Kaptan Swing İlhami Alpagut No 003 - Gökgürültüsü Koyu

palio68

Guest
4 Ağu 2012
1,338
26,076
Bursa
0i7u.jpg

Kaptan Swing serisi içinde başlığı olmayan tek Alpagut fasikülü. "Gökgürültüsü Koyu".
Şu anlık 1 ve 2 fasikülü saymazsak forumun en eski Kaptan Swing'i olarak listeye almış olduk.
Doğum günümü kutlayan tüm dostlarımıza tarandığı gibi hediyemizdir
ozanbarış & palio68 çalışması ile keyifli okumalar..:)

checkitfo6.gif

Moderatör tarafında düzenlendi:

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,366
141,636
Kapak bir harika, teşekkürler.

Emeklerinize sağlık, gerçekten harikasınız, harika bir ikilisiniz.

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,744
Kıbrıs
Ben bu fasiküle forumdaki Alpagut Swing'lerin "incisi" diyeceğim.Zira en eski Swing
fasikülü bu.Bu macera 60 ve 230-231 fasiküllerde de yayınlandı. Eminim ki Palio&Ozan
Barış dostlarımızdan daha böyle nadide fasiküller paylaşılacak.

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,088
Kastamonu

... Şu anlık 1 ve 2 fasikülü saymazsak forumun en eski Kaptan Swing'i olarak listeye almış olduk....
Caretta ve Bay_x, K.Swing düzenlemesinde artık yalnız değiller:
DİYAR'A BURSA'DAN BÜYÜK KATKI

Bu olayı gazeteye haber olarak yazsaydım, başlığı böyle atardım. :)

Dostlar ne kadar teşekkür azdır. K.Swing arşivimizi ihya ettiniz. Eliniz, kolunuz ağrımasın.

...Emeklerinize sağlık, gerçekten harikasınız, harika bir ikilisiniz.
Sevgili hemşerim, emin ol sen de harikasın... :)

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,077
Teşekkürler sevgili palio,tarihin arka odası değerli paylaşımlar ellerine sağlık.
Şimdilerde ilk sayı heyecanı sardı beni :)

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,661
Kasımpaşa
Benim de gözlerimi parlatan, keyfimi yerine getiren olağanüstü bir paylaşım.. Dostlar sayesinde görünür hale gelen bu müstesna kitap artık hepimizin.. Çok sağolun mükemmel ortaklık.. Sevgi ve saygılarımla..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,089
36,762
İstanbul
Benden sadece birkaç ay küçük bir Kaptan Swing; çok kıymetli.

palio68 ve ozanbarış ikilisinin her biri diğerinden kıymetli pekçok paylaşımı maalesef forumda aktif olamadığım bir döneme denk geldi. Bu nedenle bir çizgi roman sever olarak gereken ilgiyi gösterememiş olmanın burukluğunu yaşıyorum. Hem bu nadide paylaşım hem de diğer tüm paylaşımlar için çok teşekkür ederim.

Umarım ben de dahil olmak üzere hepimiz, her bir çizgi roman sayısı üzerine konuşabilecek rahatlık ve dinginliğe sahip olur, uzun uzun sohbet ederiz.

Ellerinize sağlık.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,149
Arkadaşlar ben bu kitabın ne kadar değerli ve önemli olduğunu yazıları okuyunca anladım.
Bu konuda cahilliğime verin.
Çizgi romanda öğrenecek ne kadar çok bilgi olduğunu bir daha anladım.
Değerli dostlar bu güzel paylaşım ve emekleriniz için teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,617
hiçbiryerde :)
Bu fasiküllere elim değmiş midir,
pek sanmıyorum. Hep 50.-100. sayılar
okuduğumu hatırlıyorum.
İşte ozanbarış ve palio68 dostlar getirdi
şimdi, doyasıya okuyabilirim buradan.
Teşekkürler, sevgiler, saygılar.

12 Şub 2010
15,006
543,776
Liseli dönemimde yayınlanmaya başlayan bir kahramanla ilk tanışmalarım bu fasiküllerle oldu.
Essegesse olduğunu kırk küsur yıl sonra öğrendiğim çizgiler, tıpkı Teksas Tommiks çizgileri.

Aradaki tek fark, maceralar tek sayıda bitiyordu. Tam macera kitaplar yani.
Teksas ve Tommiksin hiç bir macerası tek fasikülde bitmez. Zaten fasikül dediğin ucubeler bazen 32 sayfa, bazen 64, 100 veya daha farklı. Ceylan Yayınevi, aklına estiği gibi farklı serileri farklı sayfa sayılarıyla yayınlıyordu. Tam macera okuduğum çizgi roman hemen hemen hiç yoktu.

Tay Yayınları ile Tom Braks ve Kaptan Swing tam macera fasiküllerin etkisi büyük oldu. Ne yazık ki bir süre sonra Tay da cıvıttı ve maceraları ikiye bölmeye, fasikülün ikinci yarısını dolgu çizgi romanlarla yayınlamaya başladı.

Bu değerli paylaşım tam macera olan altın çağından.

Palio68&Ozanbarış altın ikilisinden

Sağolun dostlar