İskelet Krilling Sayı 01 (20.03.1967) Kaplan Yayınları

12 Şub 2010
15,006
543,642
33049ia.jpg

Tüm Tina'lar için sevgili Murtaza&savok&abartman dostlara
Teşekkür ve saygılarımla​

Moderatör tarafında düzenlendi:

savok

Admin
30 Eki 2009
19,988
83,571
Kasımpaşa
Türk Çizgi romamn yayıncılığının hayal gücünün ulaştığı bu noktada artık kelimeler yetersizdir, ne söylesem boştur..
kiriminal sözcüğünün krilling aşamasına gelmesi de ilginçtir. Abi teşekkürler.

abartman

Onursal Üye
13 Ocak 2011
1,998
11,871
Ortalama 500 sayı desek ve haftada bir yayınlandığını varsaysak, yaklaşık 10 yıl sürmüş yayın macerası! Ayda bir yayınlandığını düşünmek ise dudak uçuklatır. İtalyanların aksine nedense bir kaç istisna dışında anti kahramanlarla arası pek iyi olmamış Türk okurunun. Mesela Diabolik, hem temeli sağlam, hem deli öyküleri var ama bir türlü tutmadı buralarda. Krilling de aynı akıbeti paylaşmış olsa gerek. Yayıncı ismini Killing'e benzetmek için deforme edince de özgün bir yayın gibi görünmekten çok taklit havasına bürünmüş olması ticari başarısını da etkilemiştir sanırım. Ama bu özellikleri Krilling sayılarını nadir ötesi bir duruma sokuyor ki, yine bir hazine ile karşı karşıyayız demek bu. Tabi Diyar'ın define kralının bu işte parmağı olması kaçınılmaz.

Çok teşekkür ediyorum Haluk Abi..

ertuğrul

Admin
5 Nis 2009
24,847
136,879
Büyük şefim, sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu kitap bu saatte okunmaz herhalde.:Ğ

ginobili

Onursal Üye
E-Dergi Takımı
16 Şub 2010
151
1,612
Sevgili Profesör'e çizgi roman yayıncılığının patladığı 60'lı yıllara dair sunduğu muhteşem örnekler için teşekkür ediyorum, burada bizler için müthiş bir kültür dağarcığı, bazılarımız için hafıza tazeleme oluyor, ne kadar alkışlasam az gelir. Krilling de yayın olarak ara sıra karşımıza çıkıyor,

krLo9A.jpg

zamanı gelmiş 1967'de Kaplan Malkoçoğlu dergisinin içine promosyon olarak eşlik etmiş, Malkoçoğlu demişken sevgili Kolibri'ye selam çakalım:)

1PD56p.jpg

zamanı gelmiş, aradan uzunca bir süre geçtiken sonra, 30 haziran 1983 tarihi "Yeni Resimli Gazete" sayı 2'de ayrı bir çizgi roman olarak neşredildiği duyurulmuş, bu arada ilanın çıktığı gazete magazin-bulvar tarzı bir yayın.

iyi haftasonları diliyorum​

sarkomer

Yönetici
18 Ağu 2009
13,336
302,071
Krilling; yine nadir bir eser...
Kitabın kapağı biraz daha küçük yaş grubuna hitap ettiği izlenimi oluşturmasına karşın,
kitabın içindeki çizgiler ve balonlamalar bayağı bayağı güzel...
Benim hoşuma gitti ve devamını merakla bekleyeceğim.
Teşekkür ediyorum Sayın "Profesör";
gönülden teşekkürler...
Saygılarımla...

bayrakzaf.gif