124 Sıfır Noktası'nı çevirmeye başladım

Nude

Yeni Üye
24 Haz 2009
70
271
Merhaba, seri sanıyorum 124'te kalmıştı. 123'te başlayan macera da yarım kalmıştı. Ben kendime bir çeviri hazırlıyorum. Bitirdiğim zaman burada da paylaşmaya çalışacağım. Bu konuda amatörüm. Çeviri iş güç arasında oldukça yavaş gidiyor. Sanırım bir iki haftaya tamamlarım. Bilgilerinize.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,529
Kovboysever dostlar alınmasın ama ben özellikle nathan türü bilimkurgu türünü daha çok sevdim.Lakin o kadar azınlığız ki nathan bir kaç yayımevinde şansını denedi olmadı.Ülkemin çizgiromansever güzel insanları nathana bir şans vermediler;sağlık olsun.Eğer devamını getirirseniz minnettar kalırım.kolaylıklar diliyorum.

Son düzenleme:

Nude

Yeni Üye
24 Haz 2009
70
271
Teşekkürler arkadaşlar. Oldukça zorlu bir çalışma oluyor. Önce ai yardımıyla İngilizceye çevirip oradan Türkçeye çeviriyorum. Dil konusunda çok sorun olmuyor. Zaten hem titiz hem de akademisyen olduğumdan dilini akıcı hale getirebildiğini düşünüyorum. 40 sayfa kadarı bitti. Bakalım bitince beğenecek misiniz?

Devamında bulabilirsem Alfa Ajansı serisinde eksik kalan sayıları denerim ama uzun vadede tercüme zor olmasa da balonlama çok uzun sürüyor; herhalde devam edemem. Bu işi yapanlara saygı duyardım, değerlerini iyice anlamış oldum.

Siteye yükleme konusunda da yine sizden yardım alırım.

Unutmadan 124-365 arası tüm İtalyanca Nathan Never’lar elimde var. İsteyenlere gönderebilirim.

Son düzenleme:

certem

Yeni Üye
22 Ağu 2011
68
326
Sayin Nude merhaba,
124-365 arası İtalyanca Nathan Never’lari dijital olarak yollayabilirseniz cok sevinirim.
mail adresim certem1@yahoo.com
We-transfer ile veya sizin istediginiz paylasim ile de alabilirim.
Cok tesekkur ediyor, iyi bayramlar diliyorum.
Cengiz Ertem

Nude

Yeni Üye
24 Haz 2009
70
271
Sayın Certem, 12 adet WeTransfer dosyası ile gönderiyorum. Yanında bonus 1993-2000 arası almanaklar, 11-32 arası Specialeler, 07-43 arası Agenzia Alfalar var. Ben yoğunluktan çeviride 75. sayfada kaldım. Çeviriyi Temmuz içinde bir ara bitirebileceğimi düşünüyorum. Çok uzun sürdü ama kusura bakmayın.

certem

Yeni Üye
22 Ağu 2011
68
326
Sayin Nude,
Yolladiginiz dosyalarin tamamini aldim ve arsivledim.
Cok cok tesekkur ediyorum, mail adresinize de ayrica bir tesekkur mail'i yollayip orada bir kac soru sordum size.

Bir baska konu da su anda 124 nolu NN'i ceviriyorsunuz, simdi kutuphanemi kontrol ettigimde, Cizgi Dusler, son bir gayretle, bu sayinin da yer aldigi iki album daha cikarmis ve NN 129. sayiya kadar, Turkce olarak Turkiye'de yayinlanmis durumda. Bilgi notu olarak iletmek istedim.
Tekrardan tesekkur ediyor, guzel bir haftasonu diliyorum.

certem

Yeni Üye
22 Ağu 2011
68
326
Sayin Nude,
Yolladiginiz dosyalarin tamamini aldim ve arsivledim.
Cok cok tesekkur ediyorum, mail adresinize de ayrica bir tesekkur mail'i yollayip orada bir kac soru sordum size.

Bir baska konu da su anda 124 nolu NN'i ceviriyorsunuz, simdi kutuphanemi kontrol ettigimde, Cizgi Dusler, son bir gayretle, bu sayinin da yer aldigi iki album daha cikarmis ve NN 129. sayiya kadar, Turkce olarak Turkiye'de yayinlanmis durumda. Bilgi notu olarak iletmek istedim.
Tekrardan tesekkur ediyor, guzel bir haftasonu diliyorum.

Nude

Yeni Üye
24 Haz 2009
70
271
Sayın certem,

Mailinize cevap vermeye çalıştım. 129'a kadar olduğunu bilmiyordum. Ben bunu bitirince eğer devam edebilirsem 130'dan devam ederim.
Saygılar ve sevgilerimle.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,223
5,055
Lütfen aşağıya bakınız. Mükerrer mesaj yüzünden edit edip siliyorum bu mesajı.

Aşağıdaki mesajlar, hata vermesine ve ekranı yenileyince belirmemesine rağmen, ilk başarılı atılan mesajdan sonra 3'ü birden çıktı.
Detaylı bilgi 3. mesajımda.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,223
5,055
edit ile bu mesajı da siliyorum. Çünkü alttakinin aynısı.

Sayfanın en üstündeki nude'nin mesajı hiç bir şekilde, "yeni mesajlara" basınca çıkmıyor ve 2 page olduğuna dair ibare de görünmüyordu.

Detaylı bilgi aşağıdaki mesajımda.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,223
5,055
YÖNETİME NOT: BUG REPORT
Bu sayfa nedense, okundu-görüldü olarak işlenmiyor. (Bu akşam "Yeni Mesajlar" kısmına defalarca tıkladım ve her seferinde bu sayfaya çıktı ve her seferinde girdim. Tam yüklenince kapattım. Siteden çıksam da, tekrar "Yeni Mesajlar"a tıklasam da, gerçek yeni mesajlarla birlikte bu sayfa sürekli 'okunmadı' olarak çıkıyor.

Geçen hafta da başka bir sayfada olmuştu.. Sanırım bir doğum günü mesajıydı. Kendim mesaj atınca düzelmişti.
O sayfada ilginç bir tespitim de şuydu: Aslında 2 page vardı. Son mesaja da tıklasanız ilk page çıkıyordu. Dipteki 2'ye tıkladığınızda bile yine ilk page'i açıyordu. O son sayfaya gitmek mümkün olmadığından, doğal olarak, sayfanın kendisindeki son-mesaj 'okundu' durumuna dönüşmüyordu.
Bir yeni mesaj atarak düzeltmiştim. Büyük ihtimalle benden önceki son mesaj tam kaydolmamıştı.. dBase orayı açamıyordu.

Bu sefer durum öyle değil.. Bu mesajı, hem rapor etmek, hem de denemek için buraya atıyorum. Sitede daha önce hiç karşılaşmadığım bir kod sorunu bu..

EK: Bu mesajı ilk yollayışımda sayfa çöktü. Şimdi tekrar deniyorum. Bir üstteki mesajın 2 kere olmasının nedeni de o olabilir.

Direkt, 30saniyede bir mesaj atabilirsiniz ekranı çıktı. Ama mesajı kaydetmemişti.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,055
75,876
hiçbiryerde :)
Çok teşekkür ederim şimdiden sevgili nude.
Çok yararlı ve keyifli bir seri bir ülkenin
okuyanları, sevenleri için Nathan Never.
İyi geceler diliyorum...

wolverine

Yeni Üye
27 Mar 2009
76
241
az önce yazınızı gördüm. en çok istediğim ve kendime italyaca öğrenmediğim için kızdığım yegane şey nathan never okuyamamaktır. umarım devamını getirebilirsiniz. keşke forumda çevirisi yapılabilse.