur.Macera 153 sayfadır.Tekrar olarak 944.sayıda 26 Şubat 1992 de başlamış fakat 946 sayı ile dergi tarkan-kara murat adını almıştır.İki dergi bir arada formatı ile 18 mart 1992 1. sayıdan10 haziran 1992 13.sayıya kadar haftalık olarak devam etmiştir.Ayrıca bu macera Toker yayınlarından 1988 yılında 3.kitap olarak yayınlanmış daha sonra 2013 yılında Bilge Karınca yayınları aynı adla tekrar yayınlamıştır.
Tefrika olarak il önce 1971 yılında Günaydında yayınlanan maceradan elimde sadece bu örnek mevcuttur.
file

1985 yılında Sabah gazetesinde yayınlanan Durakoğlu kesiti
file

1988 yılında Tan gazetesinde yayınlanan maceradan malesef örnek bulamadım.1990 yıllarda bugün gazetesi
file

2000 li yıllarda yayınlanan macera örneği malesef bulamadım.şimdilik bu kadar maceraları sırayla ele alacagım böylece elimdeki yuzden fazla tefrikayı paylaşmış olacağım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Abdülhamit68

Yeni Üye
19 Haz 2017
12
26
Şimdiki fantastik, ütopik konulu ve dijital renkli işlerin yanında bu eski işler gerçek, temiz ve berrak bir fotoğraf gibi kalıyor...

Evvela üstatların ellerine, sonra da sizin ellerinize, emeklerinize sağlık...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,664
Kasımpaşa
Sevgili erdallll dostum çok önemli bir iş yapmaktasın.
Beğeni ile takip ediyorum.
Ancak naçizane bir önerim olacak resim olarak paylaştığın konular zaman içerisinde resim sitelerinin resimleri silmesi sonucu kaybolup gidebiliyor.
Bu nedenle her konu sonunda muhakkak paylaşılan resimleri toplu olarak link verebilirsen kayıp olmalarını da önlemiş oluruz.
Bir ricam de her macera başlığını ayrı bir konu olarak açman.
6 macera olmuş bu başlıkta .
Bir liste yapıp sabitlerdik ve ulaşması daha kolay olurdu.
Tüm emekler için teşekkürler.

hemşinli

Aktif Üye
11 Eki 2014
224
677
Bu, çok değerli paylaşımların için, yürek dolusu teşekkürler dostum. :)
Bu maceralar, gazete olarak olmasa da, hepsi dergi olarak mevcut bende. :)

erdallll

Onursal Üye
24 Eyl 2009
1,450
7,069
Teşekkurler Savaş bey bundan sonrakileri ayrı başlıkta açayım digerlerini ayırabilirmisiniz bilmiyorum.Top sizde olsun.Amacım tefrikaların bir yerde olması ve belki zaamanla bunların çoğalmasını sağlarız.Dediğinizi yapıp en kısa zamanda dosya olarak da eklerim.Saygılar.