Valkür - 2. Sayı (Onuncu Dünya) (Son)

kadirnip

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
21 Kas 2014
4,654
22,310
Adana
Merhaba sevgili diyar dostlarım...
Valkür'ün 2. ve son sayısı... Bu sayıda da
heyecan dorukta... "İskandinav tanrıları
çıldırmış olmalı" :)

Keyifli okumalar diliyorum...

(66 sayfa; 156 MB; CBR; Font: CC Comic Crazy)

001.jpg

007.jpg

030.jpg

055.jpg

kartal

Onursal Üye
17 Şub 2011
4,290
4,461
Sevgili kadirnip kardeşim ellerine sağlık.Paylaştığın için çok çok teşekkürler ederim.

Enver Yılmaz

Çeviri & Balonlama
11 Ocak 2018
696
6,501
Kocaeli
Paylaşımınız için teşekkürler, güzel bir çalışma yalnız aklıma takılan bir şey var, Valkyrie Valkür demenizin sebebi nedir acaba, Okunuşu mu öyle yoksa farklı bir durum mu var.

BlackBishop

Çeviri & Balonlama
16 Eki 2010
1,523
13,633
Denizli - İstanbul
İskandinav dillerinde Valkür deniyor diye biliyorum. Sanırım orıjinalini uygun bulmuş Kadirnip dostumuz...

Emek ve Paylaşım için Teşekkürler...

Böyle renkli çalışmalara hep ihtiyaç var... Ruhumuz neşeleniyor...

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,538
28,575
İzmir
Çizgi roman okumaya Conan ile başlayan biri olarak Aesir ve Vanir isimlerine yabancı değilim. Conan'ın ardından okuduğum Thor çizgi romanı sayesinde bu isimlerin aslında İskandinav mitinden alındığını öğrenmiştim. Tabii çocukluk yıllarımda... O zamandan bu yana Thor çizgi romanları okuya okuya İskandinav miti hakkında çok şey öğrendim. Çizgi roman için kurgulanan öykülerin asıllarını da okudum. Böylece bu çizgi romanın mitolojik arka planını çok rahatlıkla anlayıp okudum. Gerçi Marvel uyarlaması çizgi romanlarda Thor, Balder ve Loki hep ön plandaydı Hermod'u okuyamamıştık. Bu öyküyle Hermod'u da tanımış olduk.

Hikaye Elflerin dokuz diyara hakim olmak istemesiyle alakalı. Marvel'in en iyi kalemlerinden Jason Aaron'un yazdığı son event hikayesi War Of Realms (Diyarlar Savaşı) bu konuyu işliyor. War Of Realms'da Kara Elflerin kralı, buz devleri ve Ateş Diyarının yaratıkları ile birlik olup diyarlara saldırır. Bu kitapları okuduktan sonra hikaye tanıdık gelecektir. Yayın yılını dikkate alınca belki de Aaron bu kitapları okuyup Marvel'a uyarladığını düşünebiliriz.

War-Of-The-Realms-1-1.jpg

Beğenerek okudum. Paylaşım için teşekkürler.