JİM TORO Ceylan Yayınları Sayı 004 - 23/07/1959

12 Şub 2010
15,006
543,642

j_m_toro_04_01.jpg

Saygılarımla​

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Güneş yüzünü bırakın, ışık dahi görmemiş görünümünde bir kitap daha...
Gördüyse de şimdiye kadar bizim hiç görmediğimiz bir kitap daha...
Biz gördüysek de benim şimdiye kadar görmediğim nadide bir kitap daha...
Çoğu çizgi romanseverin sahip olmayı gönülden isteyeceği bir kitap daha...
Sayın "Profesör"ün varlığı,
çizgi romanseverler için büyük bir şans,
forum için büyük bir şans...
İyi ki varsınız Sayın "Profesör";
Allah afiyetler versin.
Teşekkürler ve gönülden saygılar...

bayrakzaf.gif

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Çizgi roman paylaşımı insanı duygulandırır mı?
Gariptir ama beni duygulandırıyor..
Duygulanım bozukluğu bu galiba..
Ne diyeceğimi gerçekten bilemiyorum..
Eskiden çevremdekilere hava atardım çizgi roman konusunda çok şey biliyorum diye..
Yok Tom Suzy'yi öptü mü, Tom'un atının adı ne diye..
Bugün geldiğimiz bu noktada hayatımda bırak görmeyi hiç duymadığım, bilmediğim onlarca tarihi eser niteliğinde çizgi roman gördüm..
Bu da bu konuda ne kadar cahil olduğumu gösterdi..
Utandım..
Saygıdeğer üstadım, canım abim;
kattıkların için sana çok müteşekkirim. Saygılarımla..

balkatan

Onursal Üye
5 Tem 2009
999
4,681
Bu kadar üstadın üzerine
laf söylemek bana yakışmaz.
Gözlerimi açarım,
Vazifemi yaparım (okurum).
Türk Dil Kurumu teşekkürleri
Kademelendirecek yeni kelimeler türetmeli,
Zira, bizdekiler tükendi.
...
İçten teşekkürlerimle.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer
Sayfaların karışık olması haricinde tarihi değeri açısından muhteşem devrine göre öykü açısından mükemmel bir çizgiroman (copy paste ile çoğaltılan sayfalara yeniden numaralandırmak gerekiyor yoksa sayfalar 1-2-3-4-5-6... diye değil, 2-1-4-3-6-5... diye sıralanıyor; bu arada düzenleme sanki haluk ağabeyin elinden çıkmamış gibi geldi bana). Yolculuk son hız devam ediyor, gemiden inilip trene geçildi istikamet Fransa kıyıları, az kaldı orta doğuya.

Teşekkürler, ağabey.

Önder Çakı

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
5 Ağu 2012
263
1,722
Kızılmaske'nin kurukafa mağarasında ki hazine odasından çıkabilecek kadar nadir bir çizgiroman.
Geçenlerde içini bulamadığım sayı buydu sevgili profesör.
Ceylan Yayınları'nın bol çeşide girdiği yıllardan.Çeşit bol,ancak kısa seriler yayınlamış.
Bildiğim kadarıyla 8 fasikül yayınlanmış.
Sıralı olması çok daha değerli.

12 Şub 2010
15,006
543,642
Sayfaların karışık olması haricinde tarihi değeri açısından muhteşem devrine göre öykü açısından mükemmel bir çizgiroman (copy paste ile çoğaltılan sayfalara yeniden numaralandırmak gerekiyor yoksa sayfalar 1-2-3-4-5-6... diye değil, 2-1-4-3-6-5... diye sıralanıyor; bu arada düzenleme sanki haluk ağabeyin elinden çıkmamış gibi geldi bana). Yolculuk son hız devam ediyor, gemiden inilip trene geçildi istikamet Fransa kıyıları, az kaldı orta doğuya.

Teşekkürler, ağabey.

Sevgili Nadir, uyarın üzerine iki kez kontrol ettim. Sayfalar sırasıyla gidiyor. Linke yüklediğim ile kitabı karşılaştırıp bu sonuca vardım. Ama yine de yorgunlukla gözümden kaçmış ve farkedemiyor olabilirim tabii.

Bu eskileri ham taramadan sonra sadece resim düzeltme ve kırpma dışında bir işlem yapmamaya çalışarak ham haliyle paylaşmaya çalışıyorum. Benden çok daha iyi düzenleme yapan arkadaşlar böyle istiyorlar çünkü.

Düzenleme sayılırsa kimi sayfaların ortaya gelen kısımları çok koyu olduğunda bu koyulukları fotoskeypte klonlama yaparak açmaya çalışıyorum. Bu işlemde de sayfa içine dokunmak istemediğimden nispeten sayfa dışının koyuluğu açılırken sayfa içi koyu kalıyor. Bu da kendini belli ediyor tabii. Ustalarımız bu işlemi yapma, onu da biz düzeltiriz derlerse epeyce zamanımı alan bu işlemden severek:) vazgeçerim.

Yani kötü düzenleme olduğu konusunda haklısın:)

Sanırım kimi sayfalar sarı renkli olduğu için de düzenleme konusuna değindin ki, bunda da haklısın. Sebebi şu ki, bunları taramak için yeni bir Canon tarayıcı aldım. Bu da kendi keyfine:D göre bazı sayfaları sarı renkte tarıyor. Ayarını tutturamadım maalesef:) . Ne zamandır bu konuda içimi dökmek istiyordum. Sayende fırsat buldum:)

İlgi ve dikkatin için teşekkür ediyor selam, sevgi ve saygılar sunuyorum.

Gulyabani

Yönetici
15 Ara 2010
5,003
22,004
Sarıyer

Sevgili Nadir, uyarın üzerine iki kez kontrol ettim. Sayfalar sırasıyla gidiyor. Linke yüklediğim ile kitabı karşılaştırıp bu sonuca vardım. Ama yine de yorgunlukla gözümden kaçmış ve farkedemiyor olabilirim tabii..

Günaydın ağabey, belki de benim kullandığım okuma programından (Cdisplay) kaynaklanıyordur. Okuyuculardan benimle aynı yönde geri bildirim gelmediğine göre bu daha olası gözüküyor.

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,869
Eline sağlık abi.
Türkçe her türlü iltifatı yazdım.
Geriye yazacak bir şey kalmadı.
Geçmişte yazdıklarıma katılıyorum.
Bir insan şoka girince yazacak kelimeleri bulamıyor.:D
Teşekkür ederim.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,039
75,336
hiçbiryerde :)
Teşekkür ederim ağabey,
ben de minnet duygularımı
ifade edecek kelime bulmakta
zorlanıyorum.
Sonuçta herkes keyfini sürsün bu güzelliklerin diyelim...

vefalı

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
16 May 2009
3,906
71,895
Zamanı durduranlardan oldunuz sevgili dostum.Paylaşımlarınıza yorum yazarken bile devamı gelecekmi düşüncesinden kendimi arındıramıyorum ellerine,yüreğine sağlık.