Maskeli Süvari Tom Miks’e Karşı (1969)

Beymelikli18

Onursal Üye
26 Eyl 2014
18,873
52,431
Kendi Koltuğunda
Maskeli Süvari’nin Dönüşü/ Maskeli Süvari Tom Miks’e Karşı (1969)
Türk sinemasının kovboy filmleri Tanıtım
[url=http://hizliresim.com/zAY5Qj][/URL]

Maskeli Süvari’nin Dönüşü/ Maskeli Süvari Tom Miks’e Karşı (1969): Hollywood’un epey ekmeğini yiyip uzun yıllar unuttuğu ‘Maskeli Süvari’ efsanesini 1969’da Yeşilçam sürdürür. Yönetmen Kayahan Arıkan’ın ikinci filmde Maskeli Süvari’nin yanına eklediği Tom Miks, özgün adı ‘Captain Mimi’ olan İtalyan çizgiromanın kovboy başkahramanından başkası değildir. Oyuncu Tom Mix’le isim benzerliğinden başka yakınlığı yok. Ancak ‘Captain Miki’, Türkiye’de yayımlanmaya başladığında Samim Utkun ‘Tom Miks’ adını koyuyor ve çizgiroman bizde bu isimle ünleniyor. Her iki filmde de Altan Bozkurt ve Lami Ateş rol alıyor.
not sadece tanıtımdır link yoktur

Son düzenleme:

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
72,024
Semtimizin sinamasına bu film geldiğinde elimdeki çizgiromanlarımın bir kısmını satıpta izlediğim bir filmdi,film daha başlarken hayallerim yıkılmıştı :mad:
Teşekkürler sevgili poli.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Bu film bizim oralara gelmemiş olsa gerek, hatırlayamadım çünkü

Yoksa ben de sevgili vefalı gibi mutlaka izlemenin bir yolunu bulurdum:)

Teşekkürler sevgili poli23

oktay_izm

Onursal Üye
8 Nis 2009
3,621
38,333
izmir
Rahmetli babam anlatır "ben Tommiks'in, Zagor'un Kaptan Swing'in filmlerini gördüm." diye. Ağzımın suyu akarcasına dinlerdim. Sadece Zagor'ları ve Swing'i gördüm. Tommik'in afişini bile ilk kez görüyorum. Teşekkürler. İnşallah bir gün izleme şansımız olur.

cngz1

Aktif Üye
3 Ara 2011
391
9,658
İstanbul
Ne yıllardı kovboylu maskeli filmler o dönemde çok revaçtaydı. İrfan Atasoyu severdim maskeli filmlerinden dolayı Teşekkürler Poli23 eline sağlık