Kaptan Kanada

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,552
İzmir
Kaptan Kanada, 1975’te karikatürist Ron Leishman ve yazar Richard Comely tarafından yaratılan Kanadalı bir çizgi roman kahramanıdır. Muhteşem fiziksel özelliklere sahip Kaptan Kanada, aynı zamanda yabancılara karşı da oldukça kibar davranır.Konumuz kısaca şöyledir,kahramanımız ''Daniel Eaton'' Kaptan Atlantis tarafından Kanada'nın özgürlüğünü ve ulusunu koruma amacıyla seçilmiştir.Kaptan Atlantis tarafından Daniel Eaton'a verilen zihin gücüyle harekete geçen bir takım elbise kahramanımızı Süper kahraman olan Kaptan Kanada'ya dönüştürüyor..Bir nevi spider'ın siyah köstümünün şekil değiştirerek kıyafete dönüşmesi durumu söz konusu bu elbisedede.Aynı zamanda telapatik güçlerini kulanabilen kaptanımız diğer tüm süper kahramanlarla telapatik olarak iletişim kurabiliyor...Meslek olarak ilköğretim öğretmeni olan kahramanımız aynı zamanda ülkesinde saygın bir aristokrat'dır...

d72x95tfnn76krvpx.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

ahmet akyol

Onursal Üye
18 Ocak 2016
654
2,552
İzmir
Araştırdıkça daha çok sevdim bu kahramanı,Bir çok kahramanın özeliklerini barındırıyor üzerinde...Belkide kostümünün rengi beni bu denli cezbetti ve ilgimi çekti...KIRMIZI,BEYAZ :)

Dindar Diker

Çeviri & Balonlama
11 Nis 2009
2,451
8,408
İzmir
Bir ben alışamadım şu comics alemine valla. Uçanlar, kaçanlar hep bu türde... :)

Şaka bir yana, değerli bilgiler için teşekkürler Ahmet bey.