Jordi BERNET

bakunin

Admin
12 Mar 2009
6,304
49,801
NeverLand
Jordi BERNET, (1944- )

14 Haziran 1944 tarihinde İspanya'da doğan Jordi Bernet, bazen çalışmalarını yalnızca Jordi olarak da imzalamıştır. Çizgiroman dünyasına girişini henüz on beş yaşındayken yapmış ve mizahi serisi Dona Urracca'yı, 1960'da ölen Jorge lakaplı babası Miguel Bernet'den devralmıştır. Jordi, realist bir çizim stili geliştirerek yazar Miguel Cusso ile işbirliği yapmış ve çok sayıda öyküye imza atmıştır. Ancak şöhrete kavuşması, Alex Toth'dan Torpedo başlığını devraldığı 1982 yılından sonra gerçekleşmiştir. Jordi Bernet, aralarında Enrique Abuli, Antonio Segura ve Carlos Trillo'nun da olduğu çok sayıda yazarla çalışmıştır. 1994 yılında geçmiş çalışmalarının önemli bir bölümü Barcelona'da sergilenmiştir. Bernet, realist çizgiromanın ustalarından biri olarak kendini kanıtlamış ve kendine özgü hızlı ve anlatım gücü yüksek bir tarz geliştirmiştir.

denizkara

Yeni Üye
28 Mar 2010
61
44
denizci
Eline sağlık üstadım, hiç abartmıyorum; çizgi roman tarihi ile igili zayıf bilgim olduğundan, özellikle çeviri kararlarında, otomatik ilk başvuru kaynağım olan Çizgi Roman Ansiklopedisi’nden ciddi boyutta faydalanıyorum :)

Nejat

Guest
5 Şub 2016
320
3,104
Dün Palermo Çizgi Roman Buluşmasında Tex'leri imzalarken :

2iiuyaf.jpg

125m8w7.jpg

35lugq1.jpg

2n17677.jpg

1qftwo.jpg

5oupn8.jpg