Yiğitler Çıktı Meydane

hadon

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Mar 2010
3,056
9,096
Kastamonu
MODA NEDİR?

Şu resimler 16, 17 ve 18.Yüzyıllardan:

2417.jpg

2423.jpg

louisxvfrancebylouis.jpg

Günümüzde birilerinin bu kıyafetleri giyip sokağa çıktığını düşünün... Bu fikri hayal ederek otursak, sabaha kadar 3-4 ayrı film senaryosu yazarız herhalde...

Şu aşağıdaki resim ise 1960'lı yıllara ait; Amerika'dan. Saçlara dikkat... O zamanın zenci modası bu imiş. Yaşı yetenler, 70'lerde izlediğimiz Amerikan dizilerinden de hatırlayacaktır bu saçları...

modanedir.jpg

Hemen aşağıdaki, 3 yiğidin endamını sergilediği resim 1-2 yıllık; bir defileden:

yiitktmeydane.jpg

Daha önce espri ile paylaştığım şu resimler de modacılardan:

01zhz.jpg

02wlw.jpg

03sgs.jpg

04hqh.jpg

Yıllar önce bir dergide, Fransa Kralı'nın (Kaçıncı Luis olduğunu hatırlamıyorum), kadınların bir tek parmağına 6'dan fazla yüzük takmasını yasakladığını okumuştum... O günlerin modası da parmakları yüzükle doldurmakmış...

Şimdi, yukarıdaki resimlere bir daha bakın ve "Hadi canım, o kadar da değil! Bunları giyip sokağa çıkan olmaz," deyin de göreyim... Ölmezsek 4-5 sene sonra oluyor mu olmuyor mu tekrar konuşuruz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

ulucak

Süper Üye
8 Eyl 2012
1,063
2,797
Evet dostum ilk çağlar postlar ve deri hatta daha önceler yaprak olarak çiziliyor hangi delillere istinaden bilemiyorum orta çağ battaniye yorgan gibi kalın giysiler yeni ve yakın çağlar kısalmış minicik giysiler gelecek ise iç çamaşırıyla veya taytla dolaşan metalik giysi insanlar olarak resmedilir gerçek nedir ne olur bilinmez ..bu arada asparagas haberlerini takip ediyorum bayağı başarılısın yakında büyük media da boy gösterebilirsin biraz daha yalan ve abartı katarsan baş yazar olabilirsin olmazsa manşetleri senin ağzından yazarlar gerçekten başarılısın sevgili media mın bir gün doğruları yazdığı günler gelir mi bilmiyorum umarım gelir.habere takla attırma da fabrikasyon haberde bu kadar uzmanı nereden bulurlar senaryo yazarları arasından mı reklamcılar arasından mı. belki sen biliyorsundur?