HERE - BURASI

Mr Davaro

Çeviri & Balonlama
7 Haz 2020
511
8,411
Bugün sizin doğum gününüz ama hediyeyi biz alıyoruz. :)
Elinize sağlık, teşekkürler.

ekenciz

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
13 Eyl 2009
2,997
13,541
Çok teşekkür ederim, elinize sağlık. Doğum gününüzü kutlar, sağlıklı ve uzun bir ömür dilerim.

HACILI

Onursal Üye
14 Kas 2012
2,193
8,135
SAĞLIKLI VE MUTLU YILLARINIZ OLSUN.
DOĞUM GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN.

Konu anlatım ve çizim hakkında yorum yapmak haddim değil.
Bunu üstatlara bırakıyorum.
Ama tarama ve düzenleme muhteşemdi.
Kıstasım ise " ŞÖMİNE "...
Tüm karelerde şömine bulunduğu yerden
Sağa , sola bir milim olsun kımıldamaz ve kaymaz mı arkadaş...?
Bu nasıl güzel tarama ve düzenleme.
Eser hakkında üstatların yorum ve düşüncelerini sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,899
Uzun süredir fazla giriş yapamıyordum. Sevgili Kudret Sabancı'nın çeviri-balonlama işine de büyük emeklerle girdiğini görüyor ve heyecanla tüm çevirilerini arşivime ekliyorum. Elinize sağlık üstadım.

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
217
1,562
Cok begenerek okudum, farkli guzel bir deneyim oldu. Tesekkur ederim.....

pam

Aktif Üye
27 Kas 2009
217
1,562
Geçen yıllarda okumuştum ama beğenmiştim arşivi kurcalarken denk gelince bir kere daha okudum.
Deneysel, farklı ama güzel bir eser.

Bir evin oturma odasında durup daha önce acaba burada kimler yaşadı ve neler yaşandı acaba? soruna verilen 'geniş' bir cevap! Mevcut zamanda bir evin odası konumunda olan noktada durup gördüğümüz manzaranın MÖ 3,5 milyar, 250 bin yıl, 15.000 yıl, veya 1871, 1917, 1956 .... 2578, 11.000 yılı gibi farklı tarihlerinde neye benzediğini sayfaya yerleştirilmiş karelerle aktaran deneysel ve ilginç ama etkileyici bir kitap. Yer kabuğunun soğuma aşamasından, dinozorlar çağına, ABD yerlilerinden on bin yıl sonrasına kadar farklı zamanlardan kareler, hepsi aynı noktadan göründüğü şeklide.
İlginç bir fikirden hareketle okuyucu şaşırtacak ve bitirdiğinizde kısa bir sessizlikle üzerinde düşünmeye sevk edecek tavsiye edilecek bir çalışma.

Bir çok okuma ve tavsiye listelerinde de geçen kitabı farklı ve deneysel çalışmalara kapısı açık diyardaşlara tavsiye ederim.
Eser seçimi ve çeviri için @kudretsabancı teşekkür ederim.