Didier Drogba’nın çizgi romanı Türkçeye çevrilebilir mi?

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
rf0vy4H.jpg

Geçen sene Şubat ayında, Galatasaray ve Chelsea efsanelerinden Didier Drogba’nın hayat hikayesinin anlatıldığı 64 sayfalık çizgi roman “De Tito à Drogba” Fransa'da satışa çıkarılmıştı. Tüm gelirinin "Drogba vakfı"na bağışlanacağı kitabın, zaman geçtikçe 7'den fazla dile çevrilmesinin planlandığı ve bu diller arasında Türkçe'nin de bulunabileceği ifade edilmişti. Maalesef aradan geçen 16 aylık zaman diliminde bu konu ile ilgili en ufak bir habere rastlamadım. Acaba Çizgi Diyarı olarak bu çizgi romanın tercümesini yapsak, Türk futbolseverler için güzel bir hizmet yapmış olmaz mıyız?.. Şayet telif hakkı ile ilgili bir uyarı gelirse kaldırırız.. Ne dersiniz?​

Son düzenleme:

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Sevgili dostum, sen kitabı bul ben phılıppe abiye çevirtir balonlarım.:)

Peki ağabey hemen araştırmalara başlıyorum. Ama malumunuz ben bu konularda sizin kadar işin ehli değilim. Bu konuda sevgili Gandor08 ve sevgili Scanfan'dan yardım rica edeceğim zira onlar bu konuda bayağı ustalar...

Ayrıca, konuya gösterdiğiniz alaka ve destek için hem size hem de phileppe ağabeye çok teşekkür ederim. Bu forumu ayrıcalıklı yapan, işte bu!.. Yani herkes herkese yardımcı olmak için çaba sarf edip, hiç bir konuya Fransız kalmıyorlar.. :) Sevgi ve saygılarımla...

Son düzenleme: