KRAL KULL- BİR KRAL GELİYOR...

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Değerli Dostlar,

Şu sıralarda Conan 3. cilt için çalışmalar sürerken, atası Kull ile ilgili girişimlerimiz tamamlandı. Editör ve kapak tasarımı aşamasını geçtik. Artık iş, nispeten daha kısa sürecek olan baskı sürecinde...

Umarım okuyanlar beğenirler...

o8mgUQ.png

Son düzenleme:

conan20

Yeni Üye
27 Mar 2018
10
34
Tarihin adeta tekerrür ettiği o anda ağır yaralı Kral Conan elindeki ağır baltayla komplocuların karşısında bir aslan gibi dururken, korku ve şaşkınlık içindeki komplocular belli belirsiz de olsa on binlerce yıl önce yaşamış bir başka kralın siluetini görmüşlerdi: Atlantis doğumlu Valusia Kralı Barbar Kull, Muhteşem Kull, Gaddar Kull...

yeryüzü

Yönetici
3 Eki 2011
17,045
75,455
hiçbiryerde :)
Mutlaka tamamlamak istediğim
bir seri. Verimli ve başarılı işler
için sizi tebrik ederim sevgili
Hüseyin Aksakal. Umarım çok
kişiye ulaşır ve hayal dünyamıza
katkısı giderek artar bu metinlerin.

abolardis

Onursal Üye
12 Şub 2011
6,630
24,353
Kapakta farklı tasarımlar kullanılsa daha iyi olmazmı üstadım.
Sabırsızlıkla bekliyoruz.
Fonda antik çağlara ait bir harita ve kılıçlar.
Parçalı Kull yazısı çok iyi durmamış.
En azından o değişebilir.

direnc11

Yönetici
11 May 2009
10,087
36,748
İstanbul
İki Conan kütüphanemdeki yerleri almış üçüncüyü, kardeşlerini bekliyordu:

3986987647cncn8767.jpg

Şimdi bir de ataları gelecek, öyle mi? Ne güzel haber...

Ellerine sağlık, üstadım.

fırat

Aktif Üye
Yeni Üye
4 May 2012
328
799
Ellerinize sağlık.Acaba nasıl temin edebilirim.Conan 1 ve 2 almak istiyorum.Fiatlari ne kadar.

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Ellerinize sağlık.Acaba nasıl temin edebilirim.Conan 1 ve 2 almak istiyorum.Fiatlari ne kadar.

İnternet üzerinden sipariş edilebiliyor. Kitapyurdu, İdefix, D&R vesaire diye uzun bir liste... Karşılaştırma yapılması yararlı olabilir...

Ayrıca tüm dostlara da nazik ilgilerinden ve teşviklerinden ötürü teşekkür ediyorum.

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Ellerinize sağlık üstadım. Bu güzel müjdeyi de aldık, daha ne olsun. Çıkar çıkmaz alacağım inşallah.

Not: Kırmızı yerine yine koyu renk bir kapak olsa daha iyi olur. Böyle ansiklopedi gibi duruyor. :)

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Ellerinize sağlık üstadım. Bu güzel müjdeyi de aldık, daha ne olsun. Çıkar çıkmaz alacağım inşallah.

Not: Kırmızı yerine yine koyu renk bir kapak olsa daha iyi olur. Böyle ansiklopedi gibi duruyor. :)

Kapak için başka versiyonlar da vardı ama hepsi kırmızı zemin üstündeydi. Ben bunu beğendim ve onayladım Murat Kardeşim. Değiştirmek süreci uzatır artık. Ansiklopedi gibi olmaz umarım... Zaten Conan ciltleri kadar kalın olmayacak. Üç yüz sayfa kadar...

İç tasarıma dördüncü seferde, kapağa üçüncü seferde onay verdim. Fazla itiraz süreci uzatıyor. Ona bakarsanız telif sorunları olmasa başka görseller de düşünülebilirdi. Yani benim de bazı hayallerim vardı. Belki inanmayacaksınız ama bir kapak resmini kendim çizmek bile aklıma geldi fakat bu kadarı hem fazla kibirli bir girişim olur, hem de amatörce kalır diye yol yakınken vazgeçtim.

Tabii beklentilerin yüksekliğinin farkındayım. Şimdilik en az zorlanarak kitapları elimize almanın yolunu elde edelim de... Gerisini sonra düşünürüz. Hep keşke diyordum, Kull yola girdi... Keşke Bran Mak Morn, Turlogh Dubh O'brien ve Outremer Öyküleri de olsa diyorum şimdi...

Selamlar, sevgiler...

Shoryuken

Yönetici
9 Nis 2013
4,044
20,227
Kamlançu
Sağlık olsun Hüseyin abi, dediğiniz gibi, yeter ki elimizde olsun, okunsun, gerisi çok da önemli değil. O keşke dediğiniz maceralar da zamanı gelince yayınlanır inşallah. Okuyucu olarak üzerimize düşeni yaparız artık.

perceval

Yeni Üye
25 Eyl 2019
1
5
Bir Conanperver olarak (aka kalidor) sizi tebrik ediyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum Hüseyin Bey. Çok fazla emek, zaman ve özveri isteyen büyük bir iş yapıyorsunuz. Conan'ın sadece bir çizgiroman ve sinema karakterinden ibaret olmadığını, köklerinin 1930'lara uzanan öykülerini kronolojik olarak Türkçeye kazandırıyorsunuz. Evet yılar önce İthaki ve Arkhelos (tek kitaplık bir yayınevi) Conan hikayelerini çevirdi ve yayınladı ama kronolojik olarak olması çok önemli ve anlamlı.

Zamanında Türkiye'nin ve Balkanların ilk ve tek Barbar Conan blogu diye övünüp 3 yıldır tek yazı girmediğim bloguma bakıyorum bir de sizin art arda çevirdiğiniz 300er sayfalık kitaplara... Umarım REH'in diğer eserlerini de çevirme fırsatınız olur.

İyi çalışmalar

hüseyin aksakal

Onursal Üye
Çeviri & Balonlama
7 Eyl 2010
773
5,728
Kdz. Ereğli
Bir Conanperver olarak (aka kalidor) sizi tebrik ediyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum Hüseyin Bey. Çok fazla emek, zaman ve özveri isteyen büyük bir iş yapıyorsunuz. Conan'ın sadece bir çizgiroman ve sinema karakterinden ibaret olmadığını, köklerinin 1930'lara uzanan öykülerini kronolojik olarak Türkçeye kazandırıyorsunuz. Evet yılar önce İthaki ve Arkhelos (tek kitaplık bir yayınevi) Conan hikayelerini çevirdi ve yayınladı ama kronolojik olarak olması çok önemli ve anlamlı.

Zamanında Türkiye'nin ve Balkanların ilk ve tek Barbar Conan blogu diye övünüp 3 yıldır tek yazı girmediğim bloguma bakıyorum bir de sizin art arda çevirdiğiniz 300er sayfalık kitaplara... Umarım REH'in diğer eserlerini de çevirme fırsatınız olur.

İyi çalışmalar

Değerli Perceval...

Çok teşekkür ediyorum... REH'in diğer eserlerini zaten çevirdim. Bran Mak Morn, Turlogh Dubh O'Brien ve içlerinde Cormac FitzGeoffrey öykülerinin de bulunduğu Outremer Öyküleri hazır... Bir kez daha elden geçirmek yeterli olacak yayınlanırsa.... Fakat yayınlanması benden ziyade yayıneviyle -ve muhtemelen taleple- ilgili bir konu. Umarım o günleri de görürüz.

Conan'ın son cildinde, kahramanın yaratılış sürecini anlatan öyküler arasında son Kull öyküsü var. Kull içinde kahramanın Bran Mak Morn ile yaşadığı bir öykü var. Bran Mak Morn içinde ise Turlogh Dubh O'brien'in asıl kahraman, Mak Morn'un bir efsane karakteri olduğu bir öykü ile gizem dedektifleri Conrad ve Kirowan'ın Bran kültünden sadece Von Juntz adında bir heretiğin anlatılarında bahsedildiği bir öyküsü var. Howard öyküleri hem bir karakterden öbür karaktere geçişi öngörüyor, hem de Heraklietos'un zaman ve mekan kurgusuna uygun olarak dairesel yollar izliyor. Bir gün bununla ilgili bir makale yazmak istiyorum. Nasip diyelim.

Selamlar...

14lübaba

Onursal Üye
14 Mar 2011
673
2,035
Ankara
Ben bunu nasıl kaçırmışım üstadım.
Pazartesi günü gece kitaplığını bir ziyaret edeyim.
Ellerinize sağlık.
Conan III'ü sabırsızlıkla bekliyorum.