Yayın Süresi Geçen Marvel Yayınları!!!

abdullah

Çeviri & Balonlama
17 Nis 2011
1,377
3,555
Midgard
Başlık şaşırttı sanırım :D Bu konuyu açmakta biraz kararsız kalsam da açmaya karar verdim sonunda (Cobra Captain'den aldığım gazla :D) Şimdi ülkemizde DC pek yayınlanmıyor haydi ona alıştık. Ama bütün eventleri ele geçiren yayınevlerinden süresi geçenler? Türkiye'de yayınlanmış ve yayın süresi 2 yılı geçmiş maceraları aşağıda listeledim. Elinde olup, zaman süresi geçsin diye veyahut taramayı unutan var da tararsa forumun comicscileri olarak Ramazan'ın ortasında başlarız bayrama :) Sırasıyla macera,yayınevi,basım yılı barındıran listemiz şöyle:

GİZLİ SAVAŞ (Gerekli Şeyler) 2010

PLANET HULK (Gerekli Şeyler) 2010

The New Avengers - İntikamcılar Sayı 2-Sentry (Gerekli Şeyler) 2011

NEW AVENGERS: FİRAR (Gerekli Şeyler) 2011

Saygılar...​

Son düzenleme:

tolgam

Çeviri & Balonlama
5 Mar 2011
230
607
Benim gibi büyük bir Spiderman-Advengers hayranı için yüklenmesi harika olur gerçekten.
Yapmak isteyenlerin bileklerine yazıcılarına kuvvet diyorum.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Sevgili gençler;
İstekleriniz elbette bizlerin önceliğidir ancak:
Bu dediğiniz seriler hala yayınevleri tarafından 2. ve 3. baskıları görüyor ve raflarda hali hazırda satışta.

Bizim derdimiz hepinizin bildiği üzere yayınevlerini maddi zarara uğratmak değildir.
Çizgi roman okunsun, ulaşamadığınız sayılar taransın. çevrilsin ve balonlansın ve hatta eski korkunç baskılar okunabilir hale gelsin gayesiyle uğraştığımız hepinizin bildiği bir gerçek.
Evet kuralımız iki senedir ama gelgelelim hala rafta online satış sitelerinde olan çizgi romanlar üstüne üstlük bağıra çağıra yayınlatabildiğimiz bu yayınlarda bizim velinimetimizdir neticede.

The_DarknesS

Yönetici
Çeviri & Balonlama
17 Nis 2010
9,542
28,638
İzmir
Yayınlanma tarihinden itibaren iki yıl geçen yayınları paylaşabiliyoruz.
Ama yayınlanma tarihi iki yılı doldurmuş olsa da hali hazırda satış noktalarında mevcut, tekrar baskısı çıkan yayınlar için son basım tarihinden (
ki, o kitabın baskısı bir daha yapılmamışsa.) itibaren iki yıl demek lazım.
Sevgili serifengin'e aynen katılıyorum. Bahsedilen yayınlar mevcutta satışta olanlar.
Bir süre daha beklemek gerekir.

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
438
ah ah aslında üzüldüm biraz buna :D Bulunduğum yer itibariyle çizgi roman alamadığımdan anca buraya tarama olarak çıkmasını bekliyorum ama yapacak bi şey yok bu açıklamalara göre yinede teşekkürler :)

Nitr0

Süper Üye
6 Ocak 2012
211
226
ah ah aslında üzüldüm biraz buna :D Bulunduğum yer itibariyle çizgi roman alamadığımdan anca buraya tarama olarak çıkmasını bekliyorum ama yapacak bi şey yok bu açıklamalara göre yinede teşekkürler :)

Aslında o kadar çaresiz değilsiniz arkadaşlar, yapacak bir şey yok diye üzülmeyin :) Kurstan, okuldan ya da internetteki kaynaklardan kendi çabanızla orta karar bir İngilizce öğrenimi sağlarsanız torrent vs gibi ortamlardan indirdiğiniz dijital kopyaları okuyabilirsiniz.

serifengin

Onursal Üye
23 Eki 2009
2,616
6,032
İstanbul-İzmir
Ve ufak bir dip not;
Marmara ve Gerekli Şeyler yayınevleri süre sınırı falan umursamadan kesinlikle forumlarda online olarak yayınlarını görmek istemediklerini belirtmişti geçmiş zamanlarda.

Cobra Captain

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
115
438

Aslında o kadar çaresiz değilsiniz arkadaşlar, yapacak bir şey yok diye üzülmeyin :) Kurstan, okuldan ya da internetteki kaynaklardan kendi çabanızla orta karar bir İngilizce öğrenimi sağlarsanız torrent vs gibi ortamlardan indirdiğiniz dijital kopyaları okuyabilirsiniz.

hocam zaten şu ana kadar okul ve internette kendi konuşmalarımla ingilizce öğrendim birisiyle yüz yüze orta seviyede konuşacak kadar var DC nin new 52 serilerinde bayağı sayı okudum yani. Ama Marvel hem çok karışık neyi ne zaman okuyacağın belli değil hemde Türkçe olarak okumak başka bir keyif veriyor nedense :D

Ve ufak bir dip not;
Marmara ve Gerekli Şeyler yayınevleri süre sınırı falan umursamadan kesinlikle forumlarda online olarak yayınlarını görmek istemediklerini belirtmişti geçmiş zamanlarda.

tüh ya kötü olmuş

Son düzenleme: