Ultimate spider man serisi 50-97 ve 105-160 arasındaki sayılar?

Patur Kütür

Yeni Üye
30 Eki 2018
5
2
Arkadaşlar Ultimate spider-man sayı 50-97 ve 105-160 arasında türkçe çevirili olanları bulamıyorum, yardımcı olabilir misiniz? :S

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Arkadaşlar Ultimate spider-man sayı 50-97 ve 105-160 arasında türkçe çevirili olanları bulamıyorum, yardımcı olabilir misiniz? :S

Merhabalar sayın Patur Kütür. Öncelikle foruma hoş geldiniz.

Söylediğiniz serinin yayını da, mevcut çeviri-balonlama çalışmaları da yarım kaldı. Arka Bahçe 28'e kadar yayınladı. Sonra farklı kişilerce yapılan çalışmalarla 50'ye kadar gelindi. 97-105 arası Clone Saga ve 160. sayı da Örümcek Adam'ın ölümü hikâyeleri olduğu için seçmece çeviri olarak yapıldı. (Youmunuzdan anlaşıldığı kadarıyla bunlardan haberdarsınız zaten.) Bunlar haricinde henüz bir çeviri-balonlama faaliyetine hiçbir yerde rastlamadım. Bir ara taraviri'de seymin "Bu seriyi başka bir arkadaş üstlendi." diye bir yorum yaptıysa da henüz ses çıkmadı. Çok uğraş gerektirdiği için, söz veren kişi de vazgeçmiş olabilir.

Bu tarz sorular veya istekler için "İstek Hattı" bölümü mevcut. Genelde orası kullanılıyor; diğer alt forumlara istek veya soru yazıldığında genelde paylaşım zannediliyor ve ilgili alt forumlarda gereksiz kalabalık yaratabiliyor. (Siz paylaşım olmadığını başlığınıza soru işareti koyarak belirtmişsiniz ama buna gerek de yok. İstek Hattı'nda açılması durumunda karışmıyor zaten :)) İyi forumlar dilerim.

Patur Kütür

Yeni Üye
30 Eki 2018
5
2
Teşekkür ederim, hevesim kursağımda kalmadı değil ama ne yapalım, ingilizce için pratik yapmış olacağım yarım kalan yerleri okurken. İstek hattı bölümnden haberdar olmadığım için buraya yazmıştım bu arada.

Peter Banner

Kıdemli Üye
6 Haz 2016
141
544
Teşekkür ederim, hevesim kursağımda kalmadı değil ama ne yapalım, ingilizce için pratik yapmış olacağım yarım kalan yerleri okurken. İstek hattı bölümnden haberdar olmadığım için buraya yazmıştım bu arada.

Ben de bilgilendirme amaçlı yazdım zaten; sıkıntı yaratacak bir durum değil. Zaten yöneticiler gerekli gördükleri konuları taşıyabiliyorlar, bu konunun da İstek Hattı'na taşınmış olduğu gibi :)