Çizgi Roman Klasörlerinizi Özelleştirin

Çizgi Roman Klasörlerinizi Özelleştirin

İkon Çalışmaları

Like Tree984Likes

Yeni Konu aç Cevapla

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30.Mart.2017, 11:23   #11
Süper Üye

yüzbaşıvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 10053
•Rep Seviyesi :
yüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond reputeyüzbaşıvolkan has a reputation beyond repute
Alıntı: sinanatik";511761][FONT="Verdana´isimli üyeden Alıntı

Ben buna bayıldım. Tam gönlümden geçirdiğim gibi olmuş. ellerinize sağlık. Paylaşır mısınız diye sorsam çok mu şey istemiş olurum??

Diğer çizgi romanlar için de (bu format altlık olarak kullanılarak) photoshopta kolayca simge üretilebilir

Tam olarak neyi paylaşmamı istediniz.[/FONT]
Beymelikli18 ve DryKleon bunu beğendi.
yüzbaşıvolkan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 30.Mart.2017, 12:18   #12
Yönetici

Sinan Atik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 121057
•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
Sinan Atik - İCQ üzeri Mesaj gönder
Alıntı: yüzbaşıvolkan´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Tam olarak neyi paylaşmamı istediniz.

Sizin ikonların özel yapım olduğunu düşünüp paylaşır mısınız demiştim. Sonra sevgili The Darkness'in paylaştığı linklerde o simgeleri görünce mesajımı düzelttim; ama çok geçti anlaşılan
DryKleon bunu beğendi.
Sinan Atik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31.Mart.2017, 10:31   #13
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Sinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond reputeSinan Atik has a reputation beyond repute
The Darkness'in verdiği bilgiye ek olarak ben de şu ip ucunu vereyim.
Klasörlere bu şekilde özel simgeler atadığımızda (eğer bu klasörler taşınabilir bir HDD ise) başka makinelerde bu simgelerin görünmemesi kuvvetle muhtemeldir. Hangi makineye takarsanız takın, bu simgelerin aynı şekilde görünmesini istiyorsanız şöyle bir yol izleyebilirsiniz:

1-*.ico dosyalarını taşınabilir diskinizin içinde bir klasöre kopyalayın.
2- Klasörlere atayacağınız simgeleri orayı adres göstererek seçin.
3- Simgesi değişen her klasörün içerisinde otomatik olarak desktop.ini isimli gizli bir dosya oluşur.
4- Bunu açtığınızda aşağıdaki gibi kodlar çıkar:
:
[.ShellClassInfo] IconResource=J:\Cizgi Romanlar\zz_ikonlar\Büyülü Rüzgar.ico,0

5- Adres satırındaki sürücü adını silerseniz (eski DOS'cular bilir) sürücü adından bağımsız bir adres tanımlaması yapmış oluruz.
:
[.ShellClassInfo] IconResource=\Cizgi Romanlar\zz_ikonlar\Büyülü Rüzgar.ico,0

Böylece her bilgisayarda cicili simgelerimizi görebiliriz.
Sinan Atik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31.Mart.2017, 11:49   #14
Yönetici

Shoryuken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 1017866
•Rep Seviyesi :
Shoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond reputeShoryuken has a reputation beyond repute
Alıntı: sinanatik´isimli üyeden Alıntı
Böylece her bilgisayarda cicili simgelerimizi görebiliriz.

Güzel fikir. Yalnız harici disk takılı değilken bilgisayardaki klasörlerde iconlar gözükmez. Böyle de bir dezavantajı var maalesef.

Fahri Sherlock Holmes

Konu Shoryuken tarafından (31.Mart.2017 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntılanan mesajdaki font düzenlemesi
Shoryuken isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 31.Mart.2017, 17:42   #15
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Alıntı: Shoryuken´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

Güzel fikir. Yalnız harici disk takılı değilken bilgisayardaki klasörlerde iconlar gözükmez. Böyle de bir dezavantajı var maalesef.

Tabi bu bahsettiğim şey, tüm arşivimizin harici HDD'de olduğu varsayılarak yazılmıştır. Yarısı Sabit diskte, diğer yarısı da harici de olursa çalışmaz
Alt 01.Nisan.2017, 01:29   #16
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 813473
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Bir süredir iconlara kafayı takmış durumdayım. Klasörlerimin cancanlı görünmesi hoşuma gitti. İşin kötü yanı çizgi roman karakterlerinin klasör ikonu çok az olması. Bu durumda kendi ikonlarımızı kendimiz yapmamız gerekecek.

Bu düşünce ile ilk ikon denememi Çizgi Diyarı ikon klasörü olarak yaptım. Kendi balonlama - tarama çalışmalarımı topladığım klasörü bu ikon ile işaretledim. Kullanmak isteyenler için ön izleme ve link:

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

İkon için kullandığım logoyu tasarlayan PenGo'ya teşekkür ederim.

Konu The_DarknesS tarafından (01.Eylül.2018 Saat 01:21 ) değiştirilmiştir.
The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Nisan.2017, 03:52   #17
Onursal Üye

garfield67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 65497
•Rep Seviyesi :
garfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond reputegarfield67 has a reputation beyond repute
jpeg bir resmi klasör içinde folder.jpg diye isimlendirirseniz klasörünüz dışarıdan resimli olur... Ben bunu mp3'lerimde yapıyorum...
garfield67 isimli Üye şuanda  online konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 01.Nisan.2017, 13:56   #18
Süper Üye

jagdpanther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 5032
•Rep Seviyesi :
jagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond reputejagdpanther has a reputation beyond repute
Alıntı: garfield67´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
jpeg bir resmi klasör içinde folder.jpg diye isimlendirirseniz klasörünüz dışarıdan resimli olur... Ben bunu mp3'lerimde yapıyorum...

Klasör üzerine sağ tıkladığınızda açılan diyalog kutusundan özellikler sekmesini seçtiğinizde ,
Klasör resimleri bölmesinde Dosya seç butonuna tıkladığınızda default olarak dosya içindeki *.jpg dosyaları görüntüleniyor . Birini seçtiğinizde klasör simgesi olarak atanıyor .
Eğer klasör masaüstünde ise dosya simgeyle gösterilmiyor , Klasöre simge atama işlemini Başka bir klasör içinde yapıp işlem yaptığınız klasörü kesip masaüstüne taşıdığınızda simge görüntülenmeye devam ediyor .
İlham verici örnekleriniz için teşekkürler . Tavsiyenizi uygulamaya çalışırken karşılaştıklarımı aktarmak istedim . Saygılar .

Konu jagdpanther tarafından (01.Nisan.2017 Saat 13:59 ) değiştirilmiştir.
jagdpanther isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla
Alt 03.Nisan.2017, 15:56   #19
Yönetici

•Rep Seviyesi :
Biraz Photoshopta oynayarak şöyle bir şeyler yaptım:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

(Ben 1 numarayı sevdim) Bu şekilde, biraz uğraşarak tüm arşiv standart özel sembollere kavuşabilir.

Hatta ufaktan başladım bile

Konu Sinan Atik tarafından (03.Nisan.2017 Saat 17:36 ) değiştirilmiştir. Sebep: Resim eklendi
Alt 03.Nisan.2017, 18:26   #20
Çeviri Balonlama
Yönetici

The_DarknesS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

•Rep Puanı : 813473
•Rep Seviyesi :
The_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond reputeThe_DarknesS has a reputation beyond repute
Alıntı: sinanatik";512376][FONT="Verdana´isimli üyeden Alıntı
Biraz Photoshopta oynayarak şöyle bir şeyler yaptım:
[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...]

(Ben 1 numarayı sevdim) Bu şekilde, biraz uğraşarak tüm arşiv standart özel sembollere kavuşabilir.
[/FONT]

Hatta ufaktan başladım bile

Yabancı çizgi romanların ikonları zor bulunurken yerli neredeyse yok denecek kadar az. Sizin yapıklarınız özgün ve çok güzel. Beğendim. link olarak eklerseniz sevinirim.

The_DarknesS isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Facebook'ta Paylaş                 Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Seçenekler
Stil