Kamarro Sayı 04 Silah Kaçakçıları

Melih41

Yönetici
4 Ağu 2012
3,697
47,804
Mistercaki Arşivinden nadir bir dergi, keyifli okumalar..

hu0nkx.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

dynamo

Onursal Üye
3 Eyl 2009
3,180
4,071
"Teksas kahramanı" Pekos Bill,"Teksas kartalı" da Kamarro oluyor.Paylaşım için sevgili Melih41&Mistercaki'ye çok teşekkürler.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Sevgili Melih41 bir usta, bu tartışılmaz..
Hele mizah bölümünde titizlikle dev bir arşiv oluşturuyor.. Eminim bir gün ve de inşallah Türkiye'nin en büyük mizah arşivi bizde olacak, insanlar kolayca ulaşabilecek.

Ama bir başka ustadan söz etmek gerek o da sayın mistercaki, bilmeyenler için bir kez daha söyleyeyim, bizler için bazen çizgi roman hakkındaki bilgiler için hafızamız ya da kaynak kitaplar gerekir, mistercakinin ise yalnızca gidip kütühanesine bakması yeterlidir.

Her iki dosta da çok teşekkür ederim.
Saygılarımla..

Bay_X

Onursal Üye
30 Haz 2012
1,672
17,162
Müthiş güzellikte bir kitap. Her iki üstadıma da teşekkür eder, sonsuz saygılarımı sunarım.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Demirbaş Yayıncılığın Yeni West'in in 2. cidinin 2. sayısı veya serinin 6. sayısına tekabül ediyor Kamarro'nun 4. sayısı. Pat McDonald'a olmuş Kamarro. Çeviride ciddi sorun var gibi görülüyor, yeni edisyon da cümleler daha kapsamlı ve yer yer ciddi anlam farkları var.

Tarama & paylaşım için teşekkürler, dostlar.

12 Şub 2010
15,006
543,641
Hangi isimle yayınlanırsa yayınlansın, West maceraları Conan maceraları gibidir, bıkılmadan tekrar tekrar okunur. Tek dezavantaj, sıralı okunmadığı zaman eski maceralardaki olaylar bilinmediği ve yan karakterlerin eski maceralardaki rolleri bilinmediği için bazen eksiklik duygusu yaşanabilir.

Kamarro, çok nadir çizgi romanlardan. Ama Mistercaki arşivinde sayısız nadir çizgi romanlar var.

Son İstanbul seyahatimde bir işaret almıştım ama Kamarro gerçekten hoş bir sürpriz oldu. Mistercaki ve melih41 üstadların çay-pasta ikramını İstanbul'un malum trafik sorunu sebebiyle kaçırdığım için kendime teessüf ediyorum:)

Arşivimizde, melih41 ustanın tarama düzenlemesiyle mistercaki ustanın arşivinden nadide bir eseri daha yerleştirmiş olduk.

Şükranlarımı sunuyorum.

KARAOĞLAN

Onursal Üye
2 Şub 2010
3,004
20,630
Gaziantep
Demirbaş Yayıncılığın Yeni West'in in 2. cidinin 2. sayısı veya serinin 6. sayısına tekabül ediyor Kamarro'nun 4. sayısı. Pat McDonald'a olmuş Kamarro. Çeviride ciddi sorun var gibi görülüyor, yeni edisyon da cümleler daha kapsamlı ve yer yer ciddi anlam farkları var.

Tarama & paylaşım için teşekkürler, dostlar.

Çizgiler dikkatimi çekince 8 sayılık WEST'lerin sayfalarına baktım. Arkadaşımızın dediği gibi 2.cildin 2.kitabı. Çeviri sorunlarının dışında ayrıca bazı karelerde çıkarılmış.West'in değişik bir örneği(!).

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Melih41&Mistercaki işbirliğine Türk çizgi roman arşivine verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürler.