The Walking Dead virüsü !!!!

Nodark

Yeni Üye
27 Şub 2011
33
10
Arkadaşlar bildiğiniz üzere neredeyse hiç kimse bu çizgiroman veya dizideki virüsün nasıl yayıldığını bilmiyorum yalnızca teoriler var ama bu teorilerde klasik klişe Amerikan ZOMBİ filmi klişeleri BİR VİRÜS ÜRETTİK LAB.Da KAÇTI TÜH TÜH hayır böyle olursa hayal kırıklığına uğrarım daha karışık ve şok edici olması gerekiyor !!! HER NEYSE İNTERNETTE BULDUĞUM BİR TEORİ BENİ GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜRDÜ DÜŞÜNÜN BÖYLE DİZİ VEYA ÇİZROMANLAR ÖZELDİR VE KENDİLERİNDEN BÜYÜK ŞEYLER BEKLENDİĞİNİ BİLİRLER İŞTE BU YÜZDEN MİNDBLOW YANİ HAS... DESİRTTİRİCEK BİR FİNALLE NOKTAYI KOYARLAR ÖRNEĞİN LOST SEYRETTİNİZMİ BİLMİYORUM AMA FİNALİ BENİ GERÇEKTEN DÜŞÜNDÜRDÜ (SPOİLER VERMEK İSTEMEM GİDİN İZLEYİN) İŞTE BENİM TEORİDE BURDAN YOL ALIYOR HATIRLARSINIZ DİZİYE RİCKLE GİRİŞ YAPMIŞTIK HASTANEDE KOMADAN UYANMIŞTI BİTKİSEL HAYATTAN ÇIKTI !! LAFI ÇOK DOLANDIRMIYORUM TEORİM ŞU RİCK BAŞTAN BERİ KOMADAYDI VE YAŞAM ÜNİTESİNE BAĞLIYKEN YANİ KOMADAYKEN GÖRDÜĞÜ KÖTÜ BİR RÜYA BU ZOMBİ CEHENNEMİ !!! YANİ TAMAMEN KENDİ YARATTIĞI BİR EVREN BİLMİYORUM BELKİ SAÇMA GELMİŞTİR SİZE LÜTFEN KENDİ TEORİLERİNİZİDE PAYLAŞIN TARTIŞALIM :)) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ..

.

Moderatör tarafında düzenlendi:

grmnt

Süper Üye
13 Ocak 2011
287
753
Ankara
abi sevmiyorum ben öyle şeyleri ayrıca tutarlıda gelmiyor. Onlarca olay oluyor, üzülüyorsun, merak ediyorsun, kendini kaptırıp teori üretiyorsun sonra çıkıyorlar tüm olaylar bir adamın rüyasıydı diyorlar.

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,456
hiçbiryerde :)
Merhaba Denis_jan,
çok kullanılmış bir klişedir bu(ör. oz büyücüsü)
ama olabilir de...
Virüs yerine, Afrika'dan gelmiş bir vudu büyücüsünün
zombiye çevirdiği insanların genetik yapısında oluşan
değişikliğin kan yoluyla bulaşması sözkonusudur derim ben,
kan yoluyla ama genetik değişiklik,atmak serbest nasıl olsa...

Nodark

Yeni Üye
27 Şub 2011
33
10
Aynen başlığı yanlış yazmışım nasıl değiştirebilirim ve herekese yorumları için teşekkürler
:)

Tombrax

Aktif Üye
3 Ağu 2010
397
349
İzmit/Gölcük
Merhaba Denis_jan,
çok kullanılmış bir klişedir bu(ör. oz büyücüsü)
ama olabilir de...
Virüs yerine, Afrika'dan gelmiş bir vudu büyücüsünün
zombiye çevirdiği insanların genetik yapısında oluşan
değişikliğin kan yoluyla bulaşması sözkonusudur derim ben,
kan yoluyla ama genetik değişiklik,atmak serbest nasıl olsa...

ama güzel atmışsınız hocam, tebrik ediyorum size. hiç aklıma gelmedi böyle bir senaryo :)
şunu da belirteyim; bir yerde nasıl biteceğiyle ilgili tahminlerin yazıldığı bir konu görmüştüm, birisi "bence şu anda senaristleri de nasıl biteceğini bilmiyor" demiş bende bu fikre katılıyorum esasen :D

Nodark

Yeni Üye
27 Şub 2011
33
10
Vay be üstad !! Vudu ha bu da farklıymış ama keşke öğrenebilsek bence seriyi çekici kılan şeyde bu tüm bu gizemler bu arada herkes duysun the walking dead'ın ikinci romanıda satışta eğer ilgilenen varsa adı : Yürüyen ölüler isyan lilly caulun valiyle tanışmadan önceki hayatı anlatılıyormuş....

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
şimdi düşündükçe aklıma şu geliyor ne de olsa ilk sezon baya eskide kaldı :) zor hatırlıyor insan. çr'de yok ama dizide zaten bir bilim adamının bulunduğu bir üs bulmuşlardı ve o adam virüsün herkeste zaten var olduğunu ve öyle ya da böyle ölen herkesin mutlaka dönüşeceğini söylemişti. ve sanırım o adam virüsü de onların saldığından bahsetmişti. yanılıyor muyum?

Nodark

Yeni Üye
27 Şub 2011
33
10
Sanırım o öyle değildi be üstad o adam doktor Edwin Jenner hastalık tedavi merkezinde çalışıyordu tedavi bulma amacıyla virüsün onunla pek bi alakası olduğunu sanmıyorum :)

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,456
hiçbiryerde :)
Konuyla ilgili değil ama "comedian" dostumun
önerisiyle izlediğim "Shaun Of The Dead" filmine
bayıldım,herkese kesinlikle tavsiye ederim,
zombi filmi değil sanki başka bir şey,tarif edemedim şimdi...
Onun dışında bizde çekilmiş "Ada : Zombilerin Düğünü"
filmini de geçen gece izlemeye başladım,bitiremedim,çok uykum gelmişti,
ama fena değildi,bak aklıma geldi şimdi bitireyim onu da...

Nodark

Yeni Üye
27 Şub 2011
33
10
Aynen Shaun Of Dead güzel filmdir ADA zombilerin düğünü bence o kadar umut verici değil fakat yinede izlenebilir bu arada muhabbet için sağolun :)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
ben şahsen ada: zombilerin düğününü gönüllü zombileri, az bütçesi vs. gibi faktörleri göz önüne alarak çok beğendiğimi söylemek isterim. hiç bir özentisi taklidi olmadan tam türkiyede geçebilecek bir zombi konusu işlenmiştir. tavsiye ederim (+18 küfürler çok ona göre izleyin tabii) :)

comedian

Onursal Üye
13 Tem 2012
1,275
4,695
bu arada sevgili yeryüzü simon pegg ve nick frost'un (shaun un başrolleri) yine bir arada oynadıkları hot fuzz'ı ve paul filmlerini de şiddetle :p öneririm izleyin. shaun'dan çok beğenir misiniz bilemem ama beğeneceğinize eminim :)

edit: bu da yeni çıkacak filmin linki olsun fragmana bir göz atın mutlaka :)

Son düzenleme:

adgfrkn

Yeni Üye
5 Ara 2013
1
0
Bence şu rüya olayı artık tutmaz, Lost'ta falan yaptılar aynı şekilde sonlanmaz. bence insanlık virüsten arındırılmış bir kıta yada adalara toplanıp aylakların oldugu yerlere nükleer bombalar yağdırırlar (en azından ben olsam öyle yaparım) :) virüsün başlangıcını bilimsel olarak açılamaya çalışırlarsa dediğiniz gibi klişe olark labaratuar falan derler. ben olsam bir hastalıgın hat safhalarından sonra ortaya çıkmıştır derim :) ayrıca dizi mükemmel ilerliyo :)

tabure

Guest
14 Eki 2011
621
2,016
Bastiani Kalesi
bu arada sevgili yeryüzü simon pegg ve nick frost'un (shaun un başrolleri) yine bir arada oynadıkları hot fuzz'ı ve paul filmlerini de şiddetle :p öneririm izleyin. shaun'dan çok beğenir misiniz bilemem ama beğeneceğinize eminim :)

edit: bu da yeni çıkacak filmin linki olsun fragmana bir göz atın mutlaka :)

Evet dünyanın sonundaki pub, kesinlikle seyredilmesi gereken bir film, çok keyif aldım izlerken ve çoğu yerinde gülmekten kırıldım.

barkın

Yeni Üye
31 Ocak 2012
22
61
bence bir türk kaynana başlatıyor bu salgın hastalığı..Damadının beynini yiyerek tüm dünyadaki olayların fitilini ateşliyor.Dikkat ederseniz ölülerin yürüyüş şekli akşamdan fırça yemiş damadın sabah kalkınca yürüyüş şeklidir.

Hellblazer

Onursal Üye
31 Mar 2012
751
1,583
Gotham
Ben de dizinin 3. sezonuna yeni geçtim. Çizgi romanlarını merak edip okumamıştım çünkü zombi konusu bana klişe gelir hep ama gerçekten müthiş bir ilerleyişi var. Benim teorim ise şu : Aslında her insanın içinde bulunan zararsız bir bakteri , havaya karışan bir madde ile tepkimeye girerek zararlı hale geliyor. Lost'u izlemiş biri olarak final o şekilde biterse gerçekten yazık olur. Gerçi ben mindblow işlere gerçekten bayılırım ki Lost'un finali bana göre güzeldi. Ama bu dizide gitmez o tür bişey :D