Kaptan Swing Hoz Comics! Özel Seri Sayı 075

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,651
75-1-1.png

75-1-3-horz.jpg

.tif uzantısını topluca ReNamer adlı proğramda .jpeg ile değiştirip rarlayıp yükledim.

Program yoksa bilgisayarınıza alın bence baya bi işe yarıyor. Bazen .cbr ler değitirlmek zorunda kalınıyor.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,651
Üstadım belgeleri .tif olarak mı kaydediyorsunuz?

ReNamer proğramında .jpeg yapıyorum.

.jpeg kapağını yüklerken sitede .png olarak kaydediyor.

ya proğramda ben yanlış yapıyorum ya program uzantıyı jpeg yapmıyor veya ben öyle algılıyorum. Ama genede ben .jpeg yapıp sonrasında dosyayı .rar lıyorum ve yüklüyorum.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,630
Anladığım kadarıyla, bir sorun var gibi. Ama benzer bir sorun yaşamadığım için; çözümüm de yok. Lakin programla bunu halletmişsiniz zaten. Kolaylıklar dilerim. Ve cevabınız için; Teşekkür ederim. Sevgi ve saygılar.

gandor08

Yönetici
6 Ocak 2013
18,367
141,651
Aslında bana göre halledemedim.

Amacım .tif uzantılarını her programda kullanılan veya yaygın olarak kullandığımız .jepeg dosyası yapmak.

programda .tif uzantıları .jpeg oluyor, bunu gözümle görüyorum.

.jpeg uzantılı dosya kapağını yükledimde .png olarak kayıt ediyor site. Siteye 2 adet .jpeg dosyası yükleme komutu veriyorum birisi .jpeg oluyor birisi .png oluyor. Önizleme resimleri. .jpeg olana zaten ben farklı bir pgrogramda 3 resimi birleştirme işlemi yapıp kayıt ettiğimden .jpeg oluyor. O işlemi yapmasam sanırım .png olacak yüklediğimde. Burdan farkettim.

Program sadece .jpeg uzantısının ismini yazıyor, dosyayı jpeg yapmıyor anladığım kadarıyla.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,630
Üstadım;anlıyorum ki inatçı bir kişiliğiniz var.Eğer bende olduğu gibi,sizde de biraz "laz damarı" varsa (ki ben olduğunu düşünüyorum);bu sorunu çözeceğinize inanıyorum.:)