algagut-ürer kaptan swing orjinal seri sayı 1

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
ttmar0001.jpg

a0003.jpg

Dostlarım orjinal serinin ilk sayısı,
yalnız paylaştıgım kitap kapagı orjinal olmadıgından italyanca orjinalini koyuyorum ve dikkat ederseniz ilk sayının orjinal ismide komutan mark fakat ilk kitapta çalınan mesaj olarak çevirmişiz nedense:D

alıntıdır paylaşan arkadaşa teşekkürler,

Zamangezgini dostumuzun katkılarıyla eksik sayfalar tamamlanmıştır

Son düzenleme:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,639
Kasımpaşa
Eğer swing ilk kez yayınlandığında ilk maceraya komutan Mark deselerdi, Swingin Türkiye macerası başlamadan biterdi.. Swing mi, Mark mı, kavram kargaşası yaşanmaması için iyi bir seçim..
teşekkürler, bu arada sizin yaptığınız çalışmayı liste haline getirdim..Saygılar..

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Size alemin kralı demiştim,birde Komutan İlkhan Tok ünvanı ekliyorum.:)

Takipteyiz sevgili dostum kolay gele.:)

Büyük beyaz dostum yine beni yerin dibine soktun alacagın olsun :9
bu arada ilk kitabı paylaşmanın heyecanıyla bir şeyi gözden kaçırmışım, ne mi? Türklerin at binmedeki ustalıkları bir kez daha kanıtlanmış oldu, orjinal kapaga bakarsanız kaptan swingin atının dilinin dışarıda oldugu ve çatlamak üzere oldugunu görebilirsiniz :4:

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
ttmar0001.jpg

a0003.jpg

Dostlarım orjinal serinin ilk sayısı,
yalnız paylaştıgım kitap kapagı orjinal olmadıgından italyanca orjinalini koyuyorum ve dikkat ederseniz ilk sayının orjinal ismide komutan mark fakat ilk kitapta çalınan mesaj olarak çevirmişiz nedense:D

alıntıdır paylaşan arkadaşa teşekkürler,
kitaplar paylaşılmaya başlandı ama hala bu listemiz yok:'(, yönetici arkadaşlarım duyun sesimi:49:

Sevgili İlhan Tok; Kitabın özgün ismi Ontorio Kurtları olacak, ama Ontorio Kurtları'nın Komutanı Kaptan Swing de diyebiliriz.Sanırım ufak bir dalgınlık sözkonusu dostum,affına sığınırım....Nitekim ilk sayıyı renkli olarak balonlayan arkadaş Çalınan Mesaj yerine öyle demiş.
Forum bağlantı linki:http://www.cizgidiyari.com/forum/kaptan-swing/1814-kaptan-swing-orjinal-liste-sayi-001-kaptan-swing.html

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin

Sevgili İlhan Tok; Kitabın özgün ismi Ontorio Kurtları olacak, ama Ontorio Kurtları'nın Komutanı Kaptan Swing de diyebiliriz.Sanırım ufak bir dalgınlık sözkonusu dostum,affına sığınırım....Nitekim ilk sayıyı renkli olarak balonlayan arkadaş Çalınan Mesaj yerine öyle demiş.
Forum bağlantı linki:http://www.cizgidiyari.com/forum/kaptan-swing/1814-kaptan-swing-orjinal-liste-sayi-001-kaptan-swing.html

affa sıgınmak ne demek dostum, hata var ise düzeltiriz ama bu konuda bir dalgınlıkta söz konusu değil çünkü bu macera Türkiyede ilk yayınlandıgında (alpagut serisi olarak) ismi böyle konmuş, dikkat edersen orjinal ismide(italyancasında) kaptan mark, daha sonraki basımlarda ismi farklı olarak değiştirilmiş

bizde alpagut- ürer serisini payllaştıgımız için adını ne koydularsa onu yazmak durumundayız ama dikkat için teşekkür ederim​

Doktor Kim

Aktif Üye
17 Mar 2011
325
14,122
Sevgili dostum;

IL COMANDANTE MARK I LUPI DELL ONTORIO-İTALYANCA

THE CAPTAIN MARK OF WOLVES ONTORIO-İNGİLİZCE

ONTORİO KURTLARI'NIN KOMUTANI KAPTAN SWİNG-Türkçe

olarak söylenebilecek en uygun çevirisi....

Arıcak yerine koyduğunuz taramada eksik sayfalar ve bir de serüvene ait olmayan sayfa (son sayfa) bulunuyor.Ayrıca ciltten tarama olduğundan sayfa kenarlarında çok kayıp var.

18ada.jpg

16.sayfa

19tit.jpg

17.sayfa

32lzl.jpg

30.sayfa

35tqt.jpg

33.sayfa eksik değil ama,burada bir kare silinerek serüven adı yazılmış...

a0032.jpg

Son düzenleme:

ilkhantok

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Ara 2010
1,981
29,026
Mersin
Teşekkür ederim dostum,

alıntı oldugundan dikkat etmemişim kayıp sayfalar eklenip yeniden paylaşacagım,

ilgi ve alakana tekrar tekrar teşekkürler