Muzaffer İzgü Ökkeş Serisi

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Sevgili arkadaşlar öncelikle bu konuyu nereye açacağımı bilemedim, onun için bir özür dilerim.

Aradığım şey bir çizgi roman değil ama ana sayfa'da istek ile ilgili sadece bu başlığı gördüğüm için buraya yazayım, gerekirse yöneticiler taşır diye düşündüm.

Şimdi gelelim benim konuma:) Başlıkta da belirtiğim gibi elinde Üstat Muzaffer İzgü'nün Ökkeş serisinden kitaplar olan var mıdır? Çocukken çok severdim Ökkeşi, durup dururken aklıma düştü. Paylaşasacak olan varsa gerçekten çok ciddi dua ederim :)

prince

Onursal Üye
20 Ağu 2012
4,469
26,994
Ökkeş serisine bende bayılırım.Güzel seridir.:)
Hatta geçtiğimiz aylarda seriye rastlamıştım ama tercihimi yine çizgi romandan yana kullanmıştım.
Lakin alsaydım bile 2016 baskı olduğu için paylaşamazdım...

Baltimora

Yönetici
16 Nis 2009
9,592
34,891
İstanbul
Güzel bir konuya değinmişsiniz sevgili Lobador. Ben de yıllardır çocukluğumuzda okuduğumuz seriyi arıyorum, yani kapaklarında Ökkeş'in Keloğlan'a benzediği seriyi.. Maalesef hiç bir yerde rastlamadım. Oysa ki aynı yayınevinden çıktığı halde günümüzde yayınlanan Ökkeş serisinin kapaklarında yer alan Ökkeş'in bizim dönemimizle hiç bir alakası yok. O saçları olmayan Ökkeş gitmiş, yerine bir çok çizgiromanda karşılaşabileceğimiz tipik; saçlı, muzip bakışlı, afacan bir çocuk gelmiş.

Lobador

Çeviri & Balonlama
21 Tem 2015
1,263
9,898
Sevgili prince ve Baltimora, siz belirtene kadar ökkeşin yeni seri olarak basıldığının farkında bile değildim. Sizin yazılarınızı okuduktan sonra internetten baktım ve sevgili baltimora kesinlikle katılıyorum, olmamış bu yeni serinin kapakları..

Bizim bildiğimiz Ökkeş fazla kafası çalışmayan, saf, temiz bir anadolu çocuğudur; yani bu aşağıdakidir:)

OKKES-DOLMUSCU-MUZAFFER-IZGU2.jpg

1376688302_b.jpg

OKKES-OTOPARKTA-MUZAFFER-IZGU__61053715_0.jpg

kesinlike bu aşağıdaki değildir:(

okkes-otoparktaf3bd68f599e334aa26f2a8bdce842f63.jpg

402219.jpg

Bir de bunları yazarken hatırladım yine çocukluğumda çok severek okuduğum bir Muzaffer İzgü kitabı vardı: Murat'ın tatili. O da şehirli bir çocuğun köye tatile gitmesiyle ilgiliydi ve çok keyifli bir kitaptı :)

Kitap_20151216101024_55561_7.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi: