Fumetti İstek.

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Merhaba arkadaşlar.Ben derin bir Comics hayranıyım.Filmler sağolsun o şekilde yetişitik.
2. Seçeneğim Mangalar.Her ne kadar renk ve sağdan-sola okumak ilk başlarda sıksada onada alıştım.
Forumada bakıyorum.Bir çok Fumetti sever var.Bende bir göz atmak okumak istiyorum.-Sonuçta bunca kişi seviyorsa vardır bir nedeni.
Ama gidipte en kötüsünden başlamamam için bana öneride bulunun.
Nedir Fumetticinin Death Notu ?Batmani ?

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,372
3,550
Midgard
Şimdi o çok değişir :D Sen sadece Western temalı mı okuyacaksın? Tex Fumettinin Batman'idir. Kaptan Swing, Ken Parker western ağırlıklıların güzel örnekleridir. Zagor sevmiyorum ben orası sana kalmış. Daha fantastik bişeyler istersen Dampyr var Büyülü Rüzgar (Hem western hem fantastik) var. Bilim kurgu fumettisi istersen Martin Mystere(Fantastik,bilim-kurgu aslında :D) var. Bir de bilim-kurgudan Nathan Never varmış ama hiç okumadım onu :D

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Fantastik ten hoşlandığım için Dampyr ile başlıyorum.Bakalım hayırlısı :D

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,047
75,620
hiçbiryerde :)
Güzel soru.
Dersine iyi çalışmayan bir öğrenci olarak
ilk çağrışımları yazıyorum:
Death Note: Dylan Dog(ikinci seçenek,Julia)
Batman : Mister No...
Bir de kendi sorum ve cevabım:
Lone Wolf and Cub : Ken Parker...:)

Son düzenleme:

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Damphe yi çok beğendim.Supernatural tarzı türü zaten çok hoşuma gidiyor.Sayfa sayısı beklediğimden çok yüksek çıktı ilk macera tam 96 sayfa idi.Hem avantaj hem dezavantaj ama ben çok beğendim.İsimler farklı gibi geldi ama biz light lara Kurasakilere alışmış insanız oda halledilir :D
Günlük 1 macerayla devam edecem sanırım....Tüm tavsiyelere bizide fumetticiye çevirmeye çalışan dostlara teşekkürler. :)
Ben artık Comic-Manga-Fumetticiler arasında kendimi barış elçisi ilan ediyorum.Haberiniz ola :D

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,765
İstanbul
Herkes en sevdiği fumettileri yazmış, benim başım kel mi? :)

Ken Parker, Julia, Dampyr, Dylan Dog, Mister No.

Öyle gözüküyor ki biz seninle aynı saflardayız, sevgili tolgam. Ben de istiyorum senin ünvanın aynısından; barış elçisi :)

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Damphe yi çok beğendim.Supernatural tarzı türü zaten çok hoşuma gidiyor.Sayfa sayısı beklediğimden çok yüksek çıktı ilk macera tam 96 sayfa idi.Hem avantaj hem dezavantaj ama ben çok beğendim.İsimler farklı gibi geldi ama biz light lara Kurasakilere alışmış insanız oda halledilir :D
Günlük 1 macerayla devam edecem sanırım....Tüm tavsiyelere bizide fumetticiye çevirmeye çalışan dostlara teşekkürler. :)
Ben artık Comic-Manga-Fumetticiler arasında kendimi barış elçisi ilan ediyorum.Haberiniz ola :D

yanılıyorsam üstadlarımız düzeltsinler ama bildiğim kadarıyla 96 sayfalıklar en kısa maceralardandır fumettide. örneğin Zagorun 700 sayfalık macerası var diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam :9 sayfa sayısına falan kısa sürede alışırsınız zaten :) bu arada ben dahil kimse Teksas, Tommiks, Kaptan Swing ve Tombraks'ı yazmamış. henüz okumadıysanız özellikle Teksas ve Tommiks'i okuyun mutlaka :cool:

düzeltme : abdullah Kaptan Swing'i yazmış bende diğerlerini eklemiş oldum :)

kparker

Süper Üye
5 May 2012
157
834
Ken Parker, Julia, Martin Mystere en sevdiğim kahramanlardır, tavsiye ederim.