Kaptan Swing İlhami Alpagut Sayı 197 - Müthiş Takip

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Kaptan Swing İlhami Alpagut Sayı 197 - Müthiş Takip

ks19701.jpg

Çizeri meçhul bir "Türk Çizimi"Swing macerası ile karşınızdayız. 24.7.1973 tarihli bu macera İlhami Alpagut fasikülleri içerisinde yayınlandı. Aynı Kinova gibi orijinal malzeme tükendiği için böyle seri dışı çizimlerle yayıncı günü kurtarmış! İyi okumalar.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Yanılmıyorsam bu Swing'le forumdaki "Türk Çizimi" Swing sayısı iki oldu.Oldukça yıpranmış kapağı restore eden ve dergiyi paylaşıma açan
Savok dostuma teşekkür ederim.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Ben hem Savok'a hem size en kocamanından teşekkür ederim ama
sanırım esas sevgili İlhan Tok teşekkür edecek size :).
Türk Swing ya iyi yani :d.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,768
İstanbul
Üstadım bu sayının bir yerli çizer tarafından çizildiğini söylemesen okuyup geçeceğim. İlk bakışta göze batan, rahatsız eden bir şey yok. Sen ama söyledin ya yerli çizer meselesini; daha dikkatli baktım tabi çizimlere. Kaptan Swing'in yüzü epey farklı çizilmiş kitap boyunca...

caretta üstadıma cömertliği ve özverisi için, sevgili savok'a da olağanüstü düzenlemesi için teşekkür ederim.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,188
"Caretta" kardeşimin taramalarına,
"Savok" kardeşimin düzenlemelerine yetişmek mümkün olmuyor.
Zannedersiniz ki her biri geniş bir ekiple çalışıyor.
Böyle olmadığını biliyor
ve bu bir "gönül işi" diyorum.
Gönlünü ortaya koyduktan sonra yapılmayacak bir şey olduğuna inanmıyorum.
Teşekkür ediyor,
sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

bayrakzaf.gif

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
Türkçe bilen bir yabancı Çizgi Diyarı'na üye olup şöyle bir iki hafta kadar düzenli olarak takip etse, burada çizgi roman üreten, eskileri düzenleyip paylaşıma sunan, maaşlı koskocaman bir ekip çalışıyor sanırdı.

Aslında o ekip gerçekten var ama maaşları yok! Yabancıya bunu anlatmakta zorluk çekebilirdik...

Caretta, Savok, İlkhan Tok; tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Elinize, gözünüze sağlık.

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,029
Mersin
Türkçe bilen bir yabancı Çizgi Diyarı'na üye olup şöyle bir iki hafta kadar düzenli olarak takip etse, burada çizgi roman üreten, eskileri düzenleyip paylaşıma sunan, maaşlı koskocaman bir ekip çalışıyor sanırdı.

Aslında o ekip gerçekten var ama maaşları yok! Yabancıya bunu anlatmakta zorluk çekebilirdik...

Caretta, Savok, İlkhan Tok; tüm emeği geçenlerden Allah razı olsun. Elinize, gözünüze sağlık.

hadon dostum,

maaşlı koskocaman bir ekip çalışıyor, fakat maaşlarını para olarak değil, sevgi,tatmin,keyif, paylaşmanın verdigi mutluluk olarak olarak alıyor ve bayağı yüksek maaşla çalışıyor:Ğ

gönül veren herkese ve palio68 dostumuzuda unutmadan Allah razı olsun,

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu
hadon dostum,

maaşlı koskocaman bir ekip çalışıyor, fakat maaşlarını para olarak değil, sevgi,tatmin,keyif, paylaşmanın verdigi mutluluk olarak olarak alıyor ve bayağı yüksek maaşla çalışıyor:Ğ

gönül veren herkese ve palio68 dostumuzuda unutmadan Allah razı olsun,
Ya, evet! En doğru ifade bu! Ağzınıza sağlık...

Palio68 uyarınız da çok yerinde; arşivimin neredeyse dörtte birinde onun imzası vardır. Diyar'dan birilerinin heykelini dikmek istesek, ilk akla gelenlerin arasında olurdu mutlaka...

Hepinizin eline, gözüne sağlık.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Sevgili caretta'ya teşekkürler

Yerli üretim çizgi roman kervanından Swing de nasibini almış

Orijinal maceralardaki senaryolardan öyle farklı ki, şayet orijinalleri de böyle olsaydı Kaptan Swing bu kadar tutulmaz, sevilmezdi

Çizimler de hep orijinal maceralardan apartma, derleme

olmayanlar da sevgili direnc11 in değindiği gibi farklı olduğu belli oluyor

Bu sayıda bir de mantık hatası gözüme çarptı, bir karede Mister Blöf'ün kafasını patlatıyor ingiliz askeri, devamı kareye dikkat:)

ks19744.jpg

ks19745.jpg