BASKAN KURGU-BİLİM Kitap Dizisinin 24 ve 25. kitaplarını arıyorum..

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032

wuicD9.jpg

Baskan Kurgu-Bilim Dizisinden çıkmış olan
#24 - New York 5000 (yazan: Ray Cummings)
#25 - Uzayda İntikam (yazan:Randall Garrett)

kitaplarını arıyorum.

EDIT: Kitapları bulup aldım, mesajı dikkate almayınız.
Teşekkürler..

Son düzenleme:

misterno

Onursal Üye
7 Ara 2009
2,378
17,858
Nadir kitap ve g.gidiyor da mevcut kitaplar sevgili murats.Arama yaparsan görebilirsin saygılar.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
Sevgili murats, 25. sayısı evdeki bilgisayarımda ya da hard disklerden birinde elektronik ortamda var ama şimdi seyahateyim. Bir kaç gün sonra hatırlatırsan gönderebilirim.

Şimdi hatırlamıyorum ama 24. sayıda olabilir.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032
Nadir kitap ve g.gidiyor da mevcut kitaplar sevgili murats.Arama yaparsan görebilirsin saygılar.

Sevgili misterno dostum. Oralarda çeşitli zamanlarda arama yapıyorum zaten. 24 ve 25 yoktu.

Bugün sitemize mesajımı koymadan önce de oralarda ve başka her yerde arama yaptım. Dediğin yerde bir 24 ve bir 25 buldum ama fiyatları abartılı fahişti. Normalde 12-35 TL arasında olan tek Baskan Kurgu-Bilim fiyatlarına göre, 80 ve 135 gibi fiyatlar koymuşlar.
Dün bende eksik olan 23. sayıyı 35TL'ye buldum mesela. Ki genellikle 15-25TL'ye olan Baskan serisinden kitaplar çok yaygın.

Haber verdiğin için teşekkürler. Oralara çeşitli aralıklarla bakıyorum.

Son düzenleme:

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032
Sevgili murats, 25. sayısı evdeki bilgisayarımda ya da hard disklerden birinde elektronik ortamda var ama şimdi seyahateyim. Bir kaç gün sonra hatırlatırsan gönderebilirim.

Şimdi hatırlamıyorum ama 24. sayıda olabilir.

Hatırlatırım tabi ki. Ama çoook çok yüksek ihtimalle 24. sayıdır o.
Bir başka forum sitesinde çeşitli kitapların PDF'leri var. 24 var ama 25 yok. Eğer sende 25 varsa harika olur. En azından şimdilik dijital olarak tüm seriyi tamamlamış olurum.

Emelim, seriyi fiziksel olarak da tamamlamak. İlk 22 sayıyı çıktığı yıllardan almış ve kütüphanemde 35 sene saklamış durumdayım. 25 adet olduğunu öğrendikten sonra tamamlayayım dedim. 23'ü dün buldum.

altay1944

Onursal Üye
30 May 2009
3,147
4,518
Murat bey küçük bir araştırma ile 1000kitap adlı sitede 24.kitabın yorumuna ulaştım.Yorumcu Sadık Koçak adında bir arkadaş ...Ya elinde var ya da bir yerlerden e-kitap olarak okudu.Yani yorum yaptığına göre bir şekilde bu kitabı okudu diye düşünüyorum.İletişim size kaldı.

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032
Murat bey küçük bir araştırma ile 1000kitap adlı sitede 24.kitabın yorumuna ulaştım.Yorumcu Sadık Koçak adında bir arkadaş ...Ya elinde var ya da bir yerlerden e-kitap olarak okudu.Yani yorum yaptığına göre bir şekilde bu kitabı okudu diye düşünüyorum.İletişim size kaldı.

Teşekkürler Altay1944. İlgi ve araştırma için.
24 taranmış sayılardan biri, dediğiniz gibi dijitalinden okumuş olabilir. Ya da zaten seriye sahip koleksiyoncu da olabilir. Başka bir baskıdan da okumuş olabilir. Pek umutlu değilim açıkçası ama iletişim kurmaya bir çalışırım.

EK:
Siteye gidip, arkadaşın yazısını buldum da. Yazısına şöyle başlamış:
"Maalesef seriye son verdiğimiz kitap olacak. Aslında seri 25 kitaplık ve biz 24 kitap bitirebildik. Son kitaba ne yaptımsa ulaşamadım. Bunun üzüntüsüyle bitiriyorum kitabı da."
Serinin bir koleksiyoncusu olduğu belli. Fiziksel bir kopyayı ondan bulabilmem pek mümkünsüz.
İlginize tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
Hatırlatırım tabi ki. Ama çoook çok yüksek ihtimalle 24. sayıdır o.
Bir başka forum sitesinde çeşitli kitapların PDF'leri var. 24 var ama 25 yok. Eğer sende 25 varsa harika olur. En azından şimdilik dijital olarak tüm seriyi tamamlamış olurum.

Emelim, seriyi fiziksel olarak da tamamlamak. İlk 22 sayıyı çıktığı yıllardan almış ve kütüphanemde 35 sene saklamış durumdayım. 25 adet olduğunu öğrendikten sonra tamamlayayım dedim. 23'ü dün buldum.

Sevgili murats, dediğin doğru elimde 24. sayı varmış, 25 değil malesef , onuda tenten64 yükleyip linki vermiş.

Ben de 16, 21, 22 sayılar yok. Eğer varsa yükleyebilrseniz sevinirim.

Ben de geçmişte bu serinin hepsi vardı ve gençken keyifle okumuştum. İlk çocuğum doğunca ona oda yapacağız diye kitaplıklarımdaki kitapların çoğunu naftalinleyip depoya kaldırdım. Sonra ben iki seneliğine başka şehirdeyken annem hepsini kağıtçıya vermiş. yaklaşık 2000 kitap, 1500 sayı dergi, 2000 civarı çizgi roman. Hepsi gitti. Baskan bilimkurgu serisi, hatta Baskan Savaş Romanları bile tamdı. :'(

murats

Onursal Üye
5 Şub 2011
1,209
5,032

24 .sayıyı yükledim,tarama bana ait değildir

Teşekkür ederim. Dijital hali bende vardı.
23 kitap elimde mevcut olduğu için seriyi fiziksel olarak tamamlamak arzusundayım.

Sevgili murats, dediğin doğru elimde 24. sayı varmış, 25 değil malesef , onuda tenten64 yükleyip linki vermiş.

Ben de 16, 21, 22 sayılar yok. Eğer varsa yükleyebilrseniz sevinirim.

Ben de geçmişte bu serinin hepsi vardı ve gençken keyifle okumuştum. İlk çocuğum doğunca ona oda yapacağız diye kitaplıklarımdaki kitapların çoğunu naftalinleyip depoya kaldırdım. Sonra ben iki seneliğine başka şehirdeyken annem hepsini kağıtçıya vermiş. yaklaşık 2000 kitap, 1500 sayı dergi, 2000 civarı çizgi roman. Hepsi gitti. Baskan bilimkurgu serisi, hatta Baskan Savaş Romanları bile tamdı. :'(

16, 21, 22 ve 25 hiç taranmadı. Benim bildiğim kadarıyla.

Anlattığınız öykünüz çok üzücü. Ben de tüm eksiksiz her hafta alarak sakladığım çizgiroman koleksiyonlarımı ve çocuk dergilerimi, quartet'lerimi, oyunları,
o onlarca yıl boyunca sahaflardan topladığım ben doğmadan çıkmış çizgi-roman serilerimi, bir deponun sokağındaki İski borusunun patlaması sonucu, hamura dönüşleriyle kaybettim. 30 yıl önce. Ama. Acım hep baki.

memogianni

Süper Üye
26 Haz 2011
897
1,849
İstanbul
İllk Baskan kitabımı 87 yılında almıştım. orta okula giderken. Çelik Mağaralar, Gümüş Çekirgeler, Uzayda Satranç... bir tane daha vardı o hangisiydi hatırlayamadım ama kısa sürede sürekli sahaflara giderek tamamladım. Sonra bir gün abimin elinde yine Baskan yayınlarının serisi, savaş romanları serisinin Bir Askerin Anıları kitabını gördüm. İki ciltlik bir romandı daha doğrusu hatırattı. O seriyi de tamamladım. Ama savaş romanlarının tamamlanması lise sonu bulmuştu.