Kahraman Ranger 2. Seri Sayı 01 - Kartal Yayınları (1963)

12 Şub 2010
15,006
543,719
Lütfen Teşekkür Etmeyin, Like Tuşuna Basmayın

Soma faciasında yitirdiğimiz canlarımız için bilen ve isteyen bir fatiha okusun

Bilmeyen veya okumak istemeyen 1 dakika, sadece 1 dakika, o canlar ve yakınlarının acısına hürmeten düşünsün, iş güvenliğinin ne kadar önemli ve gerekli olduğunu ciddiyetle düşünsün.
Yitirdiğimiz tüm canların anısına
Dua ve Saygılarımla

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,645
Kasımpaşa
Benim kahraman rencırım da sensin sevgili ağabeyim..
Teksas tommiksin görsel tarihini somut hale getiriyorsun bizim için.
Böyle acılı günlerde bir nebze olsun gülümseten bu güzel armağan için teşekkür ederim.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
coc9lf2cf0tyyjicy.jpg

Bunu önceki kaybettiğimiz maden işçilerimiz için hazırlamıştık o zamanlar, dua bilmiyorum, 1 dakika değil; hiç aklımdan çıkmıyor, ben bu işi hesap pusulasına benzetiyorum Haluk abim; böyle günlerde hiç yas tutmam, sebep olanlar; güzel güzel yerler içerler, ama sonunda hesabı masaya getiririm, mutlaka getiririm; tahsilat.

Gireriz çıkarız, ölürüz diriliriz, olsun; elden ele geçer pusula hep, elden ele. Yas tutulur ve unutulur, bizse hiç unutmayız.

Şimdi yapacak çok işimiz var; 1300 TL brüt maaşla o mezara sokulan işçilerimizin aileleri, çocukları var, işimiz çok, kimse yoksa bile; gariban biz Çarşı var, çok işimiz var Haluk abi çok işimiz var.

Bu şekillerde ölürsem; hiçbir zaman istemiyorum yas tutulmasını, hesabı tahsil etsinler; bana yeter.

Eline sağlık Haluk abi, eser çok kıymetli, tıpkı senin gibi.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Yitirdiğimiz canların acısını hepimiz gibi yüreğimde duyuyorum. Ailelerine sabırlar diliyorum.

Bu felaketin hiç bir şekilde günlük politik hesaba, kavgaya vesile olmaması lazım diye düşünüyorum.

Böylesi felaketlere dur demek için akıl ve bilim yeter. İşçi güvenliğine verilen değer ve iş güvenliği bilinci sorunu var.

Bilmem kaç milyardolarlık kazanç, bir tek insanın yaşamından önemli olamaz.
İşçi güvenliğinin en yüksek standartlarda sağlanması ve bu bilincin yerleştirilmesi şarttır.
Mali sonucu ne olursa olsun tüm madenler çok acil olarak denetlenmeli ve en küçük bir eksiklik halinde derhal kapatılmalı
Yeminli Mali Müşavirlik Yasası gibi bir yasa ile İş Güvenliği ile ilgili yasalar derhal ve öncelikle çıkarılmalı, yasa ve mevzuatın uygulanması gerekirse uluslararası bir kuruluş(firma, her neyse) denetiminde sürekli ve ciddi olarak izlenmeli
En yüksek standartta işçi güvenliği sağlandığı tespit edildiğinde çalışmaya izin verilmelidir.
İşçi güvenliği kapsamında yapılan tüm giderlerin, ürünün maliyetinin olmazsa olmaz koşulu olmalı ve daha ucuza işçi çalıştırayım zihniyeti kökünden kazınmalı
Böyle üretim yapılacağına hiç yapılmasın daha iyi

Kavgaya, politik çekişmeye ihtiyacımız yok, bu konuda tüm kamuoyu birleşmeli, bu acının akıl ve bilime rehberlik etmesini dilemeliyiz.

Sorumlular elbette hesap vermeli, yargı bunun için var

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
53
72
denizci
Bugün madenden çıkan cesetlerin içinde yer alan, 15 yaşındaki çocuklar için; yas tutmayacağım, yas tuta tuta uyutulduk, 3 gün yas ilan edilmiş, üç gün, dalga geçiyorlar herhalde.

Yargı margı kalmadı Haluk abi, Baro’nun başını bile takan yok, ben yas tutmuyorum, hesap soracağım.

“15 yaşındaki çocuğun, Gezi Parkı’nda ne işi var?” diyenlere, “15 yaşındaki çocuğun, madende ne işi var?” diye hesap sormak haktır ve benim bu çocuklara borcumdur Haluk abi.

12 Şub 2010
15,006
543,719
Sevgili Ozan

Burası çizgi roman ve onunla ilgili konuların paylaşıldığı bir zemin.
Elbette ulusal konulardaki hassasiyetimizi dile getireceğiz, insanız.

Benim demek istediğim bu zeminde politik yönlere çekilmemesidir.

Başka zemin ve platformlarda herkes her türlü kanaat ve düşüncelerini belirtmek, yaymak, etkileme çalışmalarında bulunmak hakkına sahiptir ve bulunacaktır da. Böyle zeminler hem gerçek yaşamda, hem de sanal ortamda fazlasıyla mevcuttur.

Yanlış anlaşılma olmaması için bunu açıklamak zorunda kalıyorum.
Saygılarımla.

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,130
Öncelikle şehitlerimize tekrar tekrar Allah(CC)'tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.
Hiç tanımadığımızı sandığımız insanlar için yüreğimizden bir parça koptu, ciğerimiz yandı, içimiz kan ağlıyor. Demek ki bu insanları tanıyormuşuz. Demek ki bu insanlarla kardeşmişiz. Demek ki biz birlikmişiz, içiçeymişiz.
İşte bu yüzden bu millete birşey olmaz, bu millet yıkılmaz, bu millet bir ölür bin doğar.
Herşeye rağmen; ihmallere, yokluklara, geçim sıkıntılarına, hainliklere, soysuzluklara, vurdumduymazlıklara, timsah gözyaşlarına...
Bu kadarla kalsa iyi;
Yaşama özgürlüğünün olmamasına,
hatta ifade özgürlüğünün olmamasına,
ve hatta düşünme özgürlüğünün dahi olmamasına rağmen...
Yazılacak, söylenecek o kadar çok şey,
yüzüne tükürülecek o kadar çok insan müsveddesi var ki;
söyle söyleyebilirsen, haykır haykırabilirsen...
İçimize ata ata içimiz çürüdü; elbet, onun da zamanı gelir birgün...

Paylaşım için yürekten teşekkürler Haluk bey;
sağ olun, var olun.
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif

Son düzenleme:

CAN_AVAR

Kıdemli Üye
27 Ocak 2013
177
251
"Like" tuşuna basmayın demişsiniz ancak indirdiğim sayıların takibini yapabilmek adına like tuşuna basıyorum sorun olmaz umarım.