Il Comandante Mark (COLOR)

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,682
Bosna
bBveZ5i.jpg

caretta

Onursal Üye
24 Ağu 2011
2,945
23,743
Kıbrıs
Assad dostumuz bir süredir forumdan uzaktı.Kaptan Swing'le dönüş yaptı.Hoşgeldiniz!
Assad has been away from "Çizgi Diyarı"for some time.Now,he returned
with Colour "Il Commandante Mark"issues.Welcome my friend!

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Kaptan Swing renkli balonlaması ben ve değerli Lotoloto tarafından başlamıştır. İlk sayısı, düzenlemelerden sonra yakında forumda olacak. Balonlama yapacak olan arkadaşların dikkatine. Bu seri tarafımca KAPATILMIŞTIR. :) :) :)

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,234
Kamlançu
Orijinal sıralamaya göre 6-7-8 ve 35 nolu maceraların metinlerini yazıp balonlarını temizlemiştim. Bari hangi fontu kullandığınızı söyleyin de farklı bir fontla hazırlamayayım. ;)

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,682
Bosna
.

Italians comment: You are better painted Swing, but Mercury

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
Fumettilerde kullandığımız font değişmiyor, dostum. Tex için AAATex remastered, Zagor için de Navajo Sans Şerif.

Ben, Pecos Bill de AAATex remastered, Conan da Navajo kullandım. Kaptan Swing'de de Navajo kullanıyoruz.

Fony büyüklüğüne gelirsek, 7 puntoyu denedim ve gayet güzel gözüktü balon içinde. 7,5 olursa balon bazı yerlerde sığmıyor, bazı yerlerde de boş kalıyor sağı solu. 7 de olur, 7,5 da... Tercih senin.

Fakat ben başladığım seriye de kendim devam etmek isterim. Çift ele düşünce, karışıklık oluyor.

Mesela... Conan balolamalarında Prospero başka bir font ve büyüklük kullanıyor, Ekenciz başka. Göze hoş gelmiyor böylesi. Ben, Navajoyu denedim. Gayet de güzel oldu. İstersen bir bak onlara da...

İyi bayramlar, dostum bu arada.

lotoloto

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
6 Kas 2009
4,132
20,709
Bu güzel seri güzel bir işlemden geçmiş.Yakında bizlerle olacak. Lütfen bekleyin.

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,682
Bosna
.

Projeye katılıp yardım etmek isterim. En azından balonlardaki yazıları silebilirim. :)

Son düzenleme:

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,448
8,403
İzmir
.

Projeye katılıp yardım etmek isterim. En azından balonlardaki yazıları silebilirim. :)

Teşekkürler üstadım. sayı 1 ve 2'nin balon temizliği zaten bitti. Fakat bir türlü zaman bulup balonmalasını bitiremedim. Şu renkli Martin Mystere bir bitsin, sıra bu seriye de gelecek inşallah hayırlısıyla.

Assad

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
10 Ara 2014
2,503
44,682
Bosna
.

Eğer yardıma ihtiyaç duyarsanız hangi proje olursa olsun (Türkçe tekstleri yazmak hariç) lütfen haber verin.
Eğer tekst hazır ise balonlara tekstleri de yazabilirim.
Selamlar.