Kadayıf - Akşam'ın Jüpiter'e Seyahat Eki - Sayı 1 - 12 Eylül 2000

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,626
hem a4 ile yaptığınız bu çalışma için ki ben biara korel de gözlerimi bozacaktım hem de uzun zamandır beklediğim bu sayı için kutlarım teyyare sağlıklar diler teşekkür ederim

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,515
sencer'in tablo tadında çizimlerini hep sevmişimdir.Çok güzel bir çalışma teşekkürler üstad.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
hem a4 ile yaptığınız bu çalışma için ki ben biara korel de gözlerimi bozacaktım hem de uzun zamandır beklediğim bu sayı için kutlarım teyyare sağlıklar diler teşekkür ederim

"A4 tarayıcı ile taranmıştır" uyarısı aslında "A3 tarayıcı ile taranmış kalitesinde değildir, affola" anlamında. :)

Sadece bilgi için, Paintshop Pro X8 (artık Corel) ve ACDSee Pro 10 kullanıyorum. Birleştirmeyi Paintshop Pro'da; tarama (Epson Perfection V30 ve orjinal yazılımı), kırpma, renk/contrast düzeltme, "gürültü" giderme ve keskinleştirmeyi ACDSee'de hallediyorum ("batch edit" güzel özellik).

Bütün sayfaları tek tek elden geçirmek en iyisi olurdu ama üşeniyorum valla, ne diyeyim. :9

Son düzenleme:

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,746
İstanbul
Sonunda bu özel derginin özel sayısına, 1. sayıya ulaşabildik.

Sağlam bir kadronun yer aldığı dergiyi keyifle okuyalım o halde.

Çok teşekkür ediyorum, sevgili tayyare.

tayyare

Yönetici
22 Nis 2019
868
16,236
Sonunda bu özel derginin özel sayısına, 1. sayıya ulaşabildik.

Sağlam bir kadronun yer aldığı dergiyi keyifle okuyalım o halde.

Çok teşekkür ediyorum, sevgili tayyare.

Ben teşekkür ederim; meraklıların, baskısı çoktan bitmiş ve bir daha asla kimsenin basmaya niyeti olmayacak eserleri, sahaf/koleksiyoncu fiyatlarına mecbur kalmadan okuyabilecekleri bir ortam sunduğunuz için (*).

Bu sayıyı sahafta şans eseri başka şeyler bakarken buldum, ama ne yazık ki taranmayanlardan sadece bu vardı elinde. 2. ve 24. sayıyı bir şekilde bulup üzerine de Kazandibi 2, 3 ve 4. sayıyı ekleyebilsek, tadından yenmeyecek. Bu sayılar an itibariyle Nadir Kitap'ta mevcut değil. Arada kontrol ediyorum, bulursam direk alacağım.

Bakalım kime kısmet olacak? :)

Elinde olan varsa ve taramaya imkanı yok ise ben gönüllüyüm. Biraz takıntılıyım galiba, ama tamamlanmış listelere bakınca huzur buluyorum. :)

(*) Baskı tarihi üzerinden geçen zamandan bağımsız olarak, sahaf dışı satışı halen devam eden eserlerin taranması konusunda pek rahat değilim, onu da belirteyim yeri gelmişken, ama tabi bu ayrı bir konu. :)