Kaptan Swing orjinal seri no 74 Kızılderililerin öcü

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Dostlarım bu serinin son eksik macerasınıda paylaşıyorum,bu arada düzenlemenin ne kadar meşatkatli bir sey oldugunu unutmuşum :), düzenleme yapan arkadaşları bir kez daha saygıyla ayakta alkışlıyorum, keyifle okuyun dostlar ama asıl süprizim bu değil hani hozcomics butün seriyi yayınladım demişti ya, aşagıda mesajlarda ilk sayfalarını paylaştıgım maceraların Türkçe basımlarını bulan dostlara Tantuni ısmarlayacagım ;);)
yakın bir zamanda kaptan swingle ilgili sizlerle bir istişarede bulunmak için yazacagım amacım tüm yayınlanan kaptan swing serilerini( K.swing, special Swing,özel fasiküller,özel sayı ve Türk swingler olarak) bir başlıkta toplamak, çalışmayı bir noktaya getirdim bakalım nereye kadar gideceğiz

Sevdiklerinizle güzel bir pazar dilerim

tarama0001_002.jpg

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,619
38,280
izmir
Soruyu doğru mu anladım bilemiyorum ama, ilk resim orjinal 99 no'lu swing (Adsız kaçak) ikinci resim de orjinal 71 no'lu (Suç ortakları) [İ.A ve E.Ü. serilerinde "Şeytanın yavrusu"] sayılarına aittir.

Tantuni kazandım mı?.. :)

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
hahahah valla kazandın dostum, tabi çalışma tamamlanmadan heyecanla böyle yazarsam Tantuniyi kaybederiz, şimdi tekrardan tüm maceraları incelemem gerekecek hahahahah,

serdary67

Onursal Üye
18 Eki 2009
8,726
25,910
ordu-turkey
Şimdi sırada swing mi var.Hani sen orjinal seriyi tamamlamıştın.Sayenizde kafamda ki şalterler yine kısa devre yapacak.Şu bizim yayınevlerinin yaptığı işten birşey anladıysam ne olayım.Ya tekrar tekrar aynı sayıyı verirler ya tekste olduğu gibi macera yarım kalır.Ama ilhantok denen çizgiroman sherlok holmes'u hoppp diye bulup çıkarır.Bakalım ne işler karıştıracaksın çok meraktayım.

kandraks53

Onursal Üye
29 Ağu 2010
2,778
7,980
Kapağına bakınca,tarihi bir eser olduğu anlaşılıyor..
Bu zamana kadar saklamak bile takdire değer..
Teşekkürler ilkhantok..

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
Şimdi sırada swing mi var.Hani sen orjinal seriyi tamamlamıştın.Sayenizde kafamda ki şalterler yine kısa devre yapacak.Şu bizim yayınevlerinin yaptığı işten birşey anladıysam ne olayım.Ya tekrar tekrar aynı sayıyı verirler ya tekste olduğu gibi macera yarım kalır.Ama ilhantok denen çizgiroman sherlok holmes'u hoppp diye bulup çıkarır.Bakalım ne işler karıştıracaksın çok meraktayım.
ne geliyorsa benim bu detaycılık hastalıgından geliyor dostum, alpagut serisi 256 macerada bitiyor, fakat gerçek orjinal seri 282 +1 macera,bende bu hazır orjinal listesini ve bütün orjinal maceralarda elimdeyken bulmuşken hozcomicsten Türkçeleri indireyim seriyi tamamlayayım dedim, fakat hozcomics orjinal seri 281 maceradan oluşuyor ve hepsini yayınladık demez mi? al işte nerde bu 2 macera bulamazsam uykularım kaçar :eek::eek::9:9 delilik parayla mı?:Ğ:Ğ:Ğ

mustafa sazak

Aktif Üye
27 Eyl 2014
449
1,626
Denizli
Beyler, sizler bir harikasınız. Zaman makinası icat edilmemiş olsa da Beni, şu 50 yaşındaki adamı, 40 yıl öncelere, mutlu çocukluğuna götürüyorsunuz. Düşünsenize! güzel bir macera, en güzel yerinde yarım kalmış, ama sayenizde şimdi bulup okuyabiliyorum. Her şey için teşekkürler...

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa

ne geliyorsa benim bu detaycılık hastalıgından geliyor dostum, alpagut serisi 256 macerada bitiyor, fakat gerçek orjinal seri 282 +1 macera,bende bu hazır orjinal listesini ve bütün orjinal maceralarda elimdeyken bulmuşken hozcomicsten Türkçeleri indireyim seriyi tamamlayayım dedim, fakat hozcomics orjinal seri 281 maceradan oluşuyor ve hepsini yayınladık demez mi? al işte nerde bu 2 macera bulamazsam uykularım kaçar :eek::eek::9:9 delilik parayla mı?:Ğ:Ğ:Ğ

Vallahi ben de merak ederim şimdi...
Bilen üstadlara sormak lazım...

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin

Vallahi ben de merak ederim şimdi...
Bilen üstadlara sormak lazım...

hırs yaptım ve esasında buldum ; du du diable macerasını seride 2 kez yayınlamışlar hem 71. sayı hemde 261. sayıda

bunun dışında bizim tek sayıda verdigimiz 96 sayfalık K.swing'in öyküsü (Le fils du pendu) macerasını 2 ayrı sayıda tamamlamışlar,
farklar buradan gelmektedir, şu Buffolente tarafından çizilen Special Swing adı verebileceğimiz maceraları ve Türk çizimleri macera çalışmasını bitirince tekrar bilgilerinize sunup ve desteklerinize isteyeceğim

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
28,983
Mersin
http://www.cizgidiyari.com/forum/ka...g-special-ozel-seri-orjinal-sirali-liste.html
Sevgili Hüseyin abi spesyal swingleri burada listeledi...
Ben de burada Türk işi swingleri listeledim.
http://www.cizgidiyari.com/forum/ka...gut-serisi-turk-cizimi-maceralar-listesi.html
Gerisi sana kalmış...

Aynen dostum , öncelikle special serisinde bir macerada aksoy yayınlarında buldum( büyük operasyon) yabancı sitelerdeki listelerde 15 macera gözüküyor bizde şimdilik 12 var gibi onu araştırıyorum,
Türk çizmlerinde de hoz comics 30 adet diyor bizde 27 adetlik liste var( 26 adedi bizde paylaşılmış),
bunları iyice bir araştırayım tüm bir listede inşallah toplayacagız( hoz comics maceraları 27. maceradan başlayıp sonrasında 44. maceradan 281 e kadar gidip sonra geri dönüp 1. maceradan 43 e kadar geliyor, Alpagut daha düzgün sıralı yayınlamış

12 Şub 2010
15,006
543,642
İşi uzmanına havale et, sen de koltuğa rahatça yaslan, izle
Kebap piştiğinde lezzetinden emin olarak götürmeye bak.
Swing uzmanlarımız iş başında.
Kebabın pişmesini sabırla bekliyoruz.
Ustalara selamlarımızı, teşekkürlerimizi iletelim.