Haunt

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,090
36,767
İstanbul
Haunt
(Dil: İngilizce)​

İlk sayısı Ekim 2009’da yayımlanan Haunt devam etmekte olan bir seridir. Yayımlanan sayılarda eserin yaratıcısı olarak Todd McFarlane ve Robert Kirkman’ın isimleri dikkat çekmektedir. Aslında başlangıçta serinin yazarlığını Kirkman, çizimlerini de Ryan Ottley (ilk 5 sayı) ve Greg Capullo(6. sayıdan itibaren) gerçekleştirmiştir. McFarlane çinilemeleri ve bazen kapakları hazırlayan kişi olmasına rağmen isminin yaratım kadrosunda anılması, bir çeşit pazarlama stratejisi olarak değerlendirilebilir. Neticede söz konusu kişi Spawn’ın yaratıcısıdır. Serinin 19. sayısından itibaren kadro tamamen değişir. McFarlane ve Kirkman, Haunt’un yaratıcıları olarak anılmaya devam edilir ama artık yazar Joe Casay ve çizer Nathan Fox olmuştur.

Bazen Spawn’ı da andıran serinin öyküsü, bir Katholik rahip olan Daniel Kilroge ve onun öldürülmüş kardeşi olan gizli servis ajanı Kurt’un hayaleti etrafında şekillenir. Daniel rahiptir ama kiliseden çaldığı parayla belirli aralıklarla aynı hayat kadınıyla beraber olan, üstelik günah çıkarma karşılığı kadına vereceği ücrette indirim alabilen bir rahiptir. Kardeşi ajan Kurt ise insan bedenleri üzerinde deneyler yapan ve genetik yapılarını bozan Doktor Shllinger’i öldürür. Bu arada Doktor’un not defteri kaybolur. Bu defterin Kurt’da olduğunu düşünen düşmanları onu yakalar ve Kurt'un yaşamına son verirler.

İhtiyaç duyulduğunda rahibin bedeni (rahip çok hevesli olmasa da) kardeşinin hayaletiyle birleşir ve Haunt ortaya çıkar.…

hnt1325x491.jpg
hnt5325x491.jpg
hnt19325x491.jpg

Haunt 027

Son düzenleme:

zinzi

Süper Üye
19 Nis 2011
770
416
Yeditepe İstanbul
İmage Comics'in tuhaf öykülere sahip serileri var.

Daha karanlık daha gore seriler.
Seviyorum bu yayınevini. Umarım birgün Türkçe okuruz.

Bilgilendirme ve paylaşım için teşükkürler :)

pandora1972

Süper Üye
1 Ağu 2012
2,229
4,833
Sevgili Nihat, öncelikle yaptığın bu ayrıntılı bilgilendirme için sana teşekkürlerimi sunuyorum. Senin gibi bilgisini sakınmayanlar sayesinde zenginleşiyoruz. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp; hadi dil bilmiyoruz ama sen ve senin gibilr sayesinde cehaletimiz biraz eksiliyor. Hikâyeye bayıldım, konu ve çizimler tam benlik umarım bir gün okumak da kısmet olur. Bozan arkadaş sen de sağ ol bir çizgiden daha haberim oldu :)

spikespiegel

Aktif Üye
10 Şub 2012
265
279
ankara
Sevgili Nihat, öncelikle yaptığın bu ayrıntılı bilgilendirme için sana teşekkürlerimi sunuyorum. Senin gibi bilgisini sakınmayanlar sayesinde zenginleşiyoruz. Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp; hadi dil bilmiyoruz ama sen ve senin gibilr sayesinde cehaletimiz biraz eksiliyor. Hikâyeye bayıldım, konu ve çizimler tam benlik umarım bir gün okumak da kısmet olur. Bozan arkadaş sen de sağ ol bir çizgiden daha haberim oldu :)

madem bilgi edinmek istiyorsunuz bende size yapım süreci hakkında bilgi vereyim:
dahi çizer todd macfarlane 90 lı yıllarda çr dünyasını kasıp kavururken daha özgün ve vahşi hikayeler için image comicse geçti ve başyapıtı spawn ı yarattı. bu karakterin en önemli özelliklerinden biride mükemmel bir ticari başarı hikayesi olmasıydı. todd macfarlane kurduğu yan şirketi macfarlane toys ile ürettiği spawn action gigürleri sayesinde büyük bir servet edindi. çr yazıp çizmekten ziyade pazarlama işiyle ilgilendikçe okurlar tarafından eleştiriliyordu. katıldığı bir comic con panelinde okurlardan biri söz alıp işi sadece ticarete dökmesi ve yeni hikayeler üretmemesi hakkında soru sorunca utana sıkıla 'eğer elinizde mickey mouse gibi ikon olmuş bir marka varsa sizde bunu pazarlamaya ağırlık verirsiniz' cevabını verdi. ama yeni bir projesi olduğunuda söyedi. todd macfarlane' in sıradan bir çr okuru sandığı ve o soruyu soran kişi ise ünlü çr yazarı robert kirkman dan başkası değildi. bunu öğrenince ortak bir ürün vermeye karar veren ikili haunt serisini çıkarır.