'Show' Dergisi (14 Mayıs 1995) Sayı: 113

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
152
1,162
Eline, gözüne sağlık sevgili yazicizahmet üstadım; çok teşekkürler...

Kapağa gene Claudia Schiffer'ı koymuşlar. :)

Fotoğrafçı Haluk Özözlü, sitesinde zamanında kendisinin de katkı sağladığı bu dergi için kapsamlı sayılabilecek bir yazı yazmış.

Hürriyet Gazetesi'nin Pazar günü eki olarak 7 - 14 Nisan 1991 tarihinde "Hürriyet MAGAZİN" adıyla yayın hayatına başladı.
(...)
Zaman içinde dergi yazı işleri, içerik ve ebat olarak değişikliğe uğrarken ismi de değişti.
45. sayıda 22,5x30 cm lik ebat büyüdü, 15-21 Mart 1992 tarihinde 50. sayıda SHOW ismiyle yayınlanmaya başladı.
(...)
SHOW dergi ismine "Yeni" ve "Süper" kelimeleri eklendi, bu defa Hande Özcan ve ekibi geldi.
Önceleri 56, 64, 76 sonra 84 sayfa çıkan dergi 21 Mart 1993 tarihinde 101. sayıda 100 sayfa çıkarıldı.
(...)
Son yıllara yaklaşırken bu defa editörlüğe Serdar Turgut getirildiyse de kısa süre sonunda, son sayısı 20 Kasım 1994 tarihinde çıkacak olan SHOW dergi tecrübeli gazeteci Orhan Atasoy yönetimine girdi.
(...)

Gerçi kendisi derginin son sayısının 20 Kasım 1994 tarihli olduğunu yazmış ama anlaşılan dergi, bu tarihten sonra da yayınlanmaya devam etmiş.
Bu başlıkta paylaşılan 14 Mayıs 1995 tarihli 113. sayının yanında gene sevgili yazicizahmet üstadın paylaştığı 22 Temmuz 1995 tarihli bir 123. sayı da forumda mevcut.

"Hürriyet Magazin"i bir kenara koyarsak dergi, 15 Mart 1992 - 14 Mart 1993 tarih aralığında bir yıl boyunca "Show" ismiyle yayınlanmış.
Sonrasında birinci yılını dolduran derginin adı, "Yeni Süper Show" olmuş; bu isimle ve "Sayı 1" ibaresiyle ilk sayısı, 21 Mart 1993 tarihinde yayınlanmış.
26 Aralık 1993 tarihinde derginin adı tekrar "Show" (esasen Hürriyet Pazar Dergisi, Show) olmuş.
Ancak bu kez numaralandırmada başa dönülmemiş, Yeni Süper Show'un kaldığı yerden (41. sayı) devam edilmiş.
Öylece, yeniden numaralandırmaya gerek duyulmadan 22 Temmuz 1995 tarihli 123. sayıya kadar gelinmiş.
Sonrasını da bilirse yazicizahmet üstat bilir. :)

Son düzenleme:

samihakan

Süper Üye
5 Eyl 2017
1,193
2,013
Genellikle gençlik zamanları veya çocukluk zamanları en güzel yılları oluyor.
Bana göre 1970'ler, kimine 1980'ler, kimine göre de 1990'lar.
Paylaşım için teşekkürler.

yazicizahmet

Onursal Üye
12 Nis 2011
2,308
38,629
[/QUOTE]Sonrasını da bilirse yazicizahmet üstat bilir. :)[/QUOTE]

Müthişsin python80 Üstadım. Benim hiçbirşey bildiğim yok. Biriktirebildiğim kadar saklamayı başarabildiklerimden ibaret ilave dergiler. OCR programı ile zamanında birkaç deneme yapmış ve çok sıkılmıştım. Doğrusu bu uğraş'ınızı takdir ediyorum. Hele ki bu araştırmanızı çok beğendim. Çok Teşekkürler.

Son düzenleme:

python80

Kıdemli Üye
1 May 2016
152
1,162
Müthişsin python80 Üstadım. Benim hiçbirşey bildiğim yok. Biriktirebildiğim kadar saklamayı başarabildiklerimden ibaret ilave dergiler. OCR programı ile zamanında birkaç deneme yapmış ve çok sıkılmıştım. Doğrusu bu uğraş'ınızı takdir ediyorum. Hele ki bu araştırmanızı çok beğendim. Çok Teşekkürler.

Estağfirullah, üstadım.

Bunca özveri ve emeğe, kuru kuru teşekkür ederken insan, biraz mahçup oluyor; ben de zaman zaman belki birilerinin işine yarar diye içindekilerin olduğu sayfayı OCR yazılımı ile açıp ilgili kısmı seçerek oku diyor, sonra da panodakini foruma yapıştırıyorum.

Paylaşımlarınızı ilgi ve merakla takip ediyoruz.
Her şey için bir kez daha teşekkürler...