Çizgi Roman İsmi

20 Nis 2019
2
2
Öncelikle konuyu yanlış bir bölüme açtıysam üzgünüm ancak istek hattı uygun gibi geldi. Her neyse direkt konuya giriş yapıyorum.

Çocukluğumda okuduğum bir sayının ne ismini hatırlıyorum ve yazarını. Üzerinden seneler geçti ve zaman zaman arayış içerisine girdim ancak bulamadım. Bu sitede pek çok çizgi roman var, belki ismini bileniniz çıkar. Aslında çok fazla bir şey hatırlamıyorum bu çizgi roman hakkında zira çok küçüktüm ilkokula yeni başlamış bile olabilirim. Şu an 21 yaşında olduğumu düşünürsek pek bir şey kalmadı aklımda. Hikayenin içinde Dr.Strange vardı diye hatırlıyorum. Onun dışında Peter'ın yapılması bir yapılması gerekenler listesi yaptığını hatırlıyorum, Mary Jane ile buluş veya konuş tarzı bir madde vardı. Onun dışında hatırladığım en net şey hikayenin sonu. Örümcek adam biri veya bir şey tarafından alt ediliyor ve tamamen örümcek ağıyla kaplanıyor. Frodo'nun Shelob tarafından komple örümcek ağıyla kaplanması gibi.
frodo_wrapped_in_shelob_s_web_by_silent0123_d96fpeg-fullview.jpg

Veya ufak tefek binlerce örümcek tarafından kaplanıyor da olabilir ama böyle bir şey vardı. Çok heyecanlı bir yerde bitmişti ve ne devamını bulabildim ne kendisini. Şimdi seneler sonra ilk defa böyle bir platformla karşılaşıyorum ve buraya yazmak istedim umarım bileniniz çıkar.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Öncelikle konuyu yanlış bir bölüme açtıysam üzgünüm ancak istek hattı uygun gibi geldi. Her neyse direkt konuya giriş yapıyorum.

Çocukluğumda okuduğum bir sayının ne ismini hatırlıyorum ve yazarını. Üzerinden seneler geçti ve zaman zaman arayış içerisine girdim ancak bulamadım. Bu sitede pek çok çizgi roman var, belki ismini bileniniz çıkar. Aslında çok fazla bir şey hatırlamıyorum bu çizgi roman hakkında zira çok küçüktüm ilkokula yeni başlamış bile olabilirim. Şu an 21 yaşında olduğumu düşünürsek pek bir şey kalmadı aklımda. Hikayenin içinde Dr.Strange vardı diye hatırlıyorum. Onun dışında Peter'ın yapılması bir yapılması gerekenler listesi yaptığını hatırlıyorum, Mary Jane ile buluş veya konuş tarzı bir madde vardı. Onun dışında hatırladığım en net şey hikayenin sonu. Örümcek adam biri veya bir şey tarafından alt ediliyor ve tamamen örümcek ağıyla kaplanıyor. Frodo'nun Shelob tarafından komple örümcek ağıyla kaplanması gibi.

Veya ufak tefek binlerce örümcek tarafından kaplanıyor da olabilir ama böyle bir şey vardı. Çok heyecanlı bir yerde bitmişti ve ne devamını bulabildim ne kendisini. Şimdi seneler sonra ilk defa böyle bir platformla karşılaşıyorum ve buraya yazmak istedim umarım bileniniz çıkar.

Merhabalar. :) Bahsettiğiniz maceranın Arka Bahçe'nin yayımladığı Örümcek Adam Spider-Man Sayı 17 ve 18'de geçen macera olma ihtimali yüksek:

nireng -Arka Bahçe Yayıncılık Yeni Logolu Örümcek Adam - Spider-Man Sayı:17

freeedooom - Arka Bahçe Yayıncılık Yeni Logolu Örümcek Adam - Spider-Man Sayı:18

Amazing Spider-Man'de J. Michael Straczynski'nin yazdığı döneme ait bir hikâye. Peter Parker bu dönemde Mary Jane'den ayrı yaşamakta. 17. sayıdaki bölümün başında maddeler hâlinde hayat muhasebesi yapıyor; ilk olarak Mary Jane'i düşünüyor tabii. Sonra rüyasına Dr. Strange giriyor, birkaç sayı önceki maceralarla bağlantılı bir mevzudan bahsediyor. Daha sonra Örümcek Adam Shathra isimli bir düşmanla bir iki kez karşılaşıyor ve yeniliyor, yenildiği bölümün sonunda da üstü bir sürü örümcekle kaplanıyor. Sizin tarifiniz aklıma direkt bu macerayı getirdi.

20 Nis 2019
2
2
Mesaj atan herkese çok teşekkür ediyorum arkadaşlar.. Peter Banner isimli arkadaşım verdiği linki denedim önce ve evet o sayıymış. Çok mutlu oldum açıkçası tekrardan teşekkür ederim cevap veren herkese.

esattr

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
29 Tem 2009
642
18,110
Belki yakında bu sayıyı ve devamını yeniden balonlanmış halde burada görebiliriz. Belli mi olur.

odenat

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
4 Eki 2012
1,278
16,829
"The other" benim de en sevdiğim Örümcek Adam hikayelerinden birisi, hatta biraz korku hikayesi gibi, ne yazık ki sonu aceleye getirilmiş ve birden "One More Day"e, yani gelmiş geçmiş en nefret edilen Örümcek Adam macerasına bağlanıyor. Hatta birçok kişi bu macerayı gelmiş geçmiş en kötü Marvel hikayesi olarak tanımlıyor.

Dolayısıyla The Other da arada kaynayıp gitmiş, çoğu insan okumamıştır. esattr dostumuz çevirirse Türkçe okumak güzel olur.

Vito

Çeviri & Balonlama
1 Kas 2015
425
5,097
Dünya
"The other" benim de en sevdiğim Örümcek Adam hikayelerinden birisi, hatta biraz korku hikayesi gibi, ne yazık ki sonu aceleye getirilmiş ve birden "One More Day"e, yani gelmiş geçmiş en nefret edilen Örümcek Adam macerasına bağlanıyor. Hatta birçok kişi bu macerayı gelmiş geçmiş en kötü Marvel hikayesi olarak tanımlıyor.

Dolayısıyla The Other da arada kaynayıp gitmiş, çoğu insan okumamıştır. esattr dostumuz çevirirse Türkçe okumak güzel olur.

The Other hikayesi çok kaliteli bir taramayla Türkçe olarak forumda mevcut. Yukarıdaki mesajımda verdiğim linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz sevgili Odenat.