Yeni Zagor Lal Kitap Bonelli Comics 072 Mortimer'in Dönüşü

ahmet30

Kıdemli Üye
25 Nis 2009
110
91
eyvallah kinowa çalışmaların için sağol dostum
bunlar bir hazine
bize karşılıksız ulaştırman çok güzel
çr. kardeşliği

teko29

Aktif Üye
25 Şub 2010
264
44
Umarım bu macera Ferri çizimidir.Ellerine sağlık Kinowa. M.F yi gene atladım ayrıca teşekkürler

algir

Onursal Üye
10 Ara 2009
926
839
Eline sağlık sevgili kinowa.Çok büyüksün bizi zagor'lara boğdun.

rand35

Yeni Üye
27 Şub 2011
85
7
Eskiden rüyamda hazine sandığı bulurdum ve içinden çizgiroman çıkardı, bu sitede de hazine bulmuş gibi oldum, emek veren herkese teşekkürler.

carson10

Aktif Üye
16 Ara 2012
388
1,155
Bu macerayı (71,72.73) Mortimer karakterinin yaratıcısı Burattini yazmış ve çizgileri Ferri'ye en
yakın Zagor çizeri kabul edilen Marco Verni çizmiş. Macera entellektüel açıdan da değerli.Zagor
görevinin insanlar özgür ve mutlu bir ülkede yaşayabilsinler diye adalete yardım etmek olduğunu
belirterek; "Tecrübelerim bana adaletin olmadığı yerde barışın da olamayacağını öğretti" diyor.
Birleşik Devletler Bağımsızlık bildirgesinden 1776 tarihli şu sözlere değiniliyor: "Bütün insanlar
hür doğarlar ve yaşam, özgürlük, mutluluk arayışı gibi değişmez haklara sahiptirler." Mutluluk
arayışı (pursuit of happines) eksikliğini çektiğimiz çok önemli bir kavramdır. Bireycilik yönünden
200 yıl bizden ileriler. Maceranın sonu ciddi bir sürpriz barındırıyor. Sağolun Sayın Kinova.