Judas Tay Yayınları Sayı 05 - Kalleş

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,851
137,093
erturul001eze.jpg
erturul004.jpg

Bu akşam media şaşırdı rapid onun için alternatif link oldu.
Bu seriye verdiği destek için prince dostumuza teşekkür ederim.
Dostumuzun şahsında tüm çizgi roman seven dostlara iyi okumalar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

harp55

Çeviri & Balonlama
27 Eki 2009
1,841
6,236
Yıllar önce okuduğum bir kitaptır. o günden bu güne insanların her türlüsüne rastladım. iyisine kötüsüne. göründüğü gibi olanına. görüntüsünü bile dolduramıyanına kalleşine huysuzuna, eh ne ararsan vardı. birde, birde dostlar vardı. ve dost dogru dost olanlar. sayıları çok değildir ha. 40 yılda 3 - 5 taneydiler. ikisi dönmeyeceği bir gemiye binip gitti. kalanın en kadimi de sallantıdamı ne keyifsizim. keyifsiz bir ilk mesaj oldu herkesten özür. bu güzel kitap için emeği geçenlere çok teşekkür.

savok

Admin
30 Eki 2009
19,991
83,644
Kasımpaşa
Yeni hastalığımız tarama kalitesini yükseltmek..
Ancak bir güzel yanı daha var
yıllardır bir kenara attığım
hatta ara sıra elime değdiğinde bile
nereden çıktı dediğim Judasları ve de diğer yenilenen çizgi romanları daha bir keyifle okuyorum..
Yeniden tarama hareketimiz engellenemez!

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Sohbetlerde anlatmışımdır..
Kendim için comics bir ağbimiz için Teks alırken gözüme muhteşem kapağı ilişince okuduğum ilk Judas macerası idi bu Kalleş adlı çizgi roman..
Bayılmıştım..
Gereksiz tekrar macerası yapan diğerlerinin aksine sinema tadında olağanüstü çizim ve hikayesiyle Sergio Leone gibi ilgimi çekmişti..
Sağolasın ağbicim..

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,086
36,743
İstanbul
Judas yani kalleş...

Kahramanımıza hiç hoşlanmadığı bu lakabın nasıl takıldığının öyküsü. Bilmiyorum Judas neden bu kadar kısa ömürlü oldu ve bu kadar az sayıda macerayla yaşamını tamamladı. Çizgi roman tarihi içerisinde aynı kulvarda başka başlıklar da yayımlandı ama Judas'ın yeri başka. Keşke devam edebilseydi.

Üstadım ellerine ve yüreğine sağlık. Yüreğin gibi pırıl pırıl olmuş.

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Dostlarına kalleşlik yapmayacaksan dostlarının sevdiklerine de yapmayacaksın; gerekirse kendine ihanet edecksin ama dostlarına değil. Çizgi romanları küçümseyenler doğru-yanlış, iyi-kötü, dürüst- kaypak gibi ayrımları bu çizgilerden öğrendiğimizi bilseler. Bize bu değerleri çocuk yaşımızda okul değil bu çizimler öğretti. İyi de öğretmler ki biz de bugün onlara vefa gösteriyoruz.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
bu kadar güzel, kaliteli taramalarla
bizlere sunduğunuz kitaplar için
her seferinde teşekkürü öncelikle
bir borç biliyorum.teşekkürler
sevgili ertuğrul ve savok ve kaliteyi
her seferinde bizlerle paylaşan
değerli arkadaşlar.

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,307
49,877
NeverLand
Judas, İsa peygambere ihanet eden bir adam...
Fakat acaba, gerçek kötüleri ortadan kaldırmak gerçekten
bir ihanet midir, yoksa bir günah çıkartma çabasımıdır?...
Kalleş olan Alan Scott mıdır yoksa, onun cezalandırdığı
gerçek kötüler midir?
Bence hayattan Jeriko ile birlikte harika bir kesit.
Seveni az bir yalnız adam...
Ben seviyorum ama...

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Aslan Şükür gibi bir ustanın;çizdiği en güzel kapaklar, bana göre bu seri de.
Hoz yayınları piyasa da olmasına rağmen tekrardan Judas'ı çıkarmakla iyi bir iş yaptı.Tertemiz bir şekilde kitaplığımızda farklı bir edisyon olarak yerini aldı.
Bir de bu güzelim kitapların dijital ortama aktarılma olayı var ki,bu daha da bir ilgi ve merak konusu bizim gibi çizgi seven insanlar için.
Pırıl pırıl,tertemiz bir tarama ve düzenleme ile Judas okumanın keyfi hakikaten bir başka.Bu keyfi çıkarabilemiz için harcadığın tüm uğraş ve emeğine çok teşekkürler sevgili dostum.Arşivimdeki en özel bölüme koyuyorum ...

12 Şub 2010
15,006
543,715
Sevgili ertuğrul 'u tekstilci biliyordum

Holding olmaya karar vermiş ve bir de temizlik ve onarım fabrikası kurmuş, savok da ortağı

Şimdilerde Judas'ı temizliyor, onarıyor, orijinal fabrikasından daha iyi kalitede beğenimize sunuyor

Mr. No, Zagor ve bir çoğunu da taşaronlara, fasonculara ihale etmişler

Hayırlı Holding,

parolası, hizmette sınır yok

göksel C.

Süper Üye
11 Haz 2009
512
2,788
bu güzel mceralari kaliteli bir sekilde okumamzi sagladiginiz icin cok tesekkürler ertugrul hocam...

SenSei

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
24 Eyl 2009
2,700
25,379
İstanbul
Media linki 2 mb sonrası kopuyor, rapid de aynı şekilde sorunlu. bir bakarsanız sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler

atilkurt

Onursal Üye
4 Ocak 2010
335
1,315
Media linki 2 mb sonrası kopuyor, rapid de aynı şekilde sorunlu. bir bakarsanız sevinirim arkadaşlar. Teşekkürler

link sağlam sorun sizden kaynaklı olmalı. virüs programı yoksa bir yerden bulup kurup tarama yapın tercihen microsoft security essentials, flashget bu program download için, mediafire ile iyi çalışır. anlattığım şekilde tekrar deneyin.